пʼятниця, 19 травня 2017 р.

УКРАЇНА-ЧАСТИНА ЄВРОПИ

19  травня Україна відзначає день Європи – день спільних цінностей, день спільної історії , а найголовніше – спільне майбутнє за вибір, якого заплатила велику ціну: загибель Небесної сотні, втрата частини своєї території, війна на Сході. Але український народ переконаний, що він гідний бути у складі Європи.



«Україна – частина Європи»  під такою назвою розкрито книжкову виставку в читальному залі Гусятинської  районної бібліотеки для дорослих.

 

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

                              Духовності скарбів не тратьмо ні  краплини.

     Нині, як ніколи, на часі популяризувати наші споконвічні цінності, одна з яких – вишиванка, щоб у такий спосіб засвідчити: усі ми, хоч би якими різними не були і де б ми не були ми один український народ.
Відділ обслуговування Гусятинської бібліотеки для дорослих до Дня вишиванки організував виставку рушників працівниці бібліотеки Хомети Л.Б.. Усі її роботи символізують чистоту почуттів, глибину безмежної любові до всіх, хто не черствіє душею, до України .



ВИШИВАНКА - РІДНИЙ ОБЕРІГ

        Таємниці чарівної нитки.
«Мереживом виткане наше життя, 
Душею свій час відчуваєш,
І буде настільки цікавим буття,
Які в нього нитки вплітаєш».

У Хоростківській бібліотеці для дорослих ім. д-ра М. Палія представлена виставка творінь розуму, серця і рук: «Вишиванка – рідний оберіг» з скрині народної майстрині м. Хоросткова Катерини Щерб’як. Ця виставка не просто розкриває барвистий світ вишиваних рушників, серветок, скатертин, сорочок. Уяву кожного відвідувача полонить безмежжя їх кольорової гамми, розмаїття виконавської техніки.
      В українців є вислів: «Народитися в сорочці», що означає бути щасливим у житті. І ми, жителі міста, щасливі, що маємо людей, якими можемо гордитись. Її вишивки є по всьому світі.
     Колектив бібліотеки щиро вдячний сім'ї Степану та Тетяні Щерб'як,  які зуміли зберегти безцінну колекцію українських вишивок Катерини Щерб'як і допомогли  в організації виставки.





СВЯТО МАТЕРІ

        У травні, коли повертаються до рідного гнізда птахи, оновлюється природа, теплий весняний вітер приносить нам Свято Матері. Свято прийшло до нас із забуття, переживши нещадні заборони, й повертає нас душею до давніх традицій, щоб ми вміли пронести крізь усе життя шану до матері. А слово це, для кожного українця символізує священну трійцю — рідну матір, матір-Україну та Матір-Богородицю.



14 травня у бібліотеці с. Паївка відбулася літературна година до Дня Матері "Матінко люба, зозуленько мила, щирі вітання тобі!"
Суходільською бібліотекою спільно із будинком культури проведено літературно-тематичний вечір "Рідна мати моя, образ твій неповторний".


вівторок, 16 травня 2017 р.

ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИКАМИ

        12 травня в наше славне містечко над Збручем завітали письменники, видавці брати Віталій та Дмитро Капранови. Зустріч, яка відбулася в переповненій залі Гусятинського  районного центру дитячої та юнацької творчості, була надзвичайно цікавою. Брати познайомили присутніх із своїми творами. Наприклад із збіркою «Кобзар -2000», яку перевидано 5 разів, психологічним романом, «Щоденник моєї секретарки»,  новою книгою «Забудь-річка», творами для дітей «Мальована історія незалежності України» та «Веселих свят».

         У зустрічі взяли участь працівники Гусятинської районної бібліотеки для дітей. На згадку про неї  Віталій Віталійович залишив читачам автографи на власних книгах і сфотографувався з бібліотекарями  Яковчик І.Р. та Давидовою Л.О..




четвер, 11 травня 2017 р.

СВЯТО ІЗ СЛЬОЗАМИ НА ОЧАХ

9 травня 1945року назавжди увійшло в історію як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Велика Вітчизняна війна… 1418 страшних днів і ночей найжахливішої війни ХХ століття. Мільйони  понівечених людських доль і мільйони смертей. Невимовно велика і полинно гірка чаша горя, яку довелося випити багатьом. Той пекучий біль народ відчуватиме вічно і ніколи не забуде героїв, які вибороли перемогу.
В пам'ять про них Гусятинська районна бібліотека для дорослих спільно з учнями 8-х класів провели вечір-спомин «Нам 41-й не забути, нам 45-й славити  в віках».

«У розквіті весни приходить до нас величне свято Перемоги. Свято, яке з невблаганним плином часу стає ще величнішим, ще пам'ятнішим. Адже ця Перемога дала право на життя всім прийдешнім поколінням.» – відзначила класний керівник 8-Акласу Цесак Т.М..

З великим зацікавленням присутні слухали розповіді своїх однокласників про хронологічний перебіг подій Великої Вітчизняної війни, про бойові дії на території нашого району.



