середа, 31 липня 2013 р.

Гусятинська центральна  бібліотека


Тернопільська обл.
смт. Гусятин
вул. Суходільська,4
тел. 2-18-60
тел. 2-21-02





e-mail: zubkovali@gmail.com
            user_gcbs@gus.tr.ukrtel.net

Режим роботи бібліотеки:
10.00 год- 19.00год.
вихідний день: понеділок.
 
Режим роботи Інтернет-центру:
9.00год. - 18.00год.
обідня перерва: 13.00 год.- 14.00 год.

У нас Ви можете:
   
-         Одержати  індивідуальну чи групову консультацію щодо користування мережею Інтернет;
-         Використовувати ресурси Інтернет для пошуку необхідної інформації;
-         Здійснювати спілкування, брати участь у дискусійних формах;
-         Здійснювати копіювання знайденої в мережі інформації на електронні носії;
-         Роздрукувати власну та знайдену в мережі Інтернет інформацію;
   Одержувати інформацію для написання рефератів, дипломних, курсових робіт.




 

"Громадські слухання "

«Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?»

Копичинецька міська бібліотека для дітей включилася в проведення громадських слухань на тему « Сучасна бібліотека , якою ми її бачимо?», що проходять з липня по вересень 2013 року.
 

Контактна інформація:
м. Копичинці
вул. Шевченка 7
тел: 4-28-94
e-mail: dut.lib@i.ua



 
До участі у слуханнях запрошуємо всіх бажаючих:
користувачів бібліотеки( дітей і дорослих) місцевих та іногородніх;
громадські організації;
міську владу;
всіх небайдужих шанувальників книги та дитячого читання.
Інформацію про етапи проведення громадських слухань буде повідомлено додатково.
Наші перші анкетування в липні.
Підсумовуючи перші опитування за липень хочемо сказати, що байдужих не було. Переважній більшості опитуваних подобається наша бібліотека, дизайн приміщення, послуги Інтернет-центру, робота працівників бібліотеки (уважне ставлення до користувачів та задоволення їх потреб)…
Пропозиції щодо покращення роботи закладу майже стандартні: мізерне поступлення нової літератури; майже відсутність періодики ( зголосіться, що 4 найменування преси для міської дитячої бібліотеки – це занадто мало); потрібний ще один принтер, фотоапарат; переоснащення інтер’єру новими сучасними меблями звичайно не вирішить проблеми самого читання, але зробить дитячий заклад більш сучасним, хоча поки що нарікань на відсутність затишку не поступало, якраз навпаки - дітям бібліотека подобається та, щоб бути дійсно сучасними, треба йти в ногу з часом.
Вони вже розповіли нам про те, якою, на їх думку, має бути сучасна бібліотека:




 




вівторок, 30 липня 2013 р.

"Копичинецькі читайлики"-сторінка наших читачів

 

       Привіт! Це я - Інтернет-Читайлик, повідомляю, що19 липня 2013 року в Копичинецькій
міській бібліотеці для дітей відбулася бесіда за круглим столом на тему: "Мої літні канікули".
    Читачі поділилися враженнями від поїздок і екскурсій, розповіли про свої літературні уподобання, порекомендували твори улюблених письменників, продекламували власні вірші. З захопленням переглянули новинки літератури на книжковій виставці: "Цікаво про різне".


"Мої літні канікули"
(Бесіда за круглим столом)
           Привіт усім! Я, Велиток Андрій (11років). Нещодавно повернувся із християнського табору, який розташований біля села Нирків, Заліщицького району. Тут завжди багато відпочиваючих. Найбільше захоплює своєю красою водоспад, на одному з порогів якого можна купатися.
         Кожен день у нашому таборі був наповнений цікавими подіями. Обов’язковими були Богослужіння, сповідь, святе причастя. Аніматори проводили з нами різні заняття, ігри, конкурси, майстер-класи. Захоплюючими були екскурсії до руїн замку та монастиря.
       Особливо мені сподобався футбольний матч, в якому я брав участь і забив один гол. Представники спортивного комітету привезли до табору гарні футбольні м’ячі.
       Отці-диякони проводили з нами християнські бесіди, а психолог - розмови на психологічну тематику. Кожному з нас запропонували тест, який мав визначити, котрий із п’яти видів любові кому належить. Для мене переважаючою виявилась любов до подарунків.
Також мені сподобалась нова їдальня, у якій нас добре годували.
В таборі я познайомився з новими друзями.
Хто ще не був у таборі обов’язково побувайте! Адже там багато можна навчитися і отримати море незабутніх вражень.
 А в бібліотеці  є  багато книг на релігійну тематику.

