понеділок, 24 жовтня 2016 р.

ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ


Для кожного жителя району наведення порядку у місті, селищах та селах – важлива і відповідальна громадська позиція, адже спільними зусиллями робиться добра справа.
 
З метою забезпечення утримання територій населених пунктів району у належному стані, в рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Гусятинської районної бібліотеки для дорослих і дітей  взяли активну участь у прибиранні території біля книгозбірні.

 

ЗА ЧЕСТЬ, ЗА ДОЛЮ, ЗА УКРАЇНСЬКУ ВОЛЮ


14 жовтня в Україні відзначається День захисника України, а також – День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та річниця створення УПА. Вибір цієї дати для Дня захисника України став історичною традицією вшанування українського війська, оскільки впродовж багатьох століть свято Покрови було головним для українських вояків – від козацтва до Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії.
До цієї дати міська бібліотека для дорослих м. Копичинець підготувала книжкову виставку-панораму «За честь, за долю, за українську волю».
Тут представлені книги, альбоми, газетно-журнальні статті, які допоможуть більше дізнатися про боротьбу українського народу.
Наша виставка надає унікальну можливість перенестися в епоху наших славних козацьких прадідів, «прожити» їхнім життям, вдивитися в портрети українських гетьманів, згадати про героїзм молодих студентів - героїв Крут, вояків УПА – борців за вільну і незалежну Україну, героїв «Небесної Сотні», які віддали життя захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права людини, європейське майбутнє України, і, звичайно, тих героїв, які сьогодні оберігають наш мир, наш спокій - це воїни АТО.
З метою національно-патріотичного виховання підростаючого покоління та розуміння в учнів таких понять, як «єдність», «герой», «патріот» держави, почуття поваги до захисників Вітчизни працівники бібліотеки запросили вчителя історії Ухач О. та учнів 9-10 класів ЗОШ І-ІІІ ст №2 на історичну мандрівку у часі «Мужність і відвага крізь віки».

 

пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

ПАM'ЯТАЄМО...

Цього року минає два роки як загинув наш земляк – добрий і люблячий чоловік – Руснак Микола. Разом із дружиною  Людмилою і двома діточками проживав  у селі Верхівці. Односельці пам'ятають патріота у добрих справах, зроблених ним для інших.

Так з нагоди вшанування пам'яті героя  у Верхівецькій сільській бібліотеці-філії оформлено патріотичний куток «Герої не вмирають». Бібліотекар Кульчицька Галина Дмитрівна  закликає своїх читачів пам'ятати тих, хто боровся і віддав своє життя за єдину Україну.

середа, 19 жовтня 2016 р.

"НАВІКИ З РІДНИМ КРАЄМ"

      



11 жовтня в Хоростківській бібліотеці для дорослих ім. д-ра М. Палія відбулось літературне свято з нагоди 135-річниці від дня народження Д. Я Макогона. В ці жовтневі дні вшановуючи нашого земляка, письменника  автора збірки поезії “Мужицькі ідилії» (1907 рік), збірки оповідань «Шкільні образки» , нарисів – «Учительські гаразди»… , батька Ірини Вільде, найбільше хочеться сказати: «Щоб увійти в безсмертя, людина мусить скласти два вступні екзамени: один – перед сучасниками, а другий – перед історією»(І. Вільде).


      Вшанувати пам’ять зібрались студенти с/г ліцею, та користувачі  бібліотеки. Учасникам запропонували  постійно-діючу експозицію «Навіки з рідним краєм». Важливим чинником свята було натхнення до вивчення творчості Дмитра Макогона.



середа, 12 жовтня 2016 р.

ВЕЧОРНИЦІ У БІБЛІОТЕЦІ


А пісня - це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба.
На крилах сонце сяйво їй лиша —
Чим глибше пісня, тим ясніш душа.
      На черговому засіданні клубу « Надвечір'я» в неділю 9 жовтня у районній бібліотеці проведено  вечорниці «Українська пісня – душа народу».

     Пісня супроводжує український народ протягом усієї історії його існування. У часи розквіту та занепаду, під час важких випробувань війнами, бідністю, національного гніту народна пісня допомагала людям. У ній – пам'ять про визначних історичних діячів, про минуле, щирі почуття. У радісні хвилини життя – при народженні немовляти, хрещенні, весіллі, на будь-яке свято – пісня неодмінно лунала, зігріваючи душу та підіймаючи настрій. Пісня допомагала в праці та в дорозі. Мабуть, така співуча в нас українська душа.

