понеділок, 29 грудня 2014 р.

"Зимуючі птахи нашого краю"



     Добіг вже кінця грудень. Деякі птахи відлетіли в теплі краї, деякі залишилися зимувати.
Щоб ближче познайомитися із кожною пташкою персонально, учні Малобірківської школи з бібліотекарем, вчителем біології  і запрошеним на  екскурсію науковцем з  Гримайлівського наукового центру Копелюхом Ярославом Івановичем.
Ярослав Іванович розказував учням про  зимуючі птахи, їх види, як підгодовувати, чим вони відрізняються від інших. Після екскурсії  Ярослава Івановича і вчителя біології запрошено на інтелектуальну гру.  Діти вдячні за свято.

"Свято чудне зустрічай, їде святий Миколай».

      День Святого Миколая є особливо бажаним дитячим святом, яке приносить відчуття передноворічної атмосфери і всілякі приємні сюрпризи. Бібліотекарі нашої ЦБС теж вирішили подарувати дітям радість, веселий настрій, допомогти повірити в чудо, в здійснення бажань і мрій.

        Одне із таких свят  проведено бібліотеко-філіює с. Нижбірок (зав. бібліотеко  Демчишин О.М.) "Свято чудне зустрічай, їде святий Миколай". Учасниками свята розвезено подарунки від святого Миколая кожній дитині додому.


 

 
 
 

пʼятниця, 19 грудня 2014 р.

Диво приходить грудневої ночі.

   Хто не знає про святого Миколая?  В пам'яті  дорослого чи дитини Він асоціюється з чарівником і добродієм.  З  великим нетерпінням усі чекають на його  прихід.
         18 грудня в Гусятинській районній бібліотеці для дітей відбулося театралізоване дійство «Диво приходить грудневої ночі»,  яке бібліотекарі  підготували спільно з вчителем початкових класів Пріян О.В. та її вихованцями учнями 3-Б класу.
 
         Діти розігрували сценки, читали поезії, співали з бібліотекарями пісні,
 
 
 переглянули книжкову виставку «Чудотворець Миколай», взяли участь в акції «Подаруй, солдату Миколая» (ініціатор директор Гусятинської ЦБС ФаберськаМ.М.) – намалювали солдатам малюнки та написали листи.
 
         Поезію присвячену святому Миколаю читала бібліотекар районної бібліотеки Лозінська Г.І.. А за це святий Миколай обдарував всіх солодкими подарунками.
 
         Наслідуймо добрі вчинки святого Миколая. Хай 19 грудня стане для всіх святом милосердя і доброти.






середа, 17 грудня 2014 р.

«І лине над землею Шевченкове слово»

          В Целіївській бібліотеці-філії проведено засідання клубу за інтересами «Журавлинні ключі» під назвою «І лине над землею Шевченкове слово». В репертуарі клубу   є пісні : «Заповіт» , «Реве та стогне Дніпр широкий», «Така її доля», «Зозуленька». Учасники засідання прочитали твори Шевченка.
 

"Відчиняє двері казка"



У cиву давнину із сонячного променя, аромату  квітів, таємниці живої води народилася казка. І світ Божий одразу повеселішав. Бо казка навчала людей любити красу, дарувати натхнення творити добро.
          Завідуюча бібліотеко-філією с. Клювинці Білик Олександра Ярославівна завітала у дитячий садочок «Дзвіночок» з казковим вернісажем.
         Діти грали  казки в дійових особах. Розгадували казкову вікторину «З якої казки цей герой?».
 
         Віримо, що саме казки виховують  у дітей такі моральні цінності, як дружбу, повагу, сміливість, доброту,  чесність,  відповідальність за зроблені вчинки.

«Держава це я»

          З метою збагачення  і закріплення знань  молоді з основ правознавства, сприяння  формуванню правовою свідомості підлітків в Целіївській бібліотеці-філії було проведено юридичний брейн-ринг. Учасники були активними , показали глибокі знання з основ правознавства. Зав. бібліотекою Пилипів М. М. ознайомила юнацтво із юридичною літературою з книжковою полички «Держава це я».

вівторок, 16 грудня 2014 р.

Андріївські вечорниці

             Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і був покровителем жителів України, Росії та Шотландії. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — ворожіння, з якими пов'язано безліч неординарних звичаїв.
        В сільській бібліотеці с. Сорока зібралася молодь на  вечорниці "Дай, Андрію, знати, яку долю шукати?" .
       Сільською бібліотекою с. Увисла проведено Андріївські вечорниці «З'їж, Андрійку, пиріжок».