  
          Привіт! Я, Банира Ірина (11років), люблю читати книги. Найбільше мене захопила книги Володимира Винниченка «Федько халамидник». У ній розповідається про хлопчика-розбишаку Федька, який завжди казав правду. Це мене дуже здивувало, адже він знав, що його за цю правду покарають.
           Федько також любив спокушати Толю на погані вчинки. Толя -  син начальника квартири в якій жив Федько з батьками. Батьки били Федька за те, що він спокушав Толю, але хлопець ніколи не плакав.
          Я захоплююся цією книгою і її головним героєм.

 

           Я, Прокіпчак Юліана (12 років). Цього року  мені пощастило відвідати Болгарію.Це дуже красива країна і неймовірно приємні її жителі.
Жили ми в селі Равда, хоча по масштабу воно було більше схоже на місто. Там вузькі дороги, немає ровів. Будинки, в яких живуть люди,  скромні, проте вишукані невеликі будівлі. Дуже мене вразило те, що там кожного ранку підливають дерева, які посаджені вздовж вулиць. Їх мова дуже схожа на нашу, тому  ми могли зрозуміти один одного.
         Готель, в якому ми жили, був дуже зручний. Внизу на першому поверсі - кафе, в якому нас годували, супермаркет -  в якому продавали багато смакоти, було ще відділення де ми обмінювали валюту.  Їхня валюта - леви, а замість копійок – стотинки.
         Окрім нашого села ми побували в Бургасі, де проходив марш-парад і конкурс.
         А ще ми були на концерті в Несебрі, ходили в аквапарк. Він побудований на основі замку-фортеці; на його території є великий корабель-сцена, на якому « пірати» розважають дітей.
        Окрім  Болгарії, під-час цієї поїздки, я побувала ще в двох країнах: Молдові і Румунії.
       Тепер  буду читати книги в бібліотеці про Болгарію, щоб дізнатися  більше про цю прекрасну країну.
 
 

      Мене звати Шепета Настя (12 років). Дуже люблю поезію. Ще з 1-го класу попробувала писати свої перші вірші про природу. Україна - моя Батьківщина, тому не писати про неї неможливо. Один з віршів я присвятила своїй бабусі, яку дуже люблю.
Тихо вечір на землю спустився,
Вже не чути пісень солов’я.
Десь тихенько, в сусідній кімнаті,
В’яже кофту бабуся моя.


 
Це для мене, єдиної внучки,
Щоб красивою в школі була.
Ой втомились за день ніжні ручки,
Тай не раз заболить голова.

Це для мене, своєї кровинки, 
Щоб на святі красуня була.
В’яже, в’яже – і все без зупинки,
Дуже любить дитину вона.

Я до лісу піду завтра зранку,
Тільки сонечко блисне в вікно.
Там зірву їй найкращі фіалки,
Й поцілую у рідне чоло.


      З 10-14 липня я, Симанчук Ліля (11 років), разом з батьками і братом побувала на Міжнародному фестивалі «АРТ ПОЛЕ - 2013», що проходив у селі Уніж Городенківського району Івано-Франківської області.
       300 учасників з понад 10-ти країн на чотирьох сценах, 5 днів розважали своїх глядачів, показуючи різні проекти. Найбільшою інтригою фестивалю була нічна сцена, де розповідали казки, притчі та повір’я. Оскільки я дуже люблю читати казки, то цей проект мені сподобався найбільше.
        У цьому селі живе моя прабабуся. Ми ходили до неї в гості. Із задоволенням купалися в Дністрі.
         Мені дуже сподобався відпочинок.



Я, Мар’яна Савчук (11 років). У вільний час  люблю читати, малювати, писати… Мені дуже подобаються вірші Тараса Григоровича Шевченка. Як він оспівує красу української природи, як турбується про долю народу, як закликає берегти та шанувати рідне слово. Тому один з своїх віршів я присвятила цьому видатному поетові і назвала його: «Рідне слово».

 
 
 
 
 

Мене звати Лицар Данило (12 років). Хочу поділитися своїми враженнями про  прочитану книгу.Це -  повість А.Конан Дойля "Собака Баскервілів". Всім, хто любить детективні розповіді, раджу прочитати.  Я в захопленні від цього твору.







Переглянте будь-ласка це відео.Я, Ілона Лотовська (11 років) Цього літа побувала в музеї-садибі Лесі Українки в Колодяжному і хочу розповісти про свою поїздку.

 




 






 

"Віра в Бога - сенс життя"

            Під такою назвою в Целіївській сільській бібліотеці пройшов круглий стіл, організований зав. бібліотекою Пилипів М.М, приурочений 1025-річчю Хрещення Русі. В цьому заході взяли участь молодь села, сільська інтелігенція, члени Церковного комітету, регент дяк місцевої церкви.
            Присутні обговорювали теми духовності у наш час. Зокрема торкнулися питання про сучасні родини, теми батьківства. Адже родина побожна, то і діти  мають з кого брати приклад, виховуються в християнському дусі.
 В селі духовне життя протікає цікаво, змістовно, без конфліктів, адже церковна громада є цілісною греко-католицькою родиною.
 Цього року молодь здійснила пішу ходу на прощу до Зарваниці. Це зокрема наші постійні читачі:  Петренко Н., Пилипів П. Безкоровайна, О. Яра Т..
            Молодь цікавилася новинками християнської виставки у бібліотеці  «Спасіння душі моєї». Насамкінець завідувачка бібліотеки побажала всім бути з Богом,   завжди у всіх випадках життя.
 

«Дорога до нашого спасіння»


28 липня в Україні відзначається 1025-річчя з Дня Хрещення Київської Русі-України
В 988 році відбулася найбільша подія в історії українського народу, що мала величезний вплив на всю подальшу історію нашої нації, її мораль взагалі і на формування поглядів на ідеал людини, зокрема – його хрещення. Святий Володимир Великий , основоположник і хреститель України, засновник нашої державності, завершив велике діло християнізації нашої історії, він гармонійно поєднав релігійні й національні інтереси та ідеали. Добре розуміючи надприродній зміст християнства, найвища мета якого є освячення і спасіння людських душ, Володимир Великий через святе хрещення України передав цей найцінніший скарб правдивої віри – Благовість Ісуса Христа цілому українському народові на спасіння, на його вічне та дочасне добро.
В Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих організована книжкова виставка «Дорога до нашого спасіння», присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі.
 

"Володимир Великий і хрещення України-Русі "


24 липня 2013 року, в рамках святкування 1025-річчя Хрещення України-Русі, в Копичинецькій міській бібліотеці для дітей пройшов історичний екскурс на тему: «Володимир Великий і Хрещення України-Русі».
Розпочався захід розмовою біля книжкової виставки на тему: «Благословенна у віках: велична, славна і єдина», організованої назустріч Дню Незалежності України і присвяченій 1025-річчю Хрещення України-Русі.
Зав. бібліотекою Турок Г. М. розповіла про історичну подію – Хрещення Русі в 988 році, про значення постаті Володимира Великого в розвитку християнства і державності на Русі. Познайомила читачів з останніми новинками літератури, звернула увагу на найновіші книги із серії «Легенди і перекази»: «Українські Князівни» та «Князі України». Діти із захопленням, почергово, провели голосне читання розділу «Володимир Великий».
Далі читачі ознайомилися із наявністю книг на полицях у відповідних вікових відділах бібліотеки. Ділай О.М. провела комп’ютерний тренінг. Розповіла про те, як знайти необхідну інформацію в Інтернеті, зокрема в Вікіпедії, Youtube. Особливо дітям сподобалося самостійно працювати в комп’ютері. Хлопців зацікавили гравюри і чеканки з постаттю Володимира на іконах, монетах і грошових купюрах, а дівчата звернули увагу на побут і стародавній одяг слов’ян.
Бібліотекар Білинська Н.Я. розповіла про те, як можна, користуючись каталогами, відшукати книги, не бачачи їх. Так, за рубрикою: «1025-річчя Хрещення України-Русі» всі знайшли потрібну літературу.
Стародавня історія нашого народу багатогранна і цікава незалежно від того, на якому інформаційному носії вона знаходиться. Тому багато хто вибрав книги додому, а інші залишилися в комп’ютерному залі для продовження самостійного опрацювання теми.





 

середа, 24 липня 2013 р.

"1025 Хрещення Київської Руcі"

             «Відзначати 1025-літній ювілей запровадження християнства як державної релігії України-Русі мусимо не лише як свято християн, але і як свято торжества Української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, як запоруку успішної демократичної модернізації українського суспільства», - підкреслив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі із керівниками церков і релігійних організацій.
В Гусятинській районній  бібліотеці для дорослих розкрито книжкову виставку «За покликом господньої любові» де представлені матеріали до 1025 річчя Хрещення київської Русі, а в бібліотеці для дорослих міста Копичинець до уваги користувачів книжкова виставка «Дорога до нашого спасіння».





