пʼятницю, 10 листопада 2017 р.

КРАЄЗНАВСТВО - НАПРЯМОК РОБОТИ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК

Краєзнавча робота завжди була одним із пріоритетних напрямів діяльності публічних бібліотек. Її зміст обумовлений стійким інтересом до історії краю, розвитком громад, збереженням культурної спадщини. Впровадженням нових інформаційних технологій в практику роботи книгозбірень дозволило на якісно новому рівні організовувати цю діяльність та здійснювати інформаційно-бібліотечне обслуговування користувачів.
         Саме  питання краєзнавчої роботи розглядали на семінарі бібліотечних працівників Гусятинської ЦБС «Краєзнавство – напрямок роботи публічних бібліотек», який відбувся на базі бібліотеки – філії с. Крогульці. Адже саме цього дня 9 листопада  вся громадськість відзначала 145 – річчя від дня народження Богдана  Лепкого, уродженця села. Це  одна з вершинних постатей в історії вітчизняного красного письменства, поет, прозаїк, перекладач, літературознавець, публіцист і критик, педагог,збирач народної творчості та її популяризатор, він зробив вагомий внесок у розвиток усіх цих галузей.

Гостинно зустрів бібліотекарів староста села Ангелюк Василь Богданович. Люблять і шанують земляка у рідному селі. Тут збудовано пам’ятник письменнику. «Нелегким шляхом, як усі видатні люди, прийшов до визнання і слави Богдан Лепкий»,- наголосив Василь Богданович.


Бібліотекарі мали змогу помолитися в церкві св. Параскеви,парохами якої були дід і батько письменника. Завідуюча сільської бібліотеки – філії Гапій Галина Іванівна зустріла  учасників семінару в книгозбірні, провела огляд книжково – документальної виставки.  

Наймолодші користувачі читали поезію Б. Лепкого,а дорослі – виконали пісню на слова земляка « Журавлі».


Нам надзвичайно приємно, що в роботі семінару взяли участь Дереворіз О. В. -  завідуюча сектором культури, туризму, молоді та спорту Васильковецької ОТГ,   о. Василь Погорецький - доктор теологічних та кандидат історичних наук, настоятель Свято-Покровської церкви м. Копичинці, священик, член національних спілок журналістів, письменників та краєзнавців України, лауреат премії журналу «Літературний Тернопіль» (2015), Всеукраїнської літературної премії імені Олександри Кравченко (Дніпро, 2016), Бандурка І. П. – краєзнавець, публіцист, журналіст, член національної спілки журналістів України, Тарабій М.  – поет з м. Копичинці, Базів М. М. – поет – гуморист, сатирик , пародист, член національної спілки письменників України, поетеса з Гусятина – Л. Є. Печінка.
Про життя і творчість Б. Лепкого присутні мали змогу дізнатися з екскурсії в музей поета, який діє при ЗОШ І-ІІ ст. с. Крогульців, адже письменник багато років прожив на чужині, але ніколи не поривав із рідним краєм, усе життя проніс у своєму серці велику та ніжну любов до українського народу, його історії та культури. 



Свої вірші – посвяту земляку читав  поет - пісняр  І. М. Кушнір, який презентував присутнім свій відео кліп «Вам Герої УПА присвячується».

Директор   Гусятинської ЦБС Фаберська М.М. щиро подякувала всім,  за участь у роботі семінару. Звернула увагу, що  патріотичне, національне виховання дітей займає провідне місце в навчально-виховному процесі та роботі бібліотек. Вихованню патріотичних почуттів любові до рідної землі, збагаченню духовного світу дитини допомагає використання краєзнавчого матеріалу. З огляду на це, зростає роль краєзнавства, зокрема його культурно-мистецьких, літературних напрямків. Саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій народу.




Немає коментарів:

Дописати коментар