середа, 28 листопада 2012 р.

"Незгасима рана України"

           Голодомор 1932—33 рр. — одне з найстрашніших явищ в історії нашої держави. Тоталітарна система винищила велику частину українського народу, а багато людей на все життя запам'ятали жахи цих років. В Україні стало можливим говорити про голодомор після грудня 1987 року. І тільки через дев’ять років, 26 листопада 1998 року, Указом Президента України було встановлено День пам’яті жертв голодомору (кожна четверта субота листопада)
.
           24 листопада 2012 року  в Україні відзначається День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. В цьому році минає 80 років з початку голодомору в Україні. До 80-річниці голодомору 20 листопада  в читальному залі Копичинецької  міської    бібліотеки   для дорослих   пройшла   година   пам’яті "Незгасима рана України", на який було запрошено учнів  9-го класу Копичинецької  ЗОШ  № 1.   Мета   заходу -  вшанувати  пам’ять  про тих, хто загинув у ті страшні  часи , знати  масштаби трагедії, внаслідок  якої   в мирний   час   загинули  мільйони  українців.  Бібліотекар Оксана Пласконь    розповіла  дітям,   що голод не  був наслідком стихійного лиха, посухи чи неврожаю, а  мав суб’єктивну  причину - злу волю купки вождів .
          До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій   презентовано   також книжкову виставку «Свіча, запалена від серця »,   на якій  представлено документи, фотографії та публікації про геноцид української нації. З оглядом літератури на тему: «Завжди пам’ятай»  виступила зав. бібліотекою Благута Оксана.

Разом з працівниками бібліотеки учні  перегорнули сумні сторінки історії України, на яких кривавим і чорним вписані  слова «голод», «голодомор».


            Хвилиною мовчання учасники   зустрічі вшанували пам’ять трагічно загиблих  українців.
Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього.
       25 листопада в Калагарівській бібліотеці проведена бесіда-огляд  "Дитячі страждання у голодні 30 роки" до дня жертв голодоморів. 

Немає коментарів:

Дописати коментар