пʼятниця, 28 квітня 2017 р.

ЧОРНОБИЛЬ… ТРАГЕДІЯ…ПАМ'ЯТЬ…

26 квітня 1986 року о 1:23:44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства. Фатальні наслідки якої відчутно донині.

Саме цим подіям  в бібліотеці с. Ст. Нижбірок проведено  годину спілкування-спогад «Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…».  Метою якої було розширити  знання учнів про Чорнобильську трагедію, розповісти  про ліквідаторів аварії  на Чорнобильській АЕС.

четвер, 27 квітня 2017 р.

НІМЕЧЧИНА – КРАЇНА ВЗІРЦЕВОГО ПОРЯДКУ

2017 рік є роком вивчення німецької  мови в Україні та української мови в Німеччині.



Гусятинська районна бібліотека для дітей провела годину цікавих повідомлень «Чи знаємо ми Німеччину, німців, німецьку?», яка відбулася в ЗОШ І-ІІІ ступенів селища Гусятин спільно з вчителем німецької мови Білоус Іриною Вікторівною та її вихованцями учнями 5-А класу. Бібліотекарі Яковчик І.Р. та Пенюта Н.Я. познайомили дітей з історією Німеччини від найдавніших часів до сьогодення, адже країна має довгу та повчальну історію. 

Із захопленням школярі сприйняли інформацію про економічне чудо, яке здійснив професор Мюнхенського університету Людвіг Ерхард, очоливши керівництво економікою ФРН і за досить – таки короткий час вивів державу із тих злиднів, у яких вона опинилася.
Діти почули багато повчальних і мудрих приказок та прислів’їв німецького народу, познайомилися із літературою Німеччини – однією з найвідоміших у світі. Із задоволенням учні пограли ігри німецьких дітей, зокрема в гру «Пожежна команда».

Про те, як зустрічають Новий рік у Німеччині розповіла бібліотекар Яковчик І.Р.. Усі присутні взяли активну участь у розгадуванні кросворду, вікторини, яку провела  Білоус І.В..

Німецька мова – перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. Тож варто пізнавати і вивчати цю мову.



ЧОРНА КВІТКА ЗМУЛЕНОЇ ДОЛІ

        Чорнобильська трагедія... 26 квітня 1986 року - чорна дата України. Ось уже 31 рік дзвони Чорнобиля стукають у наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986 рік. 
      До дня сумної дати бібліотекарі Хоросткіської бібліотеки для дорослих спільно з учнями 8-А класу СШ №2 і з педагогом - організатором Железняк В. О. зібрались в бібліотеці і вшанували пам'ять загиблих героїв, які врятували світ від смертельних променів радіації. До перегляду була запропонована книжкова виставка - реквієм: "Гірчить Чорнобиль крізь роки, гірчить"




І БІЛЬ, І ПАМ'ЯТЬ І ТРИВОГА

26 квітня – дата, яка стала для всіх поколінь українців «чорною».
         Чорнобиль… Скільки не минуло б років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.
         Працівники Гусятинської районної бібліотеки для дорослих спільно із студентами Гусятинського коледжу ТНТУ  провели екологічну годину «Чорнобиль: події та уроки».

Перед присутніми виступила куратор групи Т-21 Ойойко Н.М.. Вона наголосила, що минає 31 рік з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи  минулого тисячоліття.  Чотири букви – ЧАЕС – стали  символом трагедії, яка  доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей.


Трагічні сторінки чорнобильської катастрофи перегорнула бібліотекар ЦРБ Соловей О.О.. Вона розповіла студентам про аварію на АЕС, яка призвела до радіоактивного випромінення величезної кількості людей, забруднення навколишнього середовища .


Тема чорнобильської катастрофи не могла обійти українських письменників. Написано багато книг: документальних, художніх. З оглядом літератури перед присутніми виступила бібліотекар Град Л. С..


Вірші про Чорнобиль декламувала бібліотекар Лозінська Г.І..


Студенти мали змогу ознайомитися із викладкою літератури «Земля батьків покрита пилом».
Байдужим не залишився ніхто, більше того, юнаки та дівчата зрозуміли , що стан навколишнього світу  та наше майбутнє у наших руках. 











420 РОКІВ СТРАТИ СЕВЕРИНА НАЛИВАЙКА У ВАРШАВІ


Мужність. Нині лише історики знають, що після придушення козацького повстання, яке запалало в Україні 1596 під керівництвом Северина Наливайка, українців стали обзивати наливайківцями. Згодом ця історія повторилась із мазепинцями , петлюрівцями, бандерівцями, які на Богом даних українському народу землях обстоювали своє право на свободу та незалежність від  чужинців-окупантів.
Підступом узятого у полон Северина Наливайка стратили привселюдно у Варшаві 21 квітня 1597році.
       Відзначаючи цю дату в Гусятнській центральній районній бібліотеці для дорослих розкрито викладку літератури «Северин Наливайко – наша гордість і слава».

