четвер, 30 червня 2016 р.

"КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ: ВІД ВИТОКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ"


Україна є суверенна, незалежна, демократична, соціальна і правова держава. Конституція - це Основний закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов`язки громадян. 28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Прийняття Конституції - це подія, з якої починається існування держави.


З нагоди відзначення 20-ї річниці Конституції України для користувачів бібліотеки-філії с. Яблунів розкрито книжкову виставку "Конституція України: від витоків до сьогодення", та проведено поетичну хвилинку "Моя країна -Україна".

"ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ ВСІМ СЕРЦЕМ СВОЇМ І ВСІМИ СВОЇМИ ДІЛАМИ..."

        Під такою назвою 28 червня у районному будинку культури відбувся творчий звіт майстрів мистецтв і аматорських художніх колективів району, присвячений 20-ій річниці Конституції України. На звіті були присутні учасники делегації міста-побратима Оборнікі-Шльонскі із Польщі.


 У фойє районного будинку культури розгорнуто книжкову виставку «Конституція України : діалог століть».

Учасники лялькового театру « Теремок» Гусятинської районної бібліотеки подарували присутнім свята лялькові вистави – « Поросятко Чок» та « Ріпка».
 
 
 

«КАЗКОВА ПОСМІШКА ЛІТА»


        Тривають літні канікули – найулюбленіша пора року дітей. Яскраве сонечко зігріває всіх своїм теплом. Радіє дітвора, але не забуває і про книжку. А в цьому їм допомагає Гусятинська   районна бібліотека для дітей. 26 червня гусятинці святкували День міста. А  маленькі жителі нашого містечка мали змогу переглянути казкові вистави  лялькового театру «Теремок». Присутніх привітала директор  Гусятинської ЦБС  Фаберська М.М. Всі бажаючі розмістились біля приміщення бібліотеки, а працівники районних бібліотек для  дорослих та дітей зіграли для них вистави «Поросятко Чок» та «Ріпка».  Діти із захопленням і цікавістю спостерігали за пригодами Поросятка Чока ,  щирими оплесками привітали сімейство, що впоралося із Ріпкою. Задоволенню дитячому не було меж.

         Привітав дітей із святом селищний голова Левицький М.М. Побажав діткам та їхнім батькам здоров'я та мирного неба і вгостив їх солодкими смаколиками.




Велика подяка приватному підприємцю Ониськову П.Б. за  подаровані бенкети для бібліотеки.

четвер, 23 червня 2016 р.

ВЕЛИКИМ СМУТКОМ СПОГАДИ ОМИТІ


Мир! Що може бути кращим за чисте небо, яке ніколи не закриватимуть грізні хмари війни? Що є жахливіше за великі дитячі очі, сповнені страху й тривоги, що з тугою дивляться у душу, немов запитують: «Навіщо! Для чого війна?». Це діти війни… Вони ніколи не пробачать паліям війни за вкрадене у них дитинство, вибухи бомб, пожарища, втрати рідних батьків і братів…
Саме про це йшла мова на черговому засіданні клубу «Надвечір'я» 22 червня у День 75-річчя початку війни, у районній центральній бібліотеці.
Працівники бібліотеки зворушливими словами про той далекий червневий день повернули гостей клубу в спогади, коли перші бомби впали на наш прекрасний, квітучий край; пісенний край, який ніколи не торкала ця смертельна отрута вбивства і руйнування. Бо за всю історію Україна жодного разу не пішла війною на інший народ, не зазіхала на чужі землі, чуже багатство. А захищатися доводилося нерідко.
З уст ведучих свята Фаберської М.М., Град Л.С., Осики М.П зринали слова – пам'яті  про жахіття війни, яка забрала 27 мільйонів кращих синів і дочок. Їх пам’ятають  ще зовсім юними, безвусими.

Вічно юні солдати! Ви не знаєте чи закінчилася війна, чи живі ваші матері,  тендітні наречені, милі синочки і донечки, яким обіцяли обов’язково повернутися. Не бачите, як підходить до могили рідна ненька, кладе букет польових квітів і ронить із старечих очей гарячу сльозу.
Тому, й стоячи,  усі члени клубу прослухали пісню «А мати ходить на курган», яку так чудово виконав соліст – заступник головного лікаря районної лікарні Гонтар М.М. та учасники церковного хору церкви св. Онуфрія.

Безвусі воїни! Вони прожили коротке, але прекрасне життя. Подвиг ваш    увіковічнили у своїх творах українські письменники. Не стримуючи сліз, ми слухали оповідання О.Довженка «Мати» про подвиг українки Марії Стоян, яке так душевно прочитала бібліотекар Град Л.С. 

 А скільки віршів написано про подвиги рядових бійців, які зняли з чола мільйонів терновий вінок фашистської неволі, повернули людям сонце і мир. Окремі з таких віршів дикламувала працівник бібліотеки Аня Лозінська .

Кров'ю  обливалося серце кожного з нас, коли заступник директора по роботі з дітьми Пенюта Н. Я. зачитала листа – прохання донечки, вивезеної на роботу в Німеччину, до батька відомстити ворогам за вбиту матір, за понівечену її молодість.

