середа, 26 лютого 2020 р.

Леся Українка. Геніальна дочка українського народу



Вона боролася за правду й волю,
щоб не було життя злиденного ніде.
Вона боролася за нашу кращу долю,
За наш буденний світлий день.        
    Леся Українка - без перебільшення одна із найвизначніших постатей в історії української літератури. Її ставлять в один ряд із геніальним Т.Шевченком та І.Франком. В сільській книгозбірні с. Котівка для користувачів бібліотеки оформлена книжкова виставка "Сила духу, мужності і краси".
   На цій виставці твори поетеси з яких линуть до нас слова Лесі Українки
Довго щирими сими словами
До людей промовлятиму я ...







понеділок, 24 лютого 2020 р.

Нові надходження.


  Бібліотека – це особливий спосіб зібрання книг, періодичних видань, відеозаписів… Сьогодні бібліотека також являє собою транскультурний простір, місце реалізації творчих особистостей, громадської активності, соціальної адаптації з Інтернет-центрами. Та, все ж таки, бібліотеки традиційно вважаються сховищами книг. І їм, бібліотекам, як і людям, як усьому живому для повноцінного життя потрібно повсякчас живитись, оновлюватись, поповнюватись новими актуальними друкованими виданнями.
   Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять в бібліотеку. Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. 
 В Гусятинську районну бібліотеку  надійшло понад 730 примірників книг, на суму 917321 грн. які були  одержані за державною програмою  відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України.
  Найближчим часом, згідно розподілу, нові книги надійдуть до всіх бібліотек Гусятинської ЦБС.
  Читайте! Збагачуйтесь духовно, розвивайтесь! 
  Запрошуємо до наших бібліотек!









Любімо свою рідну мову, оскільки з нею наше майбутнє і майбутнє України!


    “Мови – це важливо!” – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови.
   21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» – звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.
    Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
   Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
   За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.
    Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”.
   Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.
  З цієї нагоди бібліограф Гусятинської районної бібліотеки Мацієвська Любов Михайлівна виступила на місцевому радіо, з інформаційною довідкою.

неділя, 23 лютого 2020 р.

"Єдиний скарб у тебе - рідна мова"


   У бібліотеці - філії  с.Калагарівка до Міжнародного дня рідної мови проведено вікторину "Єдиний скарб у тебе - рідна мова". Участь у вікторині взяли читачі з 4-6 класів школи. Учні змагалися у різних конкурсах, демонструючи свої знання з рідної мови. Переможці та учасники були нагороджені грамотами за перемогу та участь у конкурсі.









"Барви рідної мови"

    З ініціативи ЮНЕСКО щороку з 21 лютого 2000 року у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Його мета-привернути увагу до підтримки мовного й культурного розмаїття. Користувачі бібліотеки-філії с. Котівка мають змогу переглянути тематичну поличку "Барви рідної мови", щоб глибше та більше досконало вивчити її. Тож, докладаємо усіх зусиль, щоб українська мова вічно сяяла своєю неповторною красою, була діамантом для майбутьної української цивілізації. Відомий український письменник Панас Мирний писав: "Найбільше і найдорожче добро в кожного народу-це його мова..." Тож бережімо цей скарб, як зіницю ока!"


пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

«А смерть їх безсмертям зустріла».

                               

   20 лютого 2020 року у центральній районній бібліотеці  спільно з працівниками районного будинку культури  проведено годину пам’яті приурочену 6 – тій річниці світлої пам’яті Героїв Небесної Сотні «А смерть їх безсмертям зустріла»
  Герої Небесної Сотні назавжди змінили нашу Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України.
   Ніхто не в праві забути морозні дні 2013 - 2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.
    Із словами промови до присутніх звернувся голова Гусятинської районної ради Василь Бойчук, історичну довідку зачитала бібліограф Любов Мацієвська , вірш «Мамо, не плач» продекламувала бібліотекар Аня Лозінська та пісню "Плакала калина" (сл. Соломії Українець, муз. Володимира Домшинського) виконали тріо РБК (Ірина Величенко, Надія Туткалюк та Олександра Сидорівська).
   
 З цієї нагоди у центральній районній бібліотеці розгорнута тематична виставка під назвою "Небесна сотня-Ангели, які тримають українське небо». 
 Хай пам'ять всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі!
 

























четвер, 20 лютого 2020 р.

" Герої не вмирають. Просто йдуть з Майдану - в небо"



   20 лютого- День Героїв Небесної сотні Зав. бібліотекою с. Котівка Доскоч. Н. В. спільно з учнями 7-ого класу Котівської ЗОШ провела урок- реквієм " Герої не вмирають. Просто йдуть з Майдану- в небо". Учасники переглянули виставки-спомини "Вони лиш починали жити", "Гусятинщина пам'ятає своїх героїв".Користувачі бібліотеки переглянули тематичну папку " Герої рідної землі", де зібрано вирізки з періодичних видань. Ми спільно пригадали ті страшні події. Зав. бібліотекою прочитала вірш " Молитва за Україну". З скорботою та жалем присутні згадали воїнів АТО, які загинули на сході України, виконуючи свій військовий обов'язок. Серед них є і наші земляки. Хай палають свічки пам'яті загиблих героїв " Небесної Сотні" у наших серцях, а розмірений бій хронометра відчеканить час скорботи, душевного болю і жалю. Хвилиною мовчання вшановано невмирущу .пам'ять про загиблих героїв Небесного Війська.






«У нашій пам’яті вони назавжди залишились»


  До Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні у Старонижбірківській бібліотеці оформлено тематичну викладку літератури  «У нашій пам’яті вони назавжди залишились».
Небо падає, не мовчи ,
Мільйони нас ,ми спіймаємо!
Скільки вистачить сил -кричи
Нехай кожний у Світі знає.
Герої не вмирають.




«Вони дивилися в небо»

 Герої не вмирають, просто йдуть 
З Майдану - в небо. 
В лицарі - зі смерті Пливуть човни. 
Пливуть човни . Пливуть... 
Героям слава- писано у серці .
   20 лютого стало для нас назавжди пам’ятною датою – Днем Героїв Небесної Сотні. Країна вшановує пам’ять розстріляних снайперами та забитих до смерті “беркутівцями” і “тітушками” Героїв Майдану. В бібліотеці – філії села Сидорів було розгорнуто тематичну виставку присвячену героям Небесної сотні «Вони дивилися в небо».Де користувачі бібліотеки мають можливість переглянути список героїв та їхні фото, газетні шпальта з спогадами про цю трагедію, яка визначила подальшу долю країни.




пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

Страждання від кіберманії.



  11 лютого відзначають міжнародний день безпеки  в Інтернеті. Сьогодні це надважливо. Комп’ютерна залежність – нова сучасна хвороба чи вигадана загроза? На заході стверджують , що кожен п’ятий користувач Інтернету тою чи іншою мірою страждає від комп’ютерної залежності . Люди втрачають відчуття реальності, й живуть у віртуальному світі. Найбільш незахищені, як завжди  - діти та підлітки. Зявився навіть такий термін – «компютерний синдром».
  Хто в цьому винен і що робити ? Ці та інші питання обговорились в ході дискусій з користувачами інтернет – центру, який діє у Гусятинській районній бібліотеці. Також було розгорнуто викладку літератури «Я не залежу від гаджета».