В Гусятинській районній бібліотеці для дітей  проведено історичну годину «Поборник волі – Северин Наливайко

понеділок, 24 квітня 2017 р.

ДЕНЬ КНИГИ!

   

До Всесвітнього Дня книги і авторського права Хоростківською міською бібліотекою для дорослих  підготовлено цикл культурних заходів: виставку – автограф «Подаровано автором». З метою підвищення якості послуг провели анкетування «Читацька аудиторія бібліотеки», огляд літератури «Кращі книги сучасності», підготували листівку «Мій добрий та мудрий друг».

ЖИТТЯ І КНИГА

Сьогодні, у Всесвітній день книги, хочу познайомити Вас з читачем Личковецької сільської бібліотеки Михайлом Миколайовичем Хомою.
Шана та любов до книги починається з колиски, йде від батька-матері. Книга для пана Михайла - це скарб неоціненний. Улюблені для читання - твори класиків української літератури, книги про героїчну визвольну боротьбу синів українського народу. До книги ставиться як до святині. Свою любов до неї передав і дітям, внукові і, напевно, маленькі правнуки, побачивши прадідуся за читанням тягнутимуться до прекрасного, вічного, мудрого. Адже в книг, як і в людей, своє життя, своє минуле і майбутнє.
І, як розповідає пан Михайло: «…народився далекого, тяжкого 1935 року, освіта -4 класи. Мене вчило три держави – польські вчителі, москаль і українські вчителі. В ті роки школи, як такої, не було. Вчилися в хаті єврея (псевдо-«Крупник», на Великій вулиці). Учнів було мало, тож усі вчилися разом. Навчання давалося легко, змалку полюбив книгу. Рано став сиротою».
І, відколи в селі створена бібліотека, є її постійним читачем. Пропрацював 24 року в колгоспі і 22 роки завгоспом в школі. Тяга до знань принесла результат- вже в зрілому віці отримав атестат про середню освіту (вечірня школа).


Ми хочемо побажати панові Михайлу:
Нехай літа не стануть тягарем,
Нехай душі не вигасне зірниця,
Хай повниться до краю день за днем
Добра і щастя золота криниця.
Нехай життя наснаги додає
Десятки літ ще мріяти, творити,
Щоб Ви змогли усе життя своє
В здоров’ї й радості багато літ прожити.


НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ ВЕЛИКОДНІХ СВЯТ


Ясний Великдень на землі! Багато радості й пісень приніс нам янгол на крилі..."
Славіте нашого Христа
За кров його, за хресні муки.
Любіть його, як він любив,
В годину щастя і розлуки.
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!
          В Хоростківській бібліотеці для дорослих розкрито  тематичну виставку до Великодніх свят "Народні традиції Великодніх свят

вівторок, 18 квітня 2017 р.

МАЙСТЕР-КЛАС "ДЕКОР ДО ВЕЛИКОДНЯ"


           
Напередодні свята Великодня в Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих відбувся майстер-клас «Декор до Великодня». Майстер-клас разом із своїми вихованцями, гуртка рукоділля та бісероплетіння центру дитячої та юнацької творчості   м.Копичинці, провела керівник Матіяш Олександра Михайлівна.  Присутні мали можливість взяти участь у виготовленні віночків із лози у формі яєчка, весняних квітів із фетру, оформленні великодніх кошиків.
Детальніше тут:http://kopdorosbiblioteka.blogspot.com/2017/04/blog-post_14.html 


ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Весна у повний голос заспівала, а діти пишуть писанки гуртом. До Пасхи залишилось зовсім мало, щоби родинами зібратись за      столом.
           У Великодню суботу у Pаштовецькій с/б, бібліотекарем Богутою Іриною, проведено бесіду "Великодня крашанка".


           Бібліотекар розповіла, що крашанки готуються тільки у суботу, тоді вони зберігаються усі свята. Здебільшого фарбують у червоний, жовтий, зелений, синій і золотистий кольори. Яєць красять 13  (мають на увазі 12 апостолів і спасителя ).
Найбільше готують червоних, бо це нагадує про кров Спасителя. Користувачі мали змогу  переглянули викладку літератури та журнальних статтей «Христос Воскркс! Воістину Воскрес!» приурочені темі Великодня.



        В сільській бібліотеці-філії с. Крогульці розкрито виладку літератури  «І Великдень прийшов до нас».


      18 квітня бібліотекарем сільської бібліотеки с. Красне  проведено Дитяче свято "Христос Воскрес - Воскресне Україна". 

Користувачі бібліотеки  виконали гаївки, вірші, гумористичні сценки,танці. Учасники свята та їхні батьки ознайомилися з виставкою читацьких робіт "Наші обереги", яка розміщена у бібліотеці.


