четвер, 21 січня 2016 р.

о. Василь Погорецький - лауреат премії журналу "Літературний Тернопіль"


        Вже всьоме тернопільські літератори зібралися в прес-клубі газети «Вільне життя плюс» на урочисте вручення премії  журналу «Літературний Тернопіль». Літературно-мистецький часопис «Літературний Тернопіль» виходить друком з 2008 року, а премію журналу заснували ще в 2009.Головує у виданні письменник, краєзнавець і журналіст Богдан Мельничук.
       Цьогорічні премії отримала низка літераторів з Тернопільщини, які друкували свої твори на сторінках журналу.
       За поетичний доробок премійовано головного редактора Заліщицької районної газети Оксану Дяків. У галузі прози володаркою премії стала Галина Шулим, роман якої «Коли пече зрада» друкувався в декількох числах «Літературного Тернополя». Власником премії за публіцистичний доробок став священик Василь Погорецький, стаття якого«Рефлексії на фінішній прямій» вийшла в рубриці «Духовні обереги» в одному з номерів «Літературного Тернополя».
 
 
         Василь ПОГОРЕЦЬКИЙ - доктор теологічних та кандидат історичних наук, настоятель Свято-Покровської церкви м. Копичинці священик.Член Національної спілки журналістів України й Національної спілки краєзнавців України.
       Народився в с. Полівці Чортківського району Тернопільської області. після закінчення восьмирічної школи в родинному селі продовжив навчання в Джуринській десятирічці. Військову строкову службу проховдив у Азербайджані.
       Закінчив Санкт-Петербурзьку Духовну Семінарію,Івано-Франківський Теологічно-Катехитичний Інститут, Варшавський Інститут Теології Апостольства, Варшавський університет ім. Кардинала Стефана Вишинського і докторантуру, ТНПУ ім. В. Гнатюка й аспірантуру.
       За фахом - учитель історії і правознавства. Доктор теологічних наук і кандидат історичних наук. Працював викладачем суспільних дисциплін та віце-ректором Чортківської Дяківсько-Катехитичної Аккадемії ім.свщмч Григорія Хомишина.
       Автор наукових праць: Українська духовна культура і Петро Могила" (2009), "Філософія релігії Володимира Соловйова" (2010), "Історія філософії еклезіології" (2011), "Україна і Петро Могила:історично-філософсько-релігійна інтерпретація" (2015);
прозових творів: "На роздоріжжі" (2013), "Хрест на вістрі буття" (2014);
поетичних збірок: "Зболена Доля у Музі" (2011), "Розвидняється" (2012), "Сліди на дорозі до Неба" (2012), "Розкрилял Любові у часі" (2013), "На хвилях болю" (2014), "Пробудження" (2014).
          Отець Василь утверджує в літературі самобутній жанр,який не так просто означити, бо узагальненої назви ще не існує - це твір,написаний на стику новели і нарису, оповідання і есе.
         У своїй творчості він зауважує, що людина – місток між Богом і природою, "де порожнечі ніяк не може бути, бо її заповнює любов". У творчому доробку о. Василя збірки поезії - "На хвилях болю", "Лісові псалми", "Пробудження", "Розкрилля любові у часі" та ін. З цього приводу хочеться навести таку цитату:
         "Перед кожною людиною у вирішальний час стеляться три дороги: одна назад, та, що вже стоптана, - це дорога в минуле, друга, та, що під ногами,дорога тупцювання на місці, - це дорога в теперішнє, дорога в нікуди, третя дорога вперед, та, що манить нас, - це дорога в майбутнє.
         Дорога в минуле нас лякає, дорога в теперішнє, на якій стоїмо, нас не задовольняє, а в дорогу майбуття немає відваги йти, щоб не зійти на манівці" ("На роздоріжжі").
         Нагадаємо, що Василь Погорецький цього року увійшов до лав Національної спілки письменників разом із сімома іншими літераторами з Тернопільщини.
Джерело:


 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар