НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Фонд  Гусятинської центральної районної бібліотеки поповнився новими книгами. Багато є цікавої та пізнавальної літератури, з якою ви маєте можливість ознайомитись, як на нашому блозі, переглянувши список новинок, так і завітавши до бібліотеки.


 Шевченко С.В.
             Соловецький реквієм / С.В. Шевченко. - К.: ВПК "Експрес-Поліграф", 2013. - 592 с.: іл.

            Збірку публіцистики про соловецьку трагедію підготував фаховий журноліст - у минулому керівник підрозділу наукової установи СБУ. Книжка розповідає про розстрілене відродження України, нищення інтелектуальної еліти нації, яку уособлюють М. Зеров, М. Куліш, Л.Курбас, В. Підмогильний, С. Рудницький, М. Яворський та інші. Стаття про виконавців смертних вироків містить список осіб, приречених до катувань тюремних етапів.
            Для всіх, хто цікавиться історією її маловідомими сторінками.100 фактів про Україну/В. М.Скляренко. - Харків: ТОВ "Бібколектор", 2013. - 315с.,іл.
 
Історія та політика, наука і техніка, мистецтво і спорт – ось далеко неповний перелік тем , що висвітлюються в нашому виданні. Ви дізнаєтесь про видатні археологічні пам'ятки – Кам'яну Могилу і Херсонес Таврійський, що увійшли до Списку  всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО; про природні багатства України – мінеральної води та цілющі грязі, заповідний ковиловий степ і закарпатські ліси, поклади вугілля та нафти, уранової руди та золота; про визначні наукові відкриття і технічні досягнення і, насамперед, про надзвичайних людей, які жили в нашій країні в різні часи.

 


 

 
Українські письменники. Довідник – К.: Велес,2013. -368с.
 
Довідник подає біографічні дані, огляди творчості, перелік основних творів та додаткову літературу про українських письменників, які стали класиками, а також про сучасних українських письменників.
Для полегшення орієнтації у літературних процесах та творчості окремих письменників і поетів у довіднику вміщено додаток «Літературні напрями і течії».
 
 
 
 
                                                            

Я 77 Вікторія ЯрошЗОЛОТИЙ КОЛОС ДАЖБОГА
Хліб в українських легендах та віруваннях / В. Ярош. Літературно-художнє  видання.  Видання перше. – К.: Успіх і кар'єра, 2013. – 112с.; кольор. іл.
Збірка українських легенд та давніх вірувань про основну і найважливішу страву в житті українського народу – хліб.
В книгу ввійшли зібрані та адаптовані для широкого загалу нариси про давні землеробські вірування, аграрні традиції, землеробський календар, магічні обрядові речі: зерно, сніп, дідух, плуг, а також обрядову їжу:хліб, кутю, коровай, млинці, коржики тощо. До книги ввійшли рецепти давніх обрядових страв: гуслянки, мандрилів, соломахи і т.д.
Представлений матеріал зацікавить школярів старших класів,студентів, викладачів, широкі кола української громадськості.Крижова Н.О.
Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» / Н. О. Крижова. – К.: ДНВП «Картографія», 2013. – 88с.: іл..
 
Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» є  ілюстрованим науково-популярним картографічним виданням, що містить детальну інформацію про Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета, художника, мислителя-гуманіста і революційного демократа, творча спадщина якого увійшла до скарбниці найцінніших надбань світової культури.
Видання присвячене 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка і розраховане на широке коло читачів.Чигиринська О.О., Дорошенко О.Є.
Християнство / О. О. Чигиринська, О.Є. Дорошенко. - Київ : "Техніка", 2013. - 160с.

На сьогодні майже третина жителів Землі хоча б номінально належить до тієї чи іншої християнської конфесії. А в нашій країні християнами себе вважає більшість населення. Але  при цьому багато з них мають вельми віддалене уявлення про історію християнства, його віровчення та практику. Заповнити ці прогалини, а також познайомити з християнством представників інших віросповідувань і має наше видання.
 
 
 
 

Савка Б. Останні на полі слави: ..: З історії національно-визвольної боротьби кінця 40-х - початку 50-х років на терені Чортківської округи ОУН. - Тернопіль: Джура, 2009. - 336с.
 


Савка Б. Забути немаємо права.. ..: Вид. 2-ге, доповнене. - Тернопіль: Джура, 2000. - 396с.
Книжка є першою спробою відтворити славні героїчні сторінки титанічної праці і боротьби учасників підпілля ОУН-УПА та їх симпатиків на терені колишнього Копичинецького повіту за відродження Української держави. Дослідженням охоплено події з початку 20-х і до 50-х років ХХ ст.

 
 
 
 
 
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар