пʼятниця, 30 жовтня 2015 р.

МОЄ ПОКЛИКАННЯ У ЖИТТІ

        Кожного з нас Бог обдарував здібностями. І ми повинні розвинути, примножити свій талант і в жодному разі не занедбати.
Користувачі бібліотеки-філії с. Верхівці Галабіцька Тетяна та Дмитришин Інна мають хист до малювання. Дуже люблять малювати, обидві займаються в художній школі.
 
 
А своїми здібностями завдячують своїм рідними. В Інни мати малює, а в Тані - дядько.  Дівчата беруть участь в різноманітних конкурсах (в т.ч.в районному конкурсі «Намалюй Шевченкове слово»). Малюють лише олівцями. Зараз Інна та Таня навчаються в 10 класі.  Після закінчення школи планують вступити в художнє училище.
Бібліотекар Кульчицька Галина Дмитрівна радіє, що такі талановиті користувачі у неї. Тож бажаємо дівчатам успіхів, і щоб їхні картини дарували радість оточуючим.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЕРШОЇ ЗБІРКИ М.М. ГОНТАРА "МОЇ РОКИ - МОЄ БАГАТСТВО"


     Напередодні Дня української писемності та мови у Гусятинській районній бібліотеці для дорослих зібралось чимало людей, небайдужих до поетичного слова на презентацію першої збірки    М. М. Гонтара «Мої роки – моє багатство», приуроченої  70 – літньому ювілею автора.
         Микола Миколайович відома у районі людина – заступник головного лікаря по медичній частині, колишній учасник  хору лікарні, хорист церковного хору св. Онуфрія, активний громадський діяч, людина з небайдужою душею.
        Ведучі свята бібліотекарі Л. Град та М. Осика перегорнули декілька сторінок з біографії М. Гонтара. Вони допомогли присутнім зазирнути у дитинство автора, а збірку « Мої роки – моє багатство» представили з особливою теплотою, бо магія його слова не залишає нікого байдужим.
         Потім виступив і сам автор. Він розповів про  свою творчість, прочитав вірші. Презентуючи першу збірку Микола Миколайович розкривається як ліричний поет з душею велета, поглядом художника. Крізь рядки пробивається і життєвий досвід, і туга за минулим і золоті барви натхнення. Багато віршів у поета про рідний край, село, родину, друзів. Деякі покладені на музику.

Творчість М. Гонтара  викликала у присутніх щире захоплення і шану його таланту. А пісню про Гусятин, яку виконав автор, гості весело підспівували.

        
 
 
 
 
       Хороший друг лікаря К. С. Сидорівська поділилась спогадами про роки праці з  Миколою Миколайовичем, а також висловила свої враження від прочитаної поезії.
 
А хористка  Л. А. Дмитрів, що співає з М. Гонтарем у церковному хорі, поздоровила його з ювілеєм і побажала, щоб його перша збірка стала трампліном для подальших творчих злетів.
         Зустріч закінчилася теплою розмовою за чашкою кави. Гарний настрій і позитив протягом усього свята підтримували ведучі.

КНИЖКОВІ НОВИНКИ


28 жовтня в Гусятинській районні бібліотеці для дітей пройшов день нової книги. А організувати його  допомогти активні користувачі бібліотеки Назаркевич Любов Іванівна разом із своїм внуком Кушніром Назарем, які  подарували бібліотеці 25 екземплярів  нових книг. Книги надзвичайно цікаві, прекрасно ілюстровані. Серед них:  енциклопедія Сегал Я.  «Карапуз», збірки різноманітних казок із серії «Найкращі казки», «Техніка від А до Я», «Транспорт», «Трактори та вантажівки», «Дітям про техніку», «Вантажні автомобілі».
Запрошуємо батьків і дітей познайомитися із запропонованими книгами. З ними ваші  діти виростуть розумними.




пʼятниця, 23 жовтня 2015 р.