Незабутньо цікавою була розповідь лікаря-краєзнавця Горбоватого В.П. про початок війни на теренах Гусятина і навколишніх сіл. Свою розповідь Василь Петрович підтверджував спогадами очевидців та фотографіями далеких днів.

Важко було слухати спогади про ті страшні дні дітей війни – учасників клубу «Надвечір"я» Турман О.Б., Демкури М.М., Ляхти В.Г., Коваль Р. А.


 
 
Слухаючи ведучих свята, задумуєшся над тим, скільки загинуло умів, робочих рук у розквіті сил. Які майстри, умільці, таланти укрили трупом землю на тисячі верств.

Сумна слава… і забути її  нам ніхто не дав права. Тому з оглядом сучасної літератури «Той день Перемоги був так ще далеко», про подвиги тих, хто своєю хоробрістю залишився у пам'яті народу, виступила зав. відділом обслуговування Мотрук Г.Й.

Минають роки, десятиліття…  Але імена доблесних синів України, що зорять з граніту залишаться навічно вкарбовані в серця  поколінь, вони стали для нас «білими журавлями в небі». Пісня «Журавлі» у виконанні хору супроводжувалася воєнними кадрами, які підготувала і демонструвала на екрані комп'ютера працівник районної бібліотеки Рога О.В.

За вікном літо, чудове гаряче літо! Світить сонце, співають птахи, чується дзвінкий сміх дітей… Однак там на Сході України нині гинуть наші сини,  захищаючи її єдність.
Ми, учасники клубу «Надвечір'я», зносимо молитву до Бога, щоб дав нам мир і спокій. Бо здається світ збожеволів, одурманений запахом крові і котиться до якоїсь прірви чи свого кінця. Там, на Сході України горять будинки, рвуться снаряди, стовпи вогню і диму здіймаються до самого неба, а купка звіроднілих нелюдів сновигає між людьми,  вбиваючи навіть дітей і матерів.


Із серця кожного учасника заходу рветься запитання: «Хто ж допустив такої страшної наруги на Сході?».
Із словом вдячності за чудово підготовлений і продуманий захід та найкращими побажаннями   у дальнішій  роботі працівникам  районної бібліотеки виступила представник Гусятинської селищної ради Охота О.Н.

Завершилась ця незабутня зустріч молитвою і вірою в те, що на Україні з Божою поміччю запанує мир, спокій , злагода!

вівторок, 7 червня 2016 р.

Веселимось, читаємо, літечко вітаємо !


1 червня – початок веселого літа і шкільних канікул. Усі відзначають Міжнародний день захисту дітей.
Гусятинська районна бібліотека для дітей взяла участь у квесті, який організували соціальні служби району. В бібліотеці створили станцію «Екзамен». Діти відповідали на запитання, підготовлені бібліотекарями. Станційний оцінював відповіді й давав підказку до наступного завдання.

    Працівники книгозбірні побажали дітям рости здоровими, щасливими, щоб здійснювалися їхні мрії. Адже діти наша надія і наше майбутнє.







середа, 1 червня 2016 р.

Бібліотечний бульвар : літо – книжкова пора


Упродовж усього життя ми звертаємось до книжок. З дитячих років книга допомагає нам пізнати себе, зрозуміти світ, що нас оточує.
Театралізоване дійство «Спокуси книжкового літа» відбулося в Гусятинській районній бібліотеці для дітей. Бібліотекарі  вийшли на вулицю, порозставляли полиці з книгами просто неба і заохочували жителів селища читати.


       Свято відбулося завдяки небайдужим людям, які є фундаторами та волонтерами канадського благодійного фонду «Світ дітей». Адже вони придбали для користувачів дитячої бібліотеки 418 екземплярів книг на суму 15 тисяч гривень.
         В святі взяли участь: представник фонду у Гусятинському районі Сирник Інна Володимирівна та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Сагайдак Роман Євгенович.



     Про важливість і цінність наданої літератури розповіли вчителі ЗОШ І- ІІІ ступенів селища Гусятин Пріян Ольга Валентинівна   та Решетило Надія Олександрівна.




















     Всі присутні (а це вихованці дитячого садочку «Дзвіночок» та школярі, батьки, вихователі) радо зустріли Королеву Книгу разом із казковими героями.



  Поезію читала бібліотекар Лозінська Ганна Іванівна
     З великим захопленням діти переглянули виставу «Поросятко Чок» лялькового театру «Теремок», що діє при бібліотеці. 

Прекрасні хвилини спілкування з музикою подарував присутнім активний користувач бібліотеки Сирник Ігор

В кінці свята Червона Шапочка та Казкова Принцеса пригостили всіх домашньою випічкою. Від вуличної бібліотеки діти були у захваті.
Щирі слова вдячності адресуємо приватному підприємцю, депутату селищної ради  Перегінець Зої Степанівні за надану матеріальну допомогу у проведенні свята та подаровані музичні колонки для лялькового театру.
Традиційними читальнями людей важко привабити, в цьому упевнені працівники нашої бібліотеки, тому використовують різноманітні форми роботи з читачем. Вони впевнено нагадують гусятинцям: паперова книга – особлива, і вона завжди буде популярнішою за Інтернет з електронними сторінками. Головне читати – формат не має значення!