пʼятниця, 27 березня 2015 р.

«Ворог наш – туберкульоз»


День боротьби із туберкульозом є важливою подією і має в усьому світі велике значення для підвищення рівня обізнаності людей про системи цього захворювання, його діагностику та лікування, а також щодо можливості встановлення ефективного контролю за поширенням туберкульозу.
Щорічно світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом. В Гусятинській районній бібліотеці для дорослих проведено годину здоровя  «Ворог наш – туберкульоз» , на яку запрошено лікаря  Сидорівську К.С.
Міжнародний день боротьби з туберкульозом спонукає всіх замислитися про існуючу проблему, адже наше майбутнє в наших руках.

«Серцем торкнутись поезії»


                           Поезія – це завжди неповторність,
                           якийсь безсмертний дотик до душі
                                                                Л. Костенко.

Поезія – це музика душі. Мистецтво поетичного слова допомагає формувати, збагачувати внутрішній світ людини, позитивно впливає на її свідомість та підсвідомість, розвиває інтелект, творчі здібності, естетичний смак.

Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запаюють відчайдушних любителів пригод, спонукає до боротьби.

 
В Гусятинській бібліотеці для дорослих  до уваги користувачів викладка літератури «Серцем торкнутись поезії», де представлено відомості про життя і творчість відомих українських поетів та їх поетичні твори.

 

 

вівторок, 24 березня 2015 р.

«Я вибрала долю собі сама»

           Поезія Ліни Костенко – це явище унікальне і неповторне. Щоб торкнутися душею до її творчості, щоб зачерпнути з животворної криниці її духовності, потрібно насамперед пропустити рядки її поезії через душу і серце.
          Поетеса завжди писала і пише, як думає, - так і живе. Життя Ліни Костенко – урок безкомпромісності, совісті й принциповості.
         Усім цим і дорога для нас наша талановита сучасниця справді народна українська поетеса Ліна Костенко.
         З метою вшанування 85 – річниці геніальної поетеси, її творчості в Нижбірківській бібліотеці – філії проведено літературну годину «Я вибрала долю собі сама» , де звучала  поезія у виконанні учнівської молоді.
 
         Запрошена Сливяк І. І.(вчитель української мови та літератури) підготувала змістовну розповідь про творчість та особисту долю поетеси, її громадську позицію. До уваги користувачів розкрито книжкову виставку «Я вибрала долю собі сама», з якої творчі доробки Ліни Костенко відразу знайшли свого читача.

«Великий син великого народу»

          Тарас Григорович Шевченко – видатний український письменник та поет, чия творчість зробила його не багато не мало, а символом українського народу та однією з головних колон, на якій тримається вся наша українська культура. У духовній історії України  Шевченко посів і досі беззастережно посідає виняткове місце. Тільки Шевченків «Кобзар» є Біблією українського народу, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою.

     Тож 14 березня  в загальноосвітній школі I-II ст. с. Вільхівчик  з нагоди  дня народження Великого генія проведено літературно-поетичну годину «Великий син великого народу». Організовували захід учителі української мови і літератури Тхорик Н.В. та Липка М.М. разом із сільським бібліотекарем Бесащук Н.Я.. Під час заходу учні декламували вірші геніального поета. У  його творах  переплелися долі кріпачок з долею неньки-України, боротьба гайдамаків та козаків із боротьбою за щастя і волю. Духовну велич і красу підніс на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ.
 

У сільській бібліотеці  організована книжкова виставка «Шевченкове слово у віках не старіє». Книги представлені на виставці знайомлять читачів з життєвим та творчим шляхом поета, його літературним і творчим доробком.

 
     Справедливо Великого Кобзаря – народного мислителя та творця, вважають народним пророком… Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, ніжність його лірики, мужність і пісенність його до своєї Батьківщини, до свого народу. Пам’ять про нього живе і буде жити вічно в серцях українського народу.