ОБЕРЕМО ГІДНУ ВЛАДУ


За кілька днів у нас вибори до місцевих рад. В бібліотеці-філії с Верхівці розгорнуто тематичну викладку, яка допоможе виборцям-користувачам  бібліотеки розібратися з усіма неясними питаннями стосовно виборчого процесу.

 Хочемо вірити, що про передвиборчі обіцянки депутати не забудуть. І ми не помилимося та оберемо гідну  та професійну місцеву владу.

четвер, 22 жовтня 2015 р.

«У дзеркалі слова».


      Борис Олійник – відомий поет , літературознавець і політик НАН України. У своїх творах проповідує високі загальнолюдські ідеали. Він глибоко переконаний , що кожен має жити напруженим життям, бути щедрим і щирим, розуміти красу, неповторність світу, кожної миті існувати на землі, бо це відповідає природі нашого єства – жити високими промислами.
  Відзначаючи 80 – річчя від дня народження Б. Олійника в Гусятинській бібліотеці для дорослих розкрито книжкову виставку  «У дзеркалі слова».




 

вівторок, 20 жовтня 2015 р.

ТВІЙ ВИБІР


     25 жовтня ми обиратимемо депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.
       В Гусятинській районній бібліотеці для дітей діє інформаційний стенд «Твій голос – твій вибір». Кожен користувач, який досягнув виборчого віку може познайомитись з різними питаннями: Як проголосувати? Кого обираємо? Яку відповідальність за порушення законодавства про місцеві вибори несуть виборці?
 
      Сподіваємося, що цей інформаційний матеріал буде корисним для наших користувачів.

пʼятниця, 16 жовтня 2015 р.

ЕКОЛОГІЧНА ТОЛОКА

       8 жовтня відбулася «Екологічна толока»  в одному з наймальовничіших подільських замків другої половини XVI ст. Це замок-корабель, який розташований у селі Сидорів Гусятинського району на високому пагорбі, що омивається з трьох боків річкою Суходіл.  Прилегла територія замку потребувала впорядкування. З цією метою у село Сидорів завітали працівники культури на чолі з начальником відділу культури і туризму Гусятинської районної державної адміністрації Сагайдаком Р.Є.
      До акції долучилися: сільський голова, працівники місцевого будинку культури та  завідувач бібліотеки  разом із своїми читачами. Акцію розпочали з екскурсу в  історію будівництва замку. А потім усі дружно розпочали прибирання території.
      Працівники культури закликають всіх небайдужих, активних земляків долучатись до екологічних ініціатив та пропонувати власні ідеї щодо наведення порядку у своїх населених пунктах та його околицях.

четвер, 8 жовтня 2015 р.

УРОК МУЖНОСТІ "УПА - ТО ЇХНЯ ЮНІСТЬ І ЖИТТЯ"




Ідуть роки,злетіло півстоліття,
Як у боях зродилася УПА.
Через Сибіри,тюрми, лихоліття
Вона до внуків поверта





  З духу одвічної стихії і волі народу народилась Українська Повстанська Армія, яка вписала вагому сторінку в історію боротьби українського народу за свободу і незалежність.
  Гусятинська районна бібліотека для дорослих спільно з учнями 9-Б класу провели урок мужності « УПА- то їхня юність і життя».

    Сторінку історії воїнів УПА відкрилиа  вчителька  Л.Ю. Свінтіцька. Вона наголосила, що доля УПА – одна з найтрагічніших сторінок в історії народу України, а  Українська Повстанська Армія вела справедливу визвольну боротьбу проти двох найжорстокіших тиранічних режимів світу.

   Далі екскурс в минуле сторінками історії повели ведучі. Вони розповіли про основні віхи діяльності та героїчної боротьби УПА.

Пам’ять про тих, хто поліг на полі бою з німецькими та більшовицькими окупантами  присутні  вшанували  хвилиною мовчання.
 

