середа, 30 березня 2011 р.

Практикум бібліотечних працівників


24.03.2011 року проведено практикум по програмі підвищення кваліфікації «Професіонал». Ця програма є основним напрямком допомоги для тих, хто починає працювати і не має фахової освіти, або працює з малим досвідом роботи. Програма включає наступні теми занять:

№ п/п
       Форма навчання

                                    Назва
1
Стажування
Організація роботи бібліотек
2
Виробниче навчання
Складові успіху професії
3
Тренінг-семінар
Імідж бібліотеки і бібліотекаря
4
Ділова гра
Професійна етика бібліотекаря
5
Методична панорама
Світ бібліотек сьогодні: досвід бібліотек району (Копичинці, Красне)
Слухачі:
-         Басіста Оксана Андріївна – зав. бібліотекою для дорослих  смт.Гримайлів
-         Смаль Пилип Мартинович – зав. бібліотекою-філією с. Перемилів
-         Черевата Ольга Ігорівна – зав. бібліотекою с. Постолівка
-         Доскоч Надія Володимирівна – зав. бібліотекою-філією с. Тудорів
-         Герун Оксана Петрівна – зав бібліотекою-філією с.Паївка


середа, 23 березня 2011 р.

Шевченківська світлиця

В Хоростківській бібліотеці для дорослих 9 березня оформлено Шевченківську світлицю «Вінець Кобзарю. Наша любов і святиня». Експозицію відкрила голова міста Олійник Ганна Семенівна. Перед початком екскурсії про читання творів Кобзаря поділився читач бібліотеки – шанувальник творчості Шевченка Свистун Захар, від якого в подарунок бібліотека отримала портрет Шевченка і Кобзар 1860 року видання. При цьому звучали пісні на слова Шевченка. Члени клубу «Краєзнавець» виконували свої власні присвяти поетові, а для найменших відвідувачів підготували вікторину «Пізнай Шевченка, пізнаєш Україну».
Доповнюють екскурсії книжкові виставки «Творче слово Кобзаря», «Кобзар – настільна книга в кожній родині», «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине».
Постійними учасниками масових заходів у світлиці є старше покоління користувачів бібліотеки, учні середньої школи №2, студенти с/г ліцею, громадські діячі міста.
На даний час продовжуються екскурсії до світлиці та пошукова робота проекту по старих Кобзарях. Зібрано вже 20 книг Кобзаря різних років видання.

четвер, 17 березня 2011 р.

Літературно-мистецька година:"Пророк, народжений Україною"

     
     
         До 197 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка та 150 річчя від дня смерті в літературно-мистецькій вітальні Копичинецької міської бібліотеки для дорослих оформлена книжкова виставка “Зоря Шевченкова горить, до правди й волі людство кличе».
        9 березня в залі вітальні відбулась літературно-мистецька година «Пророк, народжений Україною». Однією з цікавих сторінок заходу була сторінка «Завжди з Тарасом». Присутні на заході учні НВК ЗОШ І-ІІІ ст. №1 –гімназії читали вірші Кобзаря та уривки з його прозових творів. На заході прозвучали записи пісень на слова Т.Г.Шевченка «Думи мої, думи» , «Реве та стогне Дніпр широкий». Біля книжкової виставки зав. бібліотеки Благута О.Т. провела бібліографічний огляд літератури «Вічний, як народ».

На завершення літературно-мистецької години в Інтернет-Центрі здійснено віртуальну подорож «Шляхами великої долі»

четвер, 10 березня 2011 р.

Літературно-тематичний вечір"Твоїм, Тарасе, подихом живем"

             
           Відзначення Шевченкових дат є вже доброю традицією.
         9 березня в актовому залі Гусятинської ЗОШ відбувся літературно-тематичний вечір «Твоїм, Тарасе, подихом живем », який працівники районної бібліотеки для дорослих провели спільно з учнівською молоддю. Він був приурочений черговій річниці з дня народження великого українського поета Т.Г.Шевченка.
         З літературно-тематичною композицією «Шевченко і Україна» виступили учні школи. На вірші Кобзаря звучали пісні у виконанні учнівського хору (муз.кер.М.Стефанів). Зачарувала присутніх поезія Шевченка, яку з майстерністю читали  учасники вечора.
        У актовому залі працівниками бібліотеки для дорослих розкрито книжково - ілюстративну виставку « Живуть, Тарасе рідний, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово». Присутні мали можливість переглянути літературу про головні віхи життя і творчості Т.Г.Шевченка.