       На вечорниці були запрошені члени клубу, хор церкви св.. Онуфрія, жителі селища Гусятин, а також член Спілки журналістів України Островський Роман Карлович, який поділився спогадами про  зйомки фільму «Червона рута» в місті Яремча у 1971 році та подарував клубу «Надвечір’я» авторську світлину. Учасники клубу та гості виконали пісню Володимира Івасюка «Червона рута» .

     Приміщення книгозбірні було прибране стародавньою вишивкою, старовинними речами побуту. Гостей зустрічала господиня вечорниць директор Гусятинської ЦБС  Фаберська Марія Михайлівна.

У програмі звучали вірші у виконанні працівників бібліотеки Голубович Ольги Василівни, Трач Марії Володимирівни, Лозінської Ганни Іванівни. Веселий настрій дарували присутнім баба Палажка і баба Параска ( працівники  бібліотеки Осика М.П. і Град Л.С.) та радували присутніх своїм співом Пилипишин Людмила та Туткалюк Надія.
 
 
Баба Палашка
 

 Баба Параска
 
 
        Учасники клубу на засіданнях мають змогу ділитися своїми спогадами, творчими доробками, віршами, піснями, тощо. Так на вечорницях прозвучала пісня «Про Гусятин», автором тексту та музики і виконавцем якої є Гонтар Микола Миколайович, заступник головного лікаря районної лікарні.
 

Пісня "А мій милий вареників хоче"
 
Демкура Марія Миколаївна розповіла про проведення вечорниць свого часу та наспівала пісню «Чом ти не прийшов».

      За українським звичаєм на вечорницях гостей пригощали гарячими варениками з картоплею та сиром, пампушками, кавою та солодкою випічкою.

        Адміністрація бібліотеки виносить щиру подяку доброчинцям цього свята Вальорні Ярославі Мирославівні, Вибирані Наталії Михайлівні, Ойойко  Олександру Анатолійовичу,  Перегінець  Зої Степанівні, Стус Олександрі Володимирівні.
 
       Члени клубу «Надвечіря» складають подяку керівнику народного аматорського ансамблю народної музики «Галичани» районного будинку культури Перешлюзі Степану Богдановичу.




 










 

четвер, 6 жовтня 2016 р.

ТАМ ДЕ ЖИВЕ МУДРІСТЬ

В історії  черпаємо мудрість, в поезії - політ думки  і точність , у математики -  принциповість і точність, у філософії  - мораль  і серйозність, у логіки  і риторики – вміння сперечатися. І всі ці знання об'єднує одне прекрасне поняття, ім'я якому книга. І недарма говорять, що книга – це одне з див світу.
Сучасна бібліотека - це не просто книгозбірня, а  відкритий кожному безмежний інформаційний світ.  
З нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек до Гусятинської районної бібліотеки для дорослих завітали учні 8 класу (класний керівник Чубей І.І.).
Директор бібліотеки Фаберська М.М. провела екскурсію по бібліотеці: ознайомила учнів з  відділом обслуговування, читальним залом, Інтернет-центром.



І, зрозуміло, розмова велася про книгу.  Бібліотекар читального залу Соловей О.О. розповіла присутнім якою була перша книга.
Цікаві повідомлення про книги та найбільші бібліотеки світу зробила бібліотекар Голубович О.В..


Бібліотекар Град Л. С. провела з учнями літературну гру та вікторину.
Даний захід став не лише цікавим та корисним, але й спонукав всіх до подальшого та ще більш інтенсивного захопленням книгами.

середа, 5 жовтня 2016 р.

ЛИНЕ ОСІНЬ ЗОЛОТА...


Про чудову пору року осінь розповідали вихованцям  старшої групи дитячого садочку «Дзвіночок» бібліотекарі районної бібліотеки для дітей на ігровому занятті  «Почитаємо, пограємось». Адже осінь не тільки багата пора року, вона ще й красива. Вона чудовий художник, бо розмальовує дерева, траву жовтими , червоними кольорами. Осінь багата дощами, бо  поливає землю, готує її до наступного врожаю.
         Про сумні і веселі дерева, як тварини готуються до холодних днів, про птахів які у цю осінню пору  відлітають у теплі краї уважно  слухали діти вірші, оповідання, казки. Із захопленням дітки розгадували кросворд-загадку «Овочі», який запропонувала бібліотекар Яковчик Ірина Романівна.

