четвер, 29 серпня 2013 р.

Сучасна бібліотека - центр спілкування

      Інформуємо про громадські обговорення "Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо", які проходять в Гусятинській ЦРБ.

 Шимончик Василь Іванович, пенсіонер
У бібліотеках зберігається безцінна для нашого народу інформація: історія, культура, що є  надбанням української нації. Особливо приємно спілкуватися з бібліотекарями. Вони завжди зрозуміють, допоможуть у виборі книг, вислухають.


Шимончик Василь Іванович

  Деренівська Ірина Ярославівна, фармацевт.
Великим досягненням є те, що в бібліотеці є доступ до інтернету. Бібліотеки потрібні, бо в них є інформація, яка допомагає нам в житті, навчанні, роботі.
Деренівська Ірина Ярославівна
     Вигонський Олег Юрійович, працівник ОЛБРІЗ-СЕРВІСу.
Дуже приємно, коли в стінах бібліотеки зустрічаєш молодих людей. Адже сьогоднішня бібліотека є довідково-інформаційним центром громади. Багато моїх знайомих завдяки компютерному центру змогли працевлаштуватися. Бібліотеки потрібні, і це беззаперечно.
Вигонський Олег Юрійович
        Лоза Галина Ігорівна, студентка
Дружу з бібліотекою ще з дитинства. Книга стала постійним моїм супутником у житті. Сучасна бібліотека розкрила ще більше можливостей для задоволення потреб громади. Це завдяки комп'ютерам і вільному доступу до інтернету. Я зареєструвалася на ЗНО, придбала авіаквиток. Це ж класно!
Лоза Галина Ігорівна



     Ніконенко Ніна Андріївна, працівник укрпошти.
Я часто користуюсь послугами бібліотеки. На мою думку дуже мале поповнення фондів новою літературою. Недостатньо в читальному залі популярних періодичних видань.
 
Ніконенко Ніна Андріївна

Зав. методичним відділом М.П.Осика
 спілкується з користувачами під час заповнення анкет

Найбільш активні користувачі
не опускають можливості заповнити анкети
 

Громадські слухання "Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?"

 
Мета: привернути увагу суспільства й влади до бібліотеки, виявити та обговорити проблемні питання функціонування книгозбірні, вивчити різні точки зору щодо сучасної бібліотеки, змінити імідж бібліотеки, зробити її більш привабливою для користувачів і бібліотекарів.
         Копичинецька міська бібліотека для дорослих включилася в проведення громадських слухань на тему « Сучасна бібліотека , якою ми її бачимо?», що проходять з липня по вересень 2013 року.
Контактна інформація:
м. Копичинці
вул. Чортківська, 9
тел: 4-11-64
До участі у слуханнях запрошуємо :
користувачів бібліотеки ( місцевих та іногородніх); громадські організації; міську владу;
учнівська і студентська молодь та всіх бажаючих.
Інформацію про етапи проведення громадських слухань буде повідомлено додатково.












вівторок, 20 серпня 2013 р.

"Моє село - моя родина"

У с.Раштівці пройшли масові заходи, приурочені Дню села. Користувачі місцевої бібліотеки взяли активну участь в урочистостях. Юнаки та дівчата відтворили події змісту легенд про походження сіл Раштівці та Дубківці. Гордістю села є Ганна Іванцова-Слупська, автор поетичної збірки "Коли душа болить і плаче...", яка вийшла у світ у 2003 році. Популярний гуморист Михайло Матвійко подарував односельчанам жменьку гуморесок. Учасники свята мали змогу переглянути розкриту у бібліотеці книжкову поличку "Село Раштівці - окраса України, це часточка моєї Батьківщини".



пʼятниця, 16 серпня 2013 р.

"НОВИНИ З ЛЕМКІВЩИНИ"


3-4 cерпня 2013року в м.Монастириськах  Тернопільської області , в урочищі Бичова,  пройшов  ХV Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини».
Гусятинський район, вже традиційно, на ватряному полі  облаштовував  виставковий  павільйон, де були представлені: картини М.Лихоти, з зображеннями лемківських церков; предмети побутового вжитку: одяг, писанки, вишиті рушники і т. д…
            Цьогоріч  наша бібліотека взяла участь кількома експонатами: «Презераместари фотографії» (ретро-фото-спогад) та книгами до загальної книжкової виставки ( спільно з бібліотекою для дорослих  м.Копичинці).
             На великій сцені свою майстерність демонстрували і колективи аматорського мистецтва нашого району; зокрема, дитячий зразковий ансамбль «Первоцвіт»(м.Копичинці)  та хореографічна студія  «Мрія» (с.Васильківці). Мистецький керівник - заслужений працівник культури О. Дереворіз. Учасники  цього колективу Мартинишин Марійка та Діана - вихідці з лемківських родин, тому на фестивалі вони  брали участь ще й як члени клубу «Ми і наші діти», що діє на базі нашої бібліотеки, спільно з міським товариством «Лемківщина».
            Готуючись до фестивалю бібліотечка міського товариства «Лемківщина» поповнилася кількома новими книгами. Пропонуємо їх для ознайомлення.

            П А Ж’Я Т ІБогдана Ігоря АНТОНИЧА,
поета, що своїми творами про­славив свою вужчу Батьківщи­ну — Лемківську Землю, і що, незважаючи на своє недовго­часне життя, силою і яскраві­стю свого таланту добув собі тривале місце в історії україн­ської поезії,присвячує це видання
ОРГАНІЗАЦІЯ ОБОРОНИ ЛЕМКІВЩИНИ.
 