  Запрошена на свято голова районної спілки репресованих та політв’язнів О.Б. Турман розповіла учням про свого батька, який був воїном УПА, про своє дитинство. Вона поєднала ті події давнини з подіями сьогодення, які відбуваються на сході України і закликала всіх бути відданими патріотами своєї держави.


    У виконанні бібліотекаря  Г. І. Лозінської  прозвучав вірш « Молитва за Україну», а юна поетеса - учениця 11-го класу Нестерович Юліана прочитала написаний нею вірш.

    На завершення учасники свята і всі присутні заспівали пісню «Ой у лузі червона калина».


 
 

             До уваги учасників розкрита книжкова виставка «УПА – символ нескореності й волі».
 


14жовтня -

Покрова Пресвятої Богородиці,

День українського козацтва,

День вшанування воїнів УПА

День захисника України.

 

Покро́ва Пресвято́ї Богоро́диці — християнське і народне свято, відзначається церквами східного обряду (православними та греко-католиками) 14 жовтня.
З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.
Традиційно вважається, що на Покрову у 1942 році було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня святкується як день УПА, проте деякі історики схильні вважати, що дата утворення є суперечливою.
З 2014 року указом Президента України Петра Порошенка на свято Покрови призначено
День захисника України.
За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'яКонстантинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячий молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.
Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.
За іншою версією, натхненням для свята стало видіння Андрія юродивого під час облоги Константинополя військами агарян. Пресвята Богородиця з'явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист покров. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.

( за матеріалами Вікіпедії)
Детальніше дивись тут:

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%97_%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%86%D1%96

А в Копичинецькій міській бібліотеці для дітей

до цього свята була організована книжкова виставка на тему:

«Моя країна - Україна».


Читачів прослухали бесіду-роздум,

біля виставки на тему:

"Під Твоїм Покровом, Божа Мати,

Сини боролись за волю України"

 

І переглянули книги.

Переглянути книги
можна в читальному залі бібліотеки щодня,
крім понеділка,
з 11 до 19 години.

 

 

14 жовтня у світлий День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення УПА ми вперше офіційно відзначаємо ще й День захисника України.
Це свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників суверенітету та територіальної цілісності України. Воно воістину всенародне, окроплене кров’ю та освячене вірою. Адже наш народ завжди прагнув до незалежності, давав достойну відсіч загарбникам і відстоював рідну землю.
Покрова Пресвятої Богородиці – своєрідний символ і оберіг України, запорозьких козаків. Історія зберігає багато свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила українців, наше козацьке військо, учасників визвольних змагань, вояків УПА, надавала їм сил у боротьбі з ворогом.
Славну когорту мільйонів героїв, загиблих у різні часи за соборність та волю України, вже у двадцять першому столітті поповнили Герої Небесної Сотні та тисячі наших співвітчизників, які загинули за час неоголошеної війни на сході України.
В Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих організовано тематичну виставку "І пам'ять серця, і вічний смуток" присвячену вшануванню пам'яті героїв України. Тут зібрані видання,які розкривають історію українського війська від давніх часів до сьогодення, книги про боротьбу УПА нашого земляка, історика-краєзнавця Б.Савки, а також представлена періодика, яка висвітлює героїзм та мужність "Небесної Сотні" та українських хлопців на сході України.
Запрошуємо всіх до перегляду тематичної виставки "І пам'ять серця, і вічний смуток" яка розміщена у краєзнавчій кімнаті бібліотеки.
 
 


БЕЗ ВІЗИТУ ДО ЛІКАРЯ


      Медицина могутня, але вона здатна тільки лікувати хвороби і зменшувати страждання від них. Останніми роками спостерігається стійке погіршення здоровя нашого населення . Ця проблема пов’язана з багатьма чинниками. І вирішення її можливе завдяки  широкому впровадженню дієтичних добавок.

