понеділок, 15 липня 2013 р.

"Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє"


9-10 липня у Львові на базі Українського католицького університету відбувся міжрегіональний бібліотечний ярмарок «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє». Близько двохсот учасників з Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Хмельницької областей мали змогу поділитись власними напрацюваннями, обговорити свої досягнення та негаразди. Захід складався з двох частин: презентацій бібліотечних інновацій, на яких представили свої проекти й інноваційні послуги 21 бібліотека та конференції у форматі «пошук майбутнього». Від Гусятинської  ЦБС участь у ярмарку взяла методист Іванна Лоза.
          На відкритті ярмарку всіх присутніх привітали: начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко, головний менеджер програми «Бібліоміст» Меган Волк, завідувач науково-методичного відділу Національної парламентської бібліотеки України Інна Цуріна, заступник голови Львівської ОДА Ірина Романів та заступник начальника управління культури Львівської міської ради Ірина Магдиш. Окрім експозиції бібліотечних інновацій неабияку цікавість викликали й презентації: «Моделі сталого розвитку бібліотек» (координатор роботи з партнерами програми «Бібліоміст» Наталія Новакова), проет «Книжкова платформа / Book Platform» (менеджер проекту в Україні Ірина Лепська), «Програма управління неприбутковими організаціями» (Олександра Целіщева, Інститут лідерства та управління Українського католицького університету) та ін.
         Робота ж конференції відбувалася в шести групах, кожна з яких працювала над окремим фактором: «Інноваційні послуги бібліотек», «Потреби користувачів бібліотек», «Персонал бібліотек», «Бібліотечний маркетинг», «Інформаційні технології у бібліотеці» та «Партнерства бібліотек». Під час роботи було здійснено пошук моделей сталого розвитку бібліотек  і визначено необхідні кроки, які можуть забезпечити життєздатність та поширення інновацій. Завдяки організаторам ярмарку (програма «Бібліоміст», Львівська обласна універсальна наукова бібліотека та Львівська міська громадська організація «Інститут політичних технологій») всі учасники отримали неабиякий досвід та повернулись додому з новими ідеями щодо подальшого розвитку своїх бібліотек.


Немає коментарів:

Дописати коментар