вівторок, 19 грудня 2017 р.

НАСЛІДУЄМО ДОБРІ ВЧИНКИ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Хто не знає про Святого Миколая? Малий і старий знає про нього. Весь християнський світ вважає його за великого угодника Божого. В пам'яті дорослого чи дитини святий асоціюється з великим добродієм, який винагороджує кожного подарунками.


З нетерпінням чекали на прихід святого Миколая читачі Гусятинської районної бібліотеки для дітей, які 19 грудня завітали до книгозбірні. Учні 2 –В класу ЗОШ І-ІІІ ступенів селища Гусятин разом із вчителем Пріян Ольгою Валентинівною взяли участь у святі «Чудотворцю, Миколай, ти усіх оберігай». Звучали  пісні, поезія, загадки, легенди, які діти підготували до свята. 



З цікавістю переглядали твори з  книжкової виставки  «У ніч святого Миколая».

 А за старанність  всіх дітей  святий Миколай обдарував солодкими подарунками.


Свято не відбулося б, якби не наші доброчинці, приватні підприємнці,  читачі нашої бібліотеки п.Євгенія Гудь   та п.Сергій Клизуб. Бібліотекарі  щиро вдячні їм за матеріальну допомогу. Хай Бог поблагословить їх і їхні сім'ї.  Всі мусять бути щасливі: і ті , що роблять подарунки, і ті, кому їх роблять. Бо найбільше щастя в житті – це робити добро.

Наслідуймо добрі вчинки св. Миколая. Відзначаймо зимове свято 19 грудня і нехай це свято стане для нас святом милосердя, доброти і любові до ближніх.








четвер, 14 грудня 2017 р.

НЕ ПОРУШУЙТЕ НАШІ ПРАВА


  Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини.
  З цієї нагоди у Гусятинській районній бібліотеці для дітей розгорнуто книжкову виставку   « Кожна дитина має право…»
 Користувачі бібліотеки мають змогу познайомитися із « Загальною декларацією прав людини», «Конвенцією про права дитини », розгадати кросворд із ключовим словом «Декларація», перевірити свої знання з правознавста у грі « Вірно – не вірно». Надзвичайно цікавою для читачів є книга  Степана Гавриша « Маленькі історії про великі істини. Права та свободи дитини».
    Вислів « Діти – наше майбутнє», аж ніяк не є просто красивою фразою. Доля будь – якої спільноти, нації, держави в майбутньому залежить від того , якою буде якість людей, котрі населятимуть її. Інвестиції,  зроблені у дитинство , ніколи не завдадуть збитків – вони повернуться суспільству сторицею.

вівторок, 5 грудня 2017 р.

СВІТ ЛОВИВ МЕНЕ ТА НЕ СПІЙМАВ

«Світ ловив мене та не спіймав»
(Г. Сковорода)

         Великі люди – від землі, з народного кореня. Це – особистості, генії.  Такі постаті знаменуючи собою історію краю й нації. Отже, без мандрівного філософа, байкаря, поета  й перекладача Григорія Савича Сковороди нема ні Полтавщини, ні України взагалі, нашого народу й держави. Адже Сковорода – наша знакова величина, його твори й зараз привертають увагу читачів.

         У районній бібліотеці для дорослих до 295-чя від дня народження філософа та гуманіста пройшли філософські читання «Мудрець, замріяний філософ до дальніх правнуків іде».  



НАПИСАНІ КНИГИ - БАГАТСТВО ЄДИНЕ

В Гусятинській бібліотеці для до­рослих відбулася препрезента­ція творчості священика, док­тора теологічних і кандида­та історичних наук, члена На­ціональних спілок письмен­ників, журналістів і краєзнав­ців України Василя Погорецького. Вела захід директор Гусятинської центральної бібліотеч­ної системи М.Фаберська. Біблі­отекарі читали вірші поета Погорецького з його нової збірки «Рахманне роздолля», в якій він признається читачам, що його окрилює любов до Бога, а вірші лікують душу. Слухачами були поважні люди Гусятина, які дба­ють про свій духовний світ. Цер­ковний хор дарував присутнім релігійні пісні у своєму майстер­ному виконанні...






РІК 33-Й ЩЕ Й ДАЛІ У СЕРЦІ ПЕЧЕ, ЯКИМОСЬ НЕСКАЗАНИМ СТРАЖДАЮЧИМ БОЛЕМ

       Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

         В Нижбірківській сільській бібліотеці-філії проведено годину скорботи «Рік 33-й ще й досі у серці пече,  якимось несказаним страждаючим болем». З оглядом літератури «Злочин влади – трагедія народу» ознайомила користувачів зав. бібліотекою Демчишин  О.М..


         Присутні мали змогу переглянути  викладку літератури «Україна пам’ятає – світ визнає».



понеділок, 4 грудня 2017 р.

НАРОДУ ГІЛОЧКА ТЕРНОВА

Голодомор 1932-1933 років в Україні - не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу.

До цієї дати  в Васильковецькій бібліотеці-філії проведено  День пам'яті «Народу гілочка тернова».  


Також оформлена викладка літератури   «Скорботні жнива 33-го». 


Для користувачів  бібліотекар провела  огляд літератури «Пам'ятай про скорботний 33-тій».