«Моє село –моя історія жива»


      Села, як і люди мають свої біографії. У кожного вона своя неповторна. На карті України ви найдете село, про яке йтиме мова. Його назва Яблунів.
       Село Яблунів згадується у громадських і земельних актах з ХІІ ст. Грамотою від 14 жовтня 1414 року, де польський король Ягайло віддав Яблунів в оренду шляхтичеві Миколі Цисельському. Це перша писемна згадка про село. Матеріали знайшов у Львівському архіві вчитель-філолог Євген Нападій, уродженець села Сухостав.
       У Яблунова славне минуле. На початку ХVІІ ст. Яблунів був родовим гніздом панів Яблонських. У ХІХ столітті - належав до графів Дідушицьких. Маєток, а відтак і наше село, відвідувало багато знатних людей. Про село знають далеко за межами України, завдяки тим людям, що понесли його коріння у світ. А це Іван Волянський – греко-католицький св`ященник-місіонер (США,Бразилія) , Степан Бахталовський св`ященник-місіонер (Канада США), Теодор Боднар вчитель,агроном (першопоселенець Канади), Микола Доліба (1959 р.н.) доктор біологічних наук,професор Пенсильванського університету (США) . Сьогодні у Яблунові ведеться копітка робота,щодо дослідження історії,готується книга, над якою працює краєзнавець, літературознавець, громадський діяч Іван Бандурка.
           Цього року село св`яткує ювілей – 600 років. З нагоди цієї дати,в шосту неділю після П`ятидесятниці, в храмі Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ відбулося архієрейське урочисте богослужіння. Святу Літургію очолив преосвященійший єпископ Павло у співслужінні духовенства Тернопільсько-Теребовлянської єпархії.

      В цей день владика Павло освятив іконостас храму, який під керівництвом настоятеля храму митрофорного протоієрея Романа Левенця та стараннями парафіян був реставрований до ювілею села.
По закінченні Святої Літургії духовенство знесли свої молитви за мир і спокій в Україні, а також відслужили поминальну панахиду за покійних повік незабутніх фундаторів святого храму, Героїв України, воїнів, які загинули відстоюючи цілісність нашої держави.
Богослужіння завершилось подячним словом єпископа Павла настоятелю та парафіянам храму за їхню щиру працю та підтримку Божого дому. Діти зустрічали священників хлібом та сіллю і підготували вітання .



        В сільському будинку культури відбувся святковий концерт за участю колективів художньої самодіяльності Яблунівського будинку культури, загально- освітньої та музичної шкіл, гурту «Земляки» Копичинецького центру культури та дозвілля, солістів Гусятинського районного будинку культури.



 
 
Звучали вірші жителя села, поета-пісняра, члена літературного об`єднання при обласній організації Національної спілки письменників України І.М. Кушніра, та пісні на музику М. Чорного.




В бібліотеці-філії села Яблунів до цієї дати проведено оповідь-мандрівку: «Відкрий для себе рідне село», та екскурс «Сучасне завжди на дорозі з минулого в майбутнє»,
 
де читачі бібліотеки  уявно мандруючи вулицями села, мали можливість помилуватися красою і багатством архітектурних витворів, пам`ятниками,  які знаходяться на території Яблунова. Прослухавши розповідь бібліотекаря, переконались, що знати історію своєї держави, села, родини - це не тільки цікаво, це вкрай необхідно.
 Присутні мали можливість  переглянути книжкову виставку: «Моє село – моя історія жива»,

 
де зібрана інформація про село, про його минуле, про видатних людей, а також поличку подарованих книг нашими земляками  І. Бандурки та М. Чорного.

 

пʼятниця, 12 грудня 2014 р.

«Країною Закону, Права і Моралі»

          10грудня світова спільнота відзначає День захисту прав людини.
Загальна декларація прав людини – важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом – і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави. Саме тому, в 1989 році ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Саме в цій угоді й наша держава пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.

В бібліотеці-філії села Яблунів прoведено день інформації  «Країною Закону, Права і Моралі», де з читачами 4-го класу проведено годину правових знань: «Правам людини - європейський рівень поваги та захисту»,та правову розминку: «Як вирішити правову ситуацію?», де кожен із присутніх ознайомився з основними документами, в яких іде мова про права і обов`язки дітей та їхніх батьків, а також, проведено : «Казкову правову вікторину»,де на прикладі героїв відомих казок роз`яснювали статті «Конвенції про права дитини».
Підбивши підсумки почутого, бібліотекар Гавенда Л. підкреслила,що наше завдання не лише знати,але й виконувати всі свої обов`язки, уміло й шанобливо використовувати свої права. І тоді в нашій державі завжди пануватимуть мир,справедливість і добробут.

четвер, 11 грудня 2014 р.

Міжнародний день прав людини


         У Міжнародний день прав людини  адвокат Підкіпний С. І. надавав безплатні консультації у читальному залі районної бібліотеки для дорослих.


Користувач бібліотеки Старенький М. знайомиться матеріалами виставки правової літератури.
 