         Вихованці садочку разом із своїми вихователем Рогою Лілею Михайлівною  переглянули книги  з  книжкової виставки-пейзаж «Осінні мелодії». Бібліотекарі сподіваються, що дітки полюбляють книгу, з якої будуть набиратися мудрості.

вівторок, 4 жовтня 2016 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК


          
30 вересня всі бібліотеки України святкують Всеукраїнський день бібліотек. Для працівників бібліотек — це професійне свято. Для всіх читачів — це теж свято, свято книги, свято установи, яка дарує читачеві можливість збільшувати свої знання, читати різноманітну літературу, заощаджувати на підручниках. Хочется, щоб у цей день для працівників бібліотек лунали найкращі слова подяки і шани. Працівники Гусятинської ЦБС здійснили поїздку у Чудотворну Зарваницю.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

        
           30  вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ. День бібліотек – це й свято тих, із ким бібліотекар щоднини співпрацює, ділиться своїми думками, теплом свого серця, це свято моїх користувачів, відданих друзів читання. Я вдячна Вам за підтримку, за подаровані книг.

       

БІБЛІОТЕКАР НА ГОДИНУ


Копичинецька міська книгозбірня для дітейвідзначила
Всеукраїнський день бібліотек.
30 вересня 2016 року.
 
 
  
 

понеділок, 3 жовтня 2016 р.

БІБЛІОТЕКА І БІБЛІОТЕКАР - НЕВІД'ЄМНЕ, ВІЧНЕ


 30 вересня Україна святкує Всеукраїнський День бібліотек. Вже стало доброю традицією проводити День відкритих дверей, під час якого розкривається багатогранні можливості книги та бібліотеки. В цей день в Хоростківській бібліотеці для дорослих  підготували інформаційний стенд: «Фотомить 2016».  Шанувальники книги мали можливість ознайомитись з літературними виставками: «Знайдено романи про кохання»  та ін..


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК


Бібліотека – море книг,
Бібліотека – храм науки…
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові і матері їх Софії відзначається це свято. Сама назва - Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була у бібліотеці, а для багатьох вона стала рідною домівкою, бо без книги немає знань, поступу вперед. В цей день працівники книгозбірень приймають найщиріші вітання від своїх колег та вдячних читачів.
Цього року працівники Копичинецької міської бібліотеки для дорослих з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек вирішили відзначити найкращих, найактивніших читачів абонементу, юнацького відділу, Інтернет-Центру та нагородити їх по місцю роботи, навчання.
В подарунок від книгозбірні найкращі читачі отримали сувеніри на згадку та художню книгу сучасних українських письменників.

Козак З. - читач абонементу,продавець

Малко О. - читач абонементу,пенсіонер,
Копичинецьке геріатричне відділення

Чернецький О.С. - читач абонементу,пенсіонер.



Журавель Г.С. - читач юнацького відділу, учениця
6 гімназійного класу НВК "ЗОШ І-ІІІст. №1-гімназія"


Бульчак Д.І. - користувач Інтернет-Центру,
учень 9 класу НВК "ЗОШ І-ІІІст. №1-гімназія"

          Шанувальники книги були приємно здивовані і теж приєднались до найщиріших вітань з професійним святом, та відмітили, що їм завжди подобається відвідувати бібліотеку та спілкуватись із професіоналами своєї справи.

 

МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ - ВИДАТНИЙ ІСТОРИК УКРАЇНИ


         Багато країн зображають на  грошових асигнаціях тих, ким вона славна. З п’ятидесятигривневої купюри на нас дивиться М. Грушевський – батько першої української держави у ХХ ст.., ціла епоха українського національно-державного відродження. Сьогодні маємо не лише видання його творів, а й багато книжок, публікацій у періодиці, присвячених великому синові українського народу. М. Грушевського порівнюють із Феніксом, що відродився з попелу після десятиліття заборон, перекручень, фальсифікацій.
В Хоростківській бібліотеці для дорослих  розкрито книжкову виставку «Жив і творив заради України». Зазирнути глибше у складний духовний світ М. Грушевського, допоможуть підготовлені в бібліотеці суспільно-політичні читання «Великий українець».