четвер, 30 серпня 2012 р.

Засідання клубу "Пілігрим"


В Красненській бібліотеці-філії проведено чергове засідання клубу за інтересами «Пілігрим» де була поставлена дитяча вистава "Принцеса без  горошини".


Моє село - краплина в морі, що Україною зоветься

       
          В рамках акції  "Від села до села з "піснею і словом"" колектив художньої самодіяльності Малобірківського клубу виступив з концертом , приуроченим Дню Незалежності Українии. З оглядом літератури "Гріє душу село, моє рідне село " виступила зав. бібліотекою М.С.Покідко. До уваги користувачів бібліотеки - книжкова виставка "Гріє душу пісня, яка по селу ллється "

вівторок, 28 серпня 2012 р.

День Державного Прапора України



           Колону, прикрашено Державними прапорами, урочистою ходою   на чолі із головою обласної державної адміністрації Валентином Хоптяном, головами райдержадміністрації Олександром Собанем та районної ради Надією Хоптян направилися на площу біля пам’ятника Незалежності України. Тут відбулося урочисте підняття Державного Прапора України. Перед присутніми із вітанням виступив голова облдержадміністрації валентин Антонович Хоптян.     «Сьогодні особливий день - День Державного Прапора України, який для багатьох поколінь наших попередників і сучасників був символом боротьби за  волю і кращу долю Вітчизни та її народу, - сказав у вітальному слові голова облдержадміністрації. - Синьо-жовтий прапор, в якому назавжди поєдналося золото колосся та блакить чистого неба, є святинею для кожного українця, символом нашої держави».  Також Валентин Антонович подякував хліборобам краю за урожай, вирощений цього року. Надія Андріївна Хоптян, виступаючи перед присутніми сказала, що під рідним знаменом Український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Із ним нам і ти в майбутнє. Благородні синій і жовтий кольори неба і пшениці символізують велику працю наших людей. Під  його благословенням ми будуємо справедливий лад,   творимо загальнодержавні і суспільні справи на благо країни, на благо нашого краю та кожного з нас.
            До урочистої ходи долучилися бібліотекарі району.




«Дзвони Лемківщини»


          Делегація Гусятинського району, очолювана головою райдержадміністрації Олександром Собанем, взяла участь у XIV Всеукраїнському фестивалі «Дзвони Лемківщини», який проходив у місті Монастириська 4-5 серпня 2012 року.
           Частиною нашого представництва на фестивалі став виставочний павільйон. 
В дерев’яному ошатному будиночку розмістилися виставочні експонати.
Чільне місце зайняли зображення лемківських церков відтворені на полотнах художником Михайлом Лихотою, які традиційно виставляє на фестивалі Михайло Мацієвський. Не дивлячись на те, що картини експонувалися уже третій рік поспіль, інтерес до них не спадає. В них люди бачать куточок своєї землі і щороку приводять нових відвідувачів. Макет дерев’яної церкви акцентував увагу на експозиції. Доповнювала і розкривала його змістовність книга О.В. Іванусіва «Церква в руїні», подарована Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих родиною Голембів з Торонто (Канада).
Окрасою експозиції стали творчі доробки молодих українців, родичі яких переселені з Лемківщини, зібрані під одним заголовком «Україна очима лемків».
Декоративні копілки та картини художника Степана Ядловського (м. Київ) приваблювали глядачів своїм колоритом і самобутністю.
Новацією цьогорічного фестивалю стала І-ша «Дитяча Ватрочка». Клуб за інтересами «Ми і наші діти», який функціонує на базі Копичинецької міської бібліотеки для дітей спільно з районним товариством «Лемківщина» представив роботи своїх учасників.
Вироби з орігамі Олекси Іванкова з Копичинців викликали подив і зацікавленість не лише у малечі, але й дорослий глядач мав чому подивуватися. Зелена жабка і білокрилий лебідь з рожевою облямівкою складений з одного листка паперу без кріплення і клею – це дійсно витвір мистецтва, створений дитячими руками. Лялька-мотанка (його ж робота) свідчить про те, що інтереси у хлопця різнопланові і широкі. А навчає його керівник гуртка «Іграшки і сувеніри» Копичинецького РЦДЮТ Пастушок М.М.
Дві сестрички з Вільхівчика - дебютанти фестивалю, але впевнено заявили про себе. Одна з них, Ірина Деренівська, захоплюється бісером. Її роботи: браслети, підвіски, намисто, сережки - вабили до себе жіночу аудиторію. Мар’янка Курчаба представила на суд глядача виготовлену власноруч лемківську писанку. Всім охочим випробувати себе вона показувала майстер-клас з писанкарства.
Як і кожного року великим попитом користувалися книги на лемківську тематику, виставлені бібліотеками.
        Ретро-фото-спогад «Презераме стари фотографії» є популярним щорічно, біля нього завжди людно. І завідувачка бібліотекою Галина Турок відповідала на численні запитання відвідувачів. Адже енергетика старого фото несе в собі інформацію тих прадавніх часів, заради спогадів про які і їдуть сюди, на фестиваль, лемки з цілої України і зарубіжжя.
          Майстер-клас на гончарному крузі демонстрував житель с. Товсте Василь Бардачевський. Охочих позмагатися з ним було доволі. Та й кращих виробів з глини не знайти на цілому фестивалі.
      Перлиною павільйону стала його господиня - 92-х річна лемкиня Марія-Мокрина Щетина, жителька м. Копичинці. Вона, уродженка с. Богуша Новосандецького повіту Краківського воєводства, що на Лемківщині, і до тепер добре пам’ятає переселення. Іі колоритна лемківська говірка приваблює співрозмовників і захоплює вдячних слухачів. Молоді хлопці і сивочолі чоловіки цілували руки старенькій пані, дякуючи їй за пам'ять, за збережені традиції, говірку. Любувалися її прекрасним народним лемківським костюмом і легкою, веселою, жартівливою вдачею. Сповнена любові до Лемківщини, вона мріє і наступного року приїхати на фестиваль. Своїм ентузіазмом надихає молодих лемків на творчість.
          Володимир Турок з Копичинців та ансамбль лемківської пісні з Хоросткова зачаровували всіх присутніх лемківськими народними піснями.  
        Стародавні страви і напитки готували господині Ділай О.М., Благута О.Т. (Копичинці), Новенчук М.К. (с. Суходіл). Щедро запрошували до столу всіх бажаючих скуштувати смакулики. 
       Організацію виставкового павільйону взяв на себе відділ культури Гусятинської РДА під керівництвом Фаберської М.М.
А про виїзд членів лемківського товариства на Ватру подбала Копичинецька міська рада.