четвер, 8 жовтня 2015 р.

УРОК МУЖНОСТІ "УПА - ТО ЇХНЯ ЮНІСТЬ І ЖИТТЯ"
Ідуть роки,злетіло півстоліття,
Як у боях зродилася УПА.
Через Сибіри,тюрми, лихоліття
Вона до внуків поверта

  З духу одвічної стихії і волі народу народилась Українська Повстанська Армія, яка вписала вагому сторінку в історію боротьби українського народу за свободу і незалежність.
  Гусятинська районна бібліотека для дорослих спільно з учнями 9-Б класу провели урок мужності « УПА- то їхня юність і життя».

    Сторінку історії воїнів УПА відкрилиа  вчителька  Л.Ю. Свінтіцька. Вона наголосила, що доля УПА – одна з найтрагічніших сторінок в історії народу України, а  Українська Повстанська Армія вела справедливу визвольну боротьбу проти двох найжорстокіших тиранічних режимів світу.

   Далі екскурс в минуле сторінками історії повели ведучі. Вони розповіли про основні віхи діяльності та героїчної боротьби УПА.

Пам’ять про тих, хто поліг на полі бою з німецькими та більшовицькими окупантами  присутні  вшанували  хвилиною мовчання.
 

  Запрошена на свято голова районної спілки репресованих та політв’язнів О.Б. Турман розповіла учням про свого батька, який був воїном УПА, про своє дитинство. Вона поєднала ті події давнини з подіями сьогодення, які відбуваються на сході України і закликала всіх бути відданими патріотами своєї держави.


    У виконанні бібліотекаря  Г. І. Лозінської  прозвучав вірш « Молитва за Україну», а юна поетеса - учениця 11-го класу Нестерович Юліана прочитала написаний нею вірш.

    На завершення учасники свята і всі присутні заспівали пісню «Ой у лузі червона калина».


 
 

             До уваги учасників розкрита книжкова виставка «УПА – символ нескореності й волі».
 


14жовтня -

Покрова Пресвятої Богородиці,

День українського козацтва,

День вшанування воїнів УПА

День захисника України.

 

Покро́ва Пресвято́ї Богоро́диці — християнське і народне свято, відзначається церквами східного обряду (православними та греко-католиками) 14 жовтня.
З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.
Традиційно вважається, що на Покрову у 1942 році було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня святкується як день УПА, проте деякі історики схильні вважати, що дата утворення є суперечливою.
З 2014 року указом Президента України Петра Порошенка на свято Покрови призначено
День захисника України.
За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'яКонстантинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячий молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.
Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.
За іншою версією, натхненням для свята стало видіння Андрія юродивого під час облоги Константинополя військами агарян. Пресвята Богородиця з'явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист покров. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.

( за матеріалами Вікіпедії)
Детальніше дивись тут:

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%97_%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%86%D1%96

А в Копичинецькій міській бібліотеці для дітей

до цього свята була організована книжкова виставка на тему:

«Моя країна - Україна».


Читачів прослухали бесіду-роздум,

біля виставки на тему:

"Під Твоїм Покровом, Божа Мати,

Сини боролись за волю України"

 

І переглянули книги.

Переглянути книги
можна в читальному залі бібліотеки щодня,
крім понеділка,
з 11 до 19 години.

 

 

14 жовтня у світлий День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення УПА ми вперше офіційно відзначаємо ще й День захисника України.
Це свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників суверенітету та територіальної цілісності України. Воно воістину всенародне, окроплене кров’ю та освячене вірою. Адже наш народ завжди прагнув до незалежності, давав достойну відсіч загарбникам і відстоював рідну землю.
Покрова Пресвятої Богородиці – своєрідний символ і оберіг України, запорозьких козаків. Історія зберігає багато свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила українців, наше козацьке військо, учасників визвольних змагань, вояків УПА, надавала їм сил у боротьбі з ворогом.
Славну когорту мільйонів героїв, загиблих у різні часи за соборність та волю України, вже у двадцять першому столітті поповнили Герої Небесної Сотні та тисячі наших співвітчизників, які загинули за час неоголошеної війни на сході України.
В Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих організовано тематичну виставку "І пам'ять серця, і вічний смуток" присвячену вшануванню пам'яті героїв України. Тут зібрані видання,які розкривають історію українського війська від давніх часів до сьогодення, книги про боротьбу УПА нашого земляка, історика-краєзнавця Б.Савки, а також представлена періодика, яка висвітлює героїзм та мужність "Небесної Сотні" та українських хлопців на сході України.
Запрошуємо всіх до перегляду тематичної виставки "І пам'ять серця, і вічний смуток" яка розміщена у краєзнавчій кімнаті бібліотеки.
 
 


Немає коментарів:

Дописати коментар