 
Юрист РДА - Гродецька І.М біля виставки
"Держава. Право.Закон"

Увага, запрошує -

КОПИЧИНЕЦЬКИЙ

ПРЕС-КЛУБ


- Ви полюбляєте читати газети, слухати радіо та переглядати телебачення, хочете навчитися писати до них журналістські матеріали?
- Мрієте стати ведучою (ведучим) телерадіоефіру?
- Прагнете, щоб про заходи у Вашому колективі дізналися у всіх ЗМІ?
- Бажаєте зустрічей із ведучими журналістами, побувати на засіданнях інших прес-клубів?
- Ви вже готуєте матеріали для газет, радіо та телебачення?
- Вам подобається професія журналіста – отож... 
Запрошуємо на засідання
Копичинецького прес-клубу,
яке відбудеться 20 грудня 2014 року,
о 14-й годині у приміщенні бібліотеки для дорослих
(м.Копичинці , вул.Чортківська, 9)
Детальна інформація за тел.
  (097) 665-35-21, 4-11-64
чи пишіть на адресу:
rom.ostrovski@gmail.com або kop-lib@ukr.net


Екскурсія в Інтернет-центр.

           Комп'ютеризована бібліотека на сьогодні виконує особливу місію – забезпечує читачам оперативний доступ до інформаційних ресурсів і одночасно є центром виховання інформаційної культури.
         В Гусятинській районній  бібліотеці  організовано екскурсію в  Інтернет-центр.


понеділок, 8 грудня 2014 р.

«Молодь і СНІД: серйозний погляд»


До  Всесвітнього дня боротьби  зі СНІДом у районній бібліотеці для дорослих відбувся урок-застереження «Молодь і СНІД: серйозний погляд» для учнів 10класу (класний керівник Човган Наталія Анатоліївна).
Учні мали змогу познайомитися з історією виникнення хвороби, основними шляхами передачі ВІЛ від однієї людини до іншої, методом лікування, та профілактики хвороби, правами ВІЛ – інфікованих людей.
До уваги присутніх у читальному залі було підготовлено інформаційний перегляд «СНІД – проблема віку»

четвер, 4 грудня 2014 р.

День нової книги.

«На хвилину зупинись,
нову книгу подивись».
 
       Працівниками Хоростківсьої міської бібліотеки для дітей, організовано знайомство з новими книгами,  які надійшли в бібліотеку.
         Перегляд літератури проведений за розділами:
1.     Гортаючи сторінки казок.
2.     Історія України.
3.     Шевченкове слово.
Читачі ознайомилися з книгами, які надійшли в бібліотеку для найменшеньких.
1.     Чеські народні казки.
2.     Казки Поділля.
3.     Квітко моя чарівна.
4.     Шостак Л. Абетка.
Ознайомилися з книгами про  історію України
1.     Чумацький шлях.
2.     Історія хрещення Києва.
3.     Козацька абетка.
4.     Я громадянин України.
Любителям Шевченківського слова :
1.     Т.Шевченко Думи мої… Вибрані поезії.
2.     Т.Шевченко Прижиттєві видання творів 1841-1861р.
У цій книжці подаються факсимільні відтворення восьми прижиттєвих видань окремих поетичних творів Шевченка (Гайдамаки, Гамалія, Тризна, Катерина, Тарасова ніч, та Букварь Южнорусскій ).

«Організація бібліотечно-інформаційних послуг для громад, які приймають внутрішньо-переміщених осіб»


Вперше вирішувати проблеми, яких у своїй новітній історії не знала наша держава – справа надскладна. Але вивчивши питання вдається переконатися, що на сьогодні проводиться колосальна робота щодо влаштування та розміщення переселенців, які продовжують прибувати зі Східного регіону держави, де наразі триває антитерористична операція.
         В Гусятинській центральній районній бібліотеці відбувся тренінг «Організація бібліотечно-інформаційних послуг для громад, які приймають внутрішньо-переміщених осіб». У тренінгу взяли участь бібліотекарі  м.Копичинці, м.Хоростків, смт. Гусятин, с.Суходіл, с.Ст.Нижбірок, с.Нижбірок, с.Васильківці, с.Клювинці, с.Самолуски, с.Яблунів.  Саме в цих поселилися переселенці. Консультації по роботі з переселенцями надали зав. Метод відділом М.П.Осика, бібліограф Г.М. Шустак.


середа, 3 грудня 2014 р.

Подаруй солдату Миколая

 

«Давним-давно в місті Міри в Малій Азії жив хлопець на ім'я Миколай. Його батьки померли коли він був ще малим, залишивши синові великий спадок. Серце хлопчини було сповнене добра, тож вирішив роздати своє майно бідним».

 

         Це слова легенди про святого Миколая. Кожен погодиться з думкою, що свято Миколая – найбажаніше і найцікавіше, якого з нетерпінням чекають і дорослі, і малі.
Так, 2 грудня 2014 року відбулася нарада бібліотечних працівників району на якій проведено акцію «Подаруй солдату Миколая».