 
Каталог виданий коштом: Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства“Лемківщина”, Голова організації - Степан Майкович Фундації дослідження Лемківщини,
Голова Фундації - Петро Гандяк Галини Вихованської - директора ДШНМ, Лілеї Квасниці-Амбіцької - заступника директора і методичної роботи ДШНМ,Марія Янко -керівник гуртка-методиста, ДШНМ 

Акція “Вісла” - завершальний етап депортації українців Польщі. Істо­рична спадщина і суспільна свідомість. 36. наук, праць. - Львів, 2013. - с.У книжці розкрито геополітичні передумови, показано хід та етно­культурні наслідки проведення завершального етапу депортації українців Польщі — акції “Вісла”. 
Редакційна колегія:Степан Майкович, голова Львівської обласної організації Всеукраїн­ського товариства “Лемківщина”Андрій Тавпаш, член правління Львівської обласної організації            Все­українського товариства “Лемківщина”, член Фундації дослідження Лем- ківщини у ЛьвовіОльга Кровицька, членкиня Фундації дослідження Лемківщини у ЛьвовіОбкладинка: Василь СаваІ5ВИ 978-966-02-6349-9.
      Всіх, хто зацікавився, вище вказаною літературою, запрошуємо відвідати Копичинецьку міську бібліотеку для дітей, оскільки «Лемківська бібліотечка» знаходиться саме тут.

понеділок, 12 серпня 2013 р.

"Розвиток сільських бібліотек як інформаційних і культурних центрів."



            На таку  тему відбувся  районний семінар бібліотечних працівників на базі бібліотеки-філії с. Товсте. Привітала учасників семінару в. о. начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Н.І. Митко.
В ході семінару були висвітлені такі і питання:
-          Сучасна бібліотека, як інноваційна структура бібліотечно-інформаційного забезпечення села. (зав. метод відділом М.П.Осика);
 
-          Українські ресурси Інтернету для бібліотекарів (методист І.І. Лоза);

-          Використання засобів Mikrosoft Office у видавничій діяльності. Дитина в інформаційному всесвіті (бібліограф Г.М.Шустак).
 
Досвідом роботи сучасної сільської бібліотеки поділилася зав. філією с. Личківці Л.К.Андреїв.
Користувачі бібліотеки подарували учасникам семінару масовий захід на тему "Я, книга і Інтернет» і святковий настій.
 
 
 

Делегація району взяла участь у ХІV Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини»


Делегація від району,очолювана першим заступником голови районної державної адміністрації Василем Цільом та заступником голови районної державної адміністрації Романом Сагайдаком, взяла участь у ХІV Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини» 3-4 серпня 2013 року в м. Монастириська .


У дерев’яному будинку, який виготовлено у Копичинецькій ВК і встановленого за сприяння уродженця с.Чагарі Михайла Мацієвського, працівниками Копичинецької міської бібліотеки для дорослих та Гусятинської ЦБС, було відновлено інтер’єр лемківської хати. Основними матеріалами хати стала частина виставки - експозиції з краєзнавчо-народознавчого музею школи №2 м.Копичинці «Хатина народної цілительки Марії Щетини»

 
Також, на ХV Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини» представляли район: народний аматорський ансамбль лемківської пісні Хоростківського міського будинку культури, дует Марії та Євгенії Стригів с.Товсте , творчий тандем аматорського ансамблю танцю «Первоцвіт» та дитячо-юнацької студії «Мрія» Копичинецького центру культури і дозвілля та спеціалізованої школи с.Васильківці, майстер народних ремесел з Товстого гончар Василь Бардачевський.
 

пʼятниця, 2 серпня 2013 р.

"Талант відданий людям"

''Один із найбільш феноменальних голосів, які я коли-небудь
чув у своєму житті,справжній геній співу"
Людвіг Гесс

         Настав час, коли до нас повертаються імена наших великих співвітчизників, і ми маємо змогу гордитись блискучими талантами, які породила наша рідна земля. Серед таких імен педагог, оперний та камерний співак, уродженець м.Копичинець Клим Чічка-Андрієнко.
       В Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих в літературно-мистецькій вітальні "Орфей" 19 липня 2013 року проведено літературно-музичний урок "Талант відданий людям" . Бібліотекар Стець Г.І. провела бесіду-інформацію про життя і творчий шлях Клима Чічки-Андрієнка.
       Присутні мали можливість прослухати архівний запис пісень у виконанні геніального тенора. Ось як чудово пише про Клима Чічку-Адрієнка користувач бібліотеки, член літературно-мистецької студії "Лямпа" Зелінська Наталя: "Його голос впізнає увесь світ, ним пишається Україна і Європа він син землі, де тече тиха річка Нічлава, де музика вітру і шум лісу утворюють мелодійну симфонію. Його голос мав чудовий тембр! Ніжно-звучний, шовково-матовий. І цей прекрасний голос артист довів до вершин досконалості: він звучав без найменшого напруження, плавно, вільно. Його спів вражав барвами, як коштовні перли. Виступаючи у великих концертних залах він завжди згадував свій рідний край – Копичинці. Місто, де вперше заспівав під мелодію чарівної природи."
         Зав.бібліотекою Благута О.Т. ознайомила молодь з викладкою літератури "Музика на все життя" де представлені книги, статті з газет та журналів, світлини, ексклюзивні документи Копичинецького музею театрального мистецтва Тернопільщини.