Класний керівник 8-Б класу Слабіцька Н.М. наголосила, що події цієї війни знайшли свій  відбиток  у творчості багатьох письменників, особливо тих, хто був на фронті, чиє дитинство та юність обпалила війна.


Бібліотекар Град Л.С. ознайомила учнів з викладкою літератури «Дорогами війни, дорогами, безсмертя».


Поетичні рядки про Велику Вітчизняну війну читала бібліотекар Лозінська Г.І..



ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА НАДІЇ

Ми хочемо без воїн жити!
Хай буде мир на всій на землі.

День Перемоги… День пам’яті, глибокої шани тим захисникам Вітчизни, яких вже нема поряд з нами, і тим, хто ще живий. Його наближали ті, яким було нелегко у воєнні роки і яким найважче сьогодні.


7 травня педагогом-організатором ЗОШ І-ІІІ ст. с. Клювинці  Марією Павлівною Стецько  та завідуючою сільською  бібліотекою  Вірою Василівною Стахів та учнями 5 класу біля сільського пам’ятника загиблим воїнам проведено реквієм, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Сліпець Неля, Стахів Андріана нагадали присутнім про трагічні воєнні події, які відбулися 72 роки тому. П’ятикласники читали поетичні твори, присвячені пам’яті тих, хто за наше щасливе майбутнє пішов у небуття. Також прозвучала пісня «Я ненавиджу тебе,  війна» у виконанні  учнів місцевої школи Дуди Руслана та Колодія Василя.

Пам’ятайте, друзі, цих людей довіку. Тих, хто повернувся і хто поліг в боях. І вклонімось всі ми низько до землі їм;  квітами устелимо їх тернистий шлях. Учні школи та присутні вшанували пам’ять героїв  Другої Світової  війни хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника.


ПАМ'ЯТЬ СЕРЦЯ ПАМ'ЯТЬ СИВИНИ

В Сухоставській бібліотеці-філії  розкрито викладку літератури "Пам'ять серця, пам'ять сивини-пам'ять тих,хто не прийшов з війни".      



четвер, 4 травня 2017 р.

«ЧИТАЙЛИК-2017» НАГОРОДИВ ПЕРЕМОЖЦІВ



10-річний Ювілей 
 конкурсу «Читайлик». 
Найкращий читач 
Копичинецької 
міської бібліотеки для дітей 
серед учнів 1-4 класів.
Детальніше тут:






ДИВИМОСЬ У МАЙБУТНЄ

       

3 травня 2017 року  працівниками Гусятинської районної бібліотеки спільно з фахівцями відділу активної підтримки безробітних Гусятинського районного центру зайнятості  було проведено  профорієнтаційний захід з учнями 8 – В класу Гусятинської ЗОШ І –ІІІ ступенів на тему: “Дивимось у майбутнє”. Захід відбувся в інтернет-центрі бібліотеки.

         Відкрила захід директор ЦБС М.Фаберська, зробивши оглядову екскурсію бібліотекою. Працівники бібліотеки обґрунтували школярам важливість правильно зробленого вибору майбутньої професії, ознайомили учнів із сайтами навчальних закладів України, з методами пошуку роботи через мережу Інтернет, можливостями соціальних мереж,  основними вимогами  до складання резюме. А також учнів  проінформували про тяжкі наслідки гри «Синій кит».




середа, 3 травня 2017 р.

ГІРКИЙ ПРИСМАК ПОЛИНУ


Є чорне золото, є чорний хліб.
Є чорний лебідь і лебідка чорна.
Та найчорнішим серед них усіх
 Є все-таки Чорнобиль.
Є чорна хмара й чорний-чорний дим,
Година чорна і тюльпани чорні.
Та найчорнішим серед них усіх
Є все-таки Чорнобиль.
Є чорна Африка і чорний крук,
 Він чорно-чорно-чорний,
Та найчорнішим серед них усіх
Є все-таки Чорнобиль!


Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь – знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 р. Поля і луки, ліси і озера, річки і ставки Чорнобильщини тяжко уражені невидимою чорною хворобою.
 У Вільхівчицькій ЗОШ I-II ст. 25 квітня було проведено годину-реквієм «Гіркий присмак полину». Учителі історії і української літератури ( Храплива Н.П. і Тхорик Н.В.) разом із сільським бібліотекарем Бесащук Н.Я. розповіли учням 5-9 класів про те, що у цьому році 26 квітня ми відзначаємо 31-і роковини тих страшних чорнобильських подій. Ця дата , яка не терпить фальші, показухи, надуманості. У виконанні Черниш С. і Ключевич Х. прозвучала пісня «На Чорнобиль журавлі летіли» . З цікавістю слухали школярі вірші, які нікого не залишили байдужими. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки аварії, її дзвони, які лунатимуть за тими, кого вже немає. Захід закінчився хвилиною мовчання.
Для відвідувачів бібліотеки-філії організовано виставку бібліотечних документів і літератури « Чорнобиль – наша печаль і скорбота».