 



«Вічні істини»


            Кожна людина рано чи пізно відчуває потребу доторкнутися до великих джерел духовності, щоб очистити і збагатити свій внутрішній храм, отримати сили для життя. У гаморі, суєті і запрацьованості ми часто губимося, втрачаємо себе.
            В районній бібліотеці для дітей організовано книжкову виставку «Вічні істини», яка присвячена 1025-й річниці Хрещення Русі-України. Виставка складається з трьох розділів:
-           Ісусе, уповаю на Тебе;
-          Радуйся, благодатна Маріє;
-          Дорогоцінна спадщина.
На виставці представлені надзвичайно цікаві матеріали: книги, періодичні матеріали, путівники, календарі.  На деяких з них хочу зупинитися. Зокрема твір Оксани Берези «Книга небесної любові» в трьох томах. Це діалог між матір'ю і сином, який перейшов у кращий світ (саме перейшов , не помер) є надзвичайно повчальним.
Хочу звернути увагу на найбільше читану книгу після Святого Письма Томи Кемпійського «Наслідування Христа». Вона перекладена 100 мовами світу. Сильний, проймаючий душу зміст. Книга написана 500 літ тому, але читають її до нині.
Про таємницю віри, пошук Божественної  істини, що завжди хвилював людський розум розповідає польський священик і поет Анджей Мадей у книзі «Добре, що Ти є».
Короткі історії для душі Бруно Ферреро «Звуки арфи», «Політ сокола», «Життя – це все, що ми маємо» т а інші – наче промінчик сонця, що освітлює і зігріває душу. Коли їх читаєш, то стає легше жити, з'являються сили, щоб змінити на краще себе і весь світ довкола.
Про духовну велич, нашу подільську святиню, одне з найбільших відпустових місць на Тернопільщині – Зарваницю познайомить прекрасно ілюстрована книга отця Володимира Фірмана «Зарваниця». До речі,  працівники бібліотеки взяли участь у всеукраїнській прощі до Зарваниці 13-14 липня.
Надзвичайно цікавою є добірка газети «Божий сіяч» з такими глибокими роздумами на різноманітні теми її редактора, священика Ореста Глубіша.
Але найбільша складова нашої виставки – це понад 50 конвертів із зображенням церковних храмів, монастирів, релігійних діячів, ікон, які надав бібліотеці в користування друг бібліотеки, лікар, краєзнавець, автор книги «У містечку над Збручем» Василь Петрович Горбоватий.
Завітайте у бібліотеку, познайомтеся із запропонованими матеріалами. І коли їх прочитаєте поволі, спокійно, з увагою, передумуючи і переймаючи все те, що написано, то ваше серце стане кращим.
 

понеділок, 15 липня 2013 р.

Увага!   Увага!  Увага!


Громадські слухання:
 «Сучасна бібліотека , якою ми її бачимо?»
Мета: Громадські слухання спонукатимуть органи влади та громадськість району оцінити важливу роль та здобутки бібліотечних закладів як центрів місцевої активності для згуртування громади в сучасних умовах.

1.Гусятинська центральна бібліотечна система організувула проведення громадських слухань на тему « Сучасна бібліотека , якою ми її бачимо?», які будуть проходити з липня по вересень 2013 року.
Контактна інформація:
смт.Гусятин
вул.. Суходільська,4
тел: 2-18-60
e-mail: zubkovali@gmail.com
блог: http://gusjatin.blogspot.com
2. У громадських слуханнях будуть брати участь Центральна районна бібліотека, дитяча бібліотека, Копичинецькі міські бібліотеки (для дорослих і для дітей) ,  бібліотеки-філії сіл Личківці, Товсте, Яблунів, представники місцевих рад, громадські діячі, священники, учнівська та студентська молодь, користувачі бібліотек та всі бажаючі.

Додаткова інформація про етапи проведення Громадських слухань буде повідомлено додатково.
Шановні користувачі наших бібліотек та громада району, запрошуємо Вас прийняти участь у громадських слуханнях.


 

"Наші гості - польські волонтери"


Волонтери Республіки Польща побували в селищі Гусятин з метою впорядкування кладовища, на якому поховані поляки. З дружнім візитом вони побували в центральній районній бібліотеці, де зустрілися з парохом храму святого Онуфрія о. Романом, працівниками і користувачами  бібліотеки. Для бібліотеки гості подарували книги. Надіємось на подальшу співпрацю на ниві культурних зв'язків.

 

Книги подаровані польськими волонтерами