четвер, 3 березня 2011 р.

Літературний вечір "Лютневий сніг весною пахне"



15 лютого за церковним календарем – Стрітення Господнє. В цей день у церквах святять свічки – громовиці. А ще кажуть, що саме 15 лютого зима зустрічається з весною. Отож і вирішили учні 9-11 класів закликати весну і пташок з теплих країв. Літературний вечір «Лютневий сніг весною пахне» проведено в приміщенні школи.Почали виступаючі свій виступ з легенди, яка розповідає про те, що в рік народження Христа жив у Єрусалимі старець провидець – Симон, якому було відкрито Богом, що він не помре доти,поки не побачить Спасителя світу.
         У цей день Симон зустрів біля храму Марію і Йосипа з малим Ісусом на руках. Він сказав: «Нині відпускаєш раба твого, Владико, як обіцяв, з миром, адже ж бачили очі мої твоє спасіння». З цією легендою і пов’язана назва свята Стрітення. 
        Для цього дійства учасниками вечора були спечені  пташки-жайворонки, якими закликали весну.

      Літературний вечір проведений 15 лютого 2011 року Товстенською бібліотекою разом із школою. Завідувачка бібліотекою Гречух І.А.



середа, 2 березня 2011 р.

Година поезії "Поетична світлиця Лесі Українки"


     
      Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем живе в душі народу нашого людина, що ім"я їй - Леся Українка. Не з такої вже з далекої минувшини, проте вже мовби крізь серпанок легендарності простує до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий. Майже ніколи - веселий, частіше в задумі чи смутку.

      25 лютого ми відзначали 140-ву річницю від дня народження Лесі Українки. Саме цій даті була предсвячена година поезії "Поетична світлиця Лесі Українки", яка відбулася в Гусятинській центральній бібліотеці для дітей. Лесиними шляхами пройшли учні 3-Б класу разом із своїми наставником Пріям Ольгою Валентинівною та бібліотекарями. Діти дізналися, як сходила поетична  зоря великої українки, прочитали вірші, виспівані своєму народові його дітям. Ці поезії розвивають у читачів думку естетичні смаки.Вони не втратили свого значення і в наші дні : "Надія", "Конвалія", "Стояла я і слухала весну", "Мамо, іде вже зима" та інші.
Із захопленням слухалиприсутні і повчальні казки поетеси: "Біда навчить",  "Метелик".
Діти дізналися про стежки Лесі Українки Тернопільщиною, про вірші, привячені поетесі,розповіла бібліотекар Г.Лозінська.
    Годину поезії підготувала  Н.Пенюта , завідувачка бібліотекою.

Літературно-тематичний вечір "Високе світло імені і слова"

     

       25 лютого відзначалась 140-ва річниця з дня народження славної дочки українського народу Лесі Українки.
      1 березня 2011 року Гусятинська районна бібліотека для дорослих спільно з працівниками музею та учнями школи провели літературно-тематичний вечір "Високе світло імені і слова".
       Про життя і творчість Лесі Українки розповіли учні школи. Їхні виступи перепліталися з віршами поетеси.
      Про перебування Лесі Українки на Тернопільщині, ознайомила присутніх екскурсовод Тетяна Стефанів. Працівниками бібліоитеки було оформлено книжкову виставку "Серед живих жива", на якій було представлено літературу про життя та творчість великої поетеси, а також її твори.


 На закінчення вечора виступила директор музею О.Гофман. 

Виставка "Різдвяна світлиця"

В Копичинській бібліотеці для дорослих з 4 грудня по 15 лютого діє Різдвяна світлиця "Під різдвяною зіркою". Тут проводилися екскурсії учнівської молоді, Відбувалися вертепні дійства.




                                            Зав. бібліотекою м.Копичинці Благута О.Т.