      В Зеленівській сількькій бібліотеці проведено літературний ранок «Свято Паски йде до хати, будемо Великдень  справляти».


    В Гусятинській центральній  районній бібліотеці розкрито книжкову виставку«Христос Воскрес! Воістину Воскрес!». 




середа, 12 квітня 2017 р.

КОНКУРС. КОНКУРС. КОНКУРС.


     Тернопільська обласна бібліотека для молоді організувала конкурс молодіжної творчості «Наша спадщина». Конкурс проводиться у 5-ти номінаціях і в трьох етапах.
    Відбірковий етап робіт учасників організувала Гусятинська центральна районна бібліотека. На конкурс представлені роботи учнівської та студентської молоді із сільських та міських бібліотек Гусятинської ЦБС. Дехтяр О. З – вироби з бісеру, Дзюрбан Б.С. – малюнок «Моя мальовнича Україна»; Лапшій О.М. – картина «Моя мальовнича Україна»; Гречух Н.В. – «Із рястом в колисочці Великодні яєчка». Мудрак О.Я - вірш «А потяг мчиться»; Ізотова Ю.М. - вірш «Україні»; Басіста О.А. – вірш «Гойдає на гронах калини»; Малиміна В. І. – твір «Провідини предків» Ващишин Х.М. - твір «Наша мова калинова»; Ухач В.І. - твір «Геноцид української мови». 
         5 квітня 2017 року  в районній бібліотеці організована виставка робіт конкурсантів. Оцінювало роботи кваліфіковане журі:
1.     педагог,  публіцист, літератор, громадський діяч, краєзнавець, член національної спілки журналістів України І.П. Бандурка;
2.     місцева поетеса Любов Печінка;
3.     керівник гуртка «ЮНКОР» Гусятинського районного центру дитячої та юнацької творчості  С.Б.Нестерович;
4.     директор Гусятинської ЦБС М.М.Фаберська.
         Після обговорення відібрано по три роботи з двох номінацій. У номінації вироби народного промислу «Рукотворні скарби» перемогу отримали:  Великоднє яйце - Трач Богдан Володимирович (учень 8 класу Гусятинської ЗОШ І-ІІІст.); точені вироби з дерева - Рогатин Юрій Михайлович (учень 9 класу НВК ЗОШ І-ІІІст. №1-Гімназія, м. Копичинці); домовички - Галас Оксана Василівна(тимчасово непрацююча, с.Красне). У номінації твір «Наша мова калинова» заслуговують уваги: прозові твори: «Геноцид української мови» Ухач Володимир Іванович (м. Копичинці), «Наша мова калинова» Ващишин Христина Михайлівна (учениця 9 класу Личковецької ЗОШ І-ІІІст.); вірш «Мова калинова» Нестерович Юліана Володимирівна (студентка Тернопільського НПУ ім. Гнатюка).
         Усі ці роботи представлятимуть Гусятинщину на другому обласному етапі конкурсу «Наша спадщина».
         Сподіваємось на перемогу.












вівторок, 11 квітня 2017 р.

вівторок, 4 квітня 2017 р.

ЧАРІВНІ ВІЗEРУНКИ

       
У бібліотеці с. Нижбірок   проведено мистецьку годину «Чарівні візерунки»,  де зав. бібліотекою Демчишин О.М.  розповіла  учням 6 -7 класів про історію походження і створення бісеру і представила користувачам   народну майстриню по виготовленню  виробів із бісеру Трач Ольгу Богданівну. Яка дала майстер-клас  і разом створили вербові гілочки  лози. Присутні мали змогу  переглянути  викладку літератури «У світі чарівного бісеру».



понеділок, 3 квітня 2017 р.

ЗДОРОВИМ БУТИ ЗДОРОВО

                                          Здоров'я – то найбільший в світі дар!
                                          Його цінуємо, коли втрачаєм…
                                          Молитви шлемо вище хмар,
                                          Бо повернути як – не знаєм…

         Здоров'я – це найбільше багатство людини.  Без здоров'я людина не може бути щасливою. Воно потрібне всім, щоби радіти й насолоджуватися життям. Недарма в народі кажуть: «Здоров'я треба вміти зберегти, бо його не  купиш ні за які  гроші».

        Щороку в квітні відзначаємо Всесвітній день здоров'я. Бібліотекар бібліотеки-філії с. Тудорів провела усний журнал «Життя – це мить, зумій його прожить», який включав 4 сторінки:


Пияцтво – це зло!;
Тютюновий дим – отрута;
Наркоманія – справжнє зло для всіх країн світу;
Ми за здоровий спосіб життя.

До уваги користувачів розгорнута вистака-рекомендація «Здоровим бути здорово».