Нараду відкрила директор ЦБС Марія Михайлівна Фаберська.  В ній взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Надія Галябарда, головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації Надія Митко, член координаційного центру Гусятинської селищної ради з надання допомоги бійцям АТО Зоя Перегінець та учасник АТО, боєць добровольчого українського корпусу (ДУК) – Роман Михайлишин і працівник судової міліції підрозділу «Грифон» Руслан Біленький, які є читачами нашої бібліотеки.
          Про  потреби бійців в зоні АТО розповіли Зоя Степанівна Перегінець та Роман Михайлишин.

Директор подякувала всім хто долучився до проведення акції і зазначила: «Щоб хлопці, які знаходяться в зоні АТО відчули свято Миколая ми вирішили організувати збір коштів та продуктів. Так, нами зібрано 2500 гривень, за які ми придбали 5 бушлатів, комбінезон, термобілизну та берци, які сьогодні передамо бійцям ДУКу та Руслану Біленькому, який вирушає змінити своїх побратимів  в зоні АТО».



Надія Митко подарувала воїну Михайлишину і його побратимам охоронну молитву та подарунок.

 Від імені районної державної адміністрації Надія Галябарда подякувала всім організаторам та учасникам акції.
         На завершення заходу із сльозами на очах присутні побажали воїнам щасливої служби і швидкого повернення додому. В переддень свята Святого Миколая директор ЦБС Фаберська М.М. передала воїнам образки (які надав бібліотеці о.Михайло, настоятель римо-католицького храму), щоб вони оберігали солдатів від ворожої кулі.
         Акція продовжується. Просимо всіх небайдужих приєднатися до неї.

«Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас».


СНІД одна з найважливіших проблем, що виникло перед людьми в теперішній час. Ми вже звикли, що 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Проблема в тому , що ми як і багато років тому не хочемо в серйоз сприймати факти, що живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, що проблема СНІДу стосується кожного.
1 грудня - Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими. Цього дня сільська бібліотека-філія Ст. Нижбірок спільно із школою провела годину застереження "Зупиниемо СНІД  поки він не зупинив нас". Запрошена Трисорука Ірина Михайлівна - вчитель біології розповіла присутнім про основні правила безпеки, щоб не заразитися СНІДом.

 

“ВІЛ СНІД – розкажи другові,
допоможи світу»

 У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров`я оголосила 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов`язано з тим , що синдром набутого імунодефіциту набув масштабів пандемії. Сьогодні 42 мільйони осіб живуть, будучи інфікованими ВІЛ / СНІДом Найбільше пошириння цього найнебезпечнішого захворювання страждає молодь. ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, відкритий через два роки після виявлення перших хворих.
      За останні роки кількість хворих зросла порівняно з2000 роком більш ніж у 4рази,смертність – у 3,8 разів. Тривалість життя ВІЛ - інфікованої особи, яка не лікується, в Україні складає 5-8 років, хворих на СНІД – 1-2 роки. Щоденно в Україні реєструється 39 нових випадків ВІЛ – позитивних осіб і 8 помирає від СНІДу.
     Тому, для детальнішого ознайомлення читачів з цією хворобою, в бібліотеці-філії села Яблунів проведено урок- застереження: «ВІЛ СНІД – розкажи другові, допоможи світу», де з присутніми спілкувалася помічник сімейного лікаря амбулаторії Дейнека М.М.
 

вівторок, 2 грудня 2014 р.


Бібліотеки  Гусятинської централізованої
бібліотечної системи долучилися до акції
«Подаруй солдату Миколая»
 і запрошують приєднатися  усіх небайдужих жителів району
та користувачів бібліотек.
Наші контакти
(03557) 2-18-60; 2-21-02.
email
zubkovali@gmail.com
 


                                             

середа, 26 листопада 2014 р.

Обласний семінар-практикум


         Заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Пенюта Н.Я. взяла участь в обласному семінарі-практикумі  «Нові стандарти професійної діяльності – шлях до підвищення соціальної ролі бібліотек для дітей», який проходив в обласній бібліотеці для дітей.
         Спеціалісти обласної книгозбірні підготували надзвичайно цікаві і змістовні консультації. В другій половині дня  відбулася зустріч  з поетами Тернопілля: поетесою, членом обласної організації  НСПУ Любов'ю Малецькою, поетесою, лауреатом премії журналу «Літературний  Тернопіль» Тамарою Ткачук-Гнатович та головою Тернопільської обласної організації НСПУ, поетом, публіцистом, громадським діячем Євгеном Безкоровайним. Гості читали свої прекрасні поезії, що хвилювали душу і серце. Пані Л.Малецька подарувала присутнім свою збірку «Подих».