      Саме про це йшла розмова на зустрічі, яка відбулася 07 жовтня в Гусятинській районній бібліотеці. У зустрічі взяли участь представники Компанії «Лідер- Груп»КС «Нове життя» з міста Тернополя  Мирослава та Єдуард Лукаші. Вони детально розповіли присутнім про дієтичні добавки, високоякісну рослинну сировину і новітні технології виробництва, що дозволяють отримати якісні результати.



 

       Працівники районної бібліотеки та Будинку культури мали змогу переконатися, що дієтичні добавки «Нове життя » - це натуральні продукти найвищої якості, що містять активні складники рослинного походження. Усі бажаючі придбали продукцію компанії.




    До уваги присутніх була розгорнута тематична  викладка літератури «Без візиту до лікаря».

середа, 7 жовтня 2015 р.

КОМПОЗИТОР БОЖОЮ МИЛІСТЮ


         Серед українських композиторів, творчість яких стала значним внеском у скарбницю національної і музичної культури, вагоме місце займає Денис Січинський. Він проявив себе як композитор, педагог, диригент, фольклорист, музичний критик, організатор мистецького життя Галичини кінця ХІХ- початку ХХ ст..

           У Гусятинській районній бібліотеці для дорослих проведено мистецьку годину « Композитор Божою милістю» ( з нагоди 150- річчя від дня народження Дениса Січинського).
            Про дитячі та юнацькі роки композитора розповіла бібліотекар  Л.Град. Відвідувачі відчули трагічну мелодію нелегкої долі видатного митця. Адже його життя минуло в злигоднях і нестатках. А останні роки – в боротьбі зі страшною недугою – раком горла.

   Не покладаючи рук Денис Січинський творив неповторні мелодії. Про це слухачі дізналися з розповіді викладача музичної школи   Л.Пилипи. Вона наголосила, що Січинський писав найбільше для вокалу, завдяки хоровій і пісенній традиції в українській культурі.
 

   Музика композитора привертає увагу своєю щирістю, емоційністю, правдивим розкриттям внутрішнього світу людини.
 

вівторок, 6 жовтня 2015 р.

ДИТЯЧА ГАЗЕТА МАЛЮКАМ


   

   В Целіївській бібліотеці – філії № 40 завжди раді маленьким відвідувачам. Зокрема, завідуюча бібліотекою Пилипів М.М. пропонує дітям свіжу періодику: «Абетка казок», «Абетка малюка», «Журавлик».

    Під час огляду преси діти цікавилися новими казками, загадками, усмішками.

ЛІТНЯ ЛЮДИНА В БІБЛІОТЕЦІ


   
 
    1 жовтня – День людей похилого віку. Бібліотека С. Целіїв має на обслуговуванні людей старшого покоління. Окреме шанування пенсіонерам, які є частими гостями в бібліотеці . Їм завжди пропонуються нові газети, книги, журнали. Найбільше цікавляться вони районною газетою «Вісник Надзбруччя».

ЧАРІВНА ТОРБА КАЗОК


    В золоту пору осені бібліотечна спільнота відзначає своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек.

    З цієї нагоди в Гусятинській районній бібліотеці для дітей організовано зустріч з казкою для вихованців середньої групи № 2 дитячого садочку « Дзвіночок», які 30 вересня разом з своїми наставниками: вихователем  Дишлевою В.А. та помічниками вихователя Мережко Н.Г., Кобилецькою Т.С. завітали до книгозбірні.
   


 Зустріли дітей літературні герої Маша і Ведмідь. Бібліотечні працівники – учасники лялькового театру « Теремок» підготували виставу «Поросятко Чок».

Вдячними оплесками і щирими усмішками нагородили діти бібліотекарів. А Маша і Ведмідь організували для маленьких користувачів бібліотеки інтерактивні ігри. За активну участь в них діти  отримали солодощі.
 

     Бажаємо усім користувачам і працівникам бібліотек міцного здоров'я, сили і добра.