пʼятниця, 13 березня 2020 р.

В пам'ять про Кобзаря.

 Творча спадщина Шевченка-безцінна. Його вірші та поеми розповідають читачеві про материнське щастя й материнське горе, нелегке життя селянських дітей за часів кріпаччини, а також про людську мудрість, славну історичну минувшину, велику любов до рідного народу.
  В пам'ять про Кобзаря встановлено пам’ятники, його іменем названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. За кращі твори в галузі літератури, журналістики, мистецва  й архітектури щорічно присуджується Державна премія України ім. Т.Шевченка.
   Близьке й дороге ім’я Т. Шевченка багатьом народам світу.




























































Усі ці книги можна переглянути в Гусятинській районній бібліотеці для дітей.




четвер, 12 березня 2020 р.

“У полоні Шевченкового слова”


  11 березня 2020 року у бібліотеці-філії с.Калагарівка відбулися Шевченківські читання “У полоні Шевченкового слова” до 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка – українського поета, художника, мислителя. Впродовж дня читачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з тематичною розкладкою літератури.






середа, 11 березня 2020 р.

Василь Іванович Сімович — український мовознавець, філолог і культурний діяч.


 9 березня минуло 140 років від дня народження нашого земляка Василя Івановича Сімовича  (1880-1944), мовознавця , педагога і перекладача.
  З історично-бібліографічною довідкою на місцевому радіомовленні виступила Мацієвська Л.М., яка озвучила його життєвий і творчий шлях.
  Ім’я українського мовознавця і літературознавця Василя Сімовича свого часу несправедливо замовчували, але сьогодні воно разом з іншими славними іменами повертається до нас.
  Вперше про нього дала довідку професор Львівського університету Л. Гумецька 1983 р. в другому виданні Української Радянської Енциклопедії. І це стало початком відродження славного імені нашого земляка.
  Василь Сімович народився 9 березня 1880 р. в с. Гадинківці, нині – Гусятинського району, в інтелігентній сім’ї. Дуже рано залишився сиротою. Здобуттям освіти В. Сімович значною мірою завдячує собі самому.
1891 р. він вступив у Станиславові (нині – Івано-Франківськ) до гімназії, яку закінчив у 1899 р. Того ж року вирушив до Чернівців, де вступив до університету. В ньому провчився до 1904 р.
  Із 1904 до 1914 р. В. Сімонович працював у Чернівецькій вчительській семінарії. Після захисту дисертації у 1913 р. при Чернівецькому університеті отримав науковий ступінь доктора наук.
  Згодом – редактор і викладач у Берліні, Празі, Львові. З 1923 р. професор Українського педагогічного інституту ім. М. Драгоманова у Празі. У 1939 – 1941 рр. працював професором Львівського університету. Автор “Граматики української мови” (1921), розвідок про Т. Шевченка, І.Франка, О. Кобилянську та інших праць, перекладів з різних мов.
Помер 13 березня 1944 р. у Львові.

  Пам'ятник філологу, мовознавцю, діячу культури Сімовичу Василю Івановичу в селі Гадинківці