середа, 14 листопада 2012 р.

«Мова - найдорожче добро кожного народу»


9 листопада 2012 року Раштовецька бібліотека-філія на чолі із її завідуючою Богутою І. Д. радо зустріла своїх гостей – учнів 5-8 класів, та вчителів філологів – Любу Н.О. та Любу Т. І., які провели бесіду  приурочену цьому дню, «Мова - найдорожче добро кожного народу».
            Із вступним словом виступила вчитель української мови і літератури  Люба Н.О., яка привітала усіх зі святом української  писемності і мови – найціннішим надбанням, які створили і залишили нам наші попередники. Далі розповідь продовжилась переглядом слайдів, де учні мали можливість мандрувати історією виникнення писемності. Сказано було і про Ярослава Мудрого,  який при Софіївському соборі відкрив першу бібліотеку. Не залишилось і поза увагою письменні пам’ятки, які дійшли до нас: «Остромирське Євангеліє», «Ізборник Святослава», «Ізборник».

Вчитель української мови і літератури Люба Т. І. розповіла присутнім про книгу «Повість минулих літ», перший літопис, який дійшов до нас . Автор цього твору Нестор Літописець, впорядкував його, ведучи розповідь до 1113 року, і художньо довершив .
            Розповіді вчителів доповнила зав. бібліотекою-філією Богота І. Д., яка відмітила: «Українська мова сьогодні – це безсумнівно мова, яка увібравши в себе найцінніше із надбань минулих віків, перебуває в безперервному розвитку і, відповідно до потреб сучасної людини, - постійно збагачується лексично, синонімічно, стилістично удосконалюється структурно, виявляючи при цьому справді потенційні можливості». Закінчуючи свій виступ Ірина Дмитрівна побажала учням зберегти і удосконалити українську мову, виплекану пращурами, адже вона створює індивідуальне обличчя країни і нації. Нехай материнське слово буде оберегом для всіх та духовним джерелом життя.
            Під час заходу усі присутні мали змогу переглянути викладки літератури: «Чистіша від сльози хай буде мова ».

Немає коментарів:

Дописати коментар