понеділок, 23 березня 2015 р.

«Коли маєш любов у серці – допомагати іншим легко…»

 
          Кожен вирішує це питання по-своєму: хтось переказує кошти на спеціальні рахунки або знайомим волонтерам, інші опікуються біженцями, ще хтось – відвідує поранених вояків АТО, які проходять лікування в госпіталях. А ми схиляємося до думки, що ситий воїн – добрий воїн. Якщо солдат добре нагодований, йому й воювати легше. А домашня випічка і домашня лапша нагадає  їм про дім, дружину, діток…
         Так, 19 березня у їдальні Гусятинської загально –освітньої школи І- ІІІ ступенів проходила доброчинна акція "Обніміться ж, брати мої...". Ініціатори та організатори акції - Гусятинська райдержадміністрація. Учасники акції -  готували домашню лапшу та тістечка для відправки бійцям АТО.
      До благодійної акції приєднались працівники Гусятинської центральної районної  бібліотеки: Марія Фаберська, Галина Новіцька,  Тетяна Ковальська, Олена Рога.
         Сподіваємося, що допомога волонтерів всієї України  допоможе  нашим воїнам, і скоро мир таки настане в Україні.

 


пʼятниця, 20 березня 2015 р.

«Читаю Шевченка і лячно мені. У кожному слові – теперішні дні»


В центральній районній бібліотеці відбулася година спілкування «Читаю Шевченка і лячно мені. У кожному слові – теперішні дні», приурочена вшануванню генія нашого народу.

В заході взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, відомі в краї літератори, вчителі, бібліотекарі та інші шанувальники Тарасового слова.

Перед початком заходу директор централізованої бібліотечної системи Марія Фаберська представила учасників заходу.

Спілкування розпочалося із Шевченкових «Думи мої, думи», зачарувала присутніх поетова «Наймичка» у виконанні бібліотекаря Лідії Град.
 

А далі, кожен з виступаючих розповідав, яке місце в його житті зайняла творчість пророка. І, звичайно наводилися рядки із віршів поета, які віддзеркалюють нашу сучасність.

До спілкування долучилися заступник голови райдержадміністрації Надія Галябарда, голова районної ради Василь Бойчук, Гусятинський селищний голова Михайло Савчук, знані у краї поети Михайло Тарабій, Любов Печінка (псевдонім Патара Бачія), Микола Базів, Іван Бандурка та інші учасники заходу.


 
 
 
 
 
Поетеса-початківець
завідувачка бібліотеки-філії для дорослих
селища Гримайлів Басіста О.
Твори Шевченка сьогодні актуальні як ніколи. Справжній пророк української історії і сьогодні надихає своєю творчістю молодь на здобуття справжньої незалежності України. Про це розповіли Дудар Інна Андріївна, викладач-методист, відмінник освіти України, голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін та Палагута Марія Іванівна, викладач, голова циклової комісії "Діловодство" Гусятинського коледжу ТНТУ ім.Івана Пулюя, Нестерович Світлана Михайлівна, керівник гуртка "Юнкор"Гусятинського районного центру дитячої та юнацької творчості . Поети читали свої вірші, присвячені нашому генію Тарасу Шевченку.

Розмова була теплою, сповнена глибокої любові до слова поета.

 
 
Михайло Васильович Тарабій щиро подякував працівникам бібліотеки за запрошення та організацію свята і подарував збірки своїх поезій.
 









«Поезіє! З душі моєї лийся»

           Нації не існують без поетів величезного творчого початку, без особистостей, які є совістю, цвітом усього народу. Український народ має такий талант. Це – Ліна Костенко.

Шлях поетеси в літературі був складним, неоднозначним, але вибрала вона його сама. Незважаючи на труднощі сьогодення, поважний рік, Ліна Василівна Костенко залишається вірною тому шляху, тій долі, які обрала ще молодим поетом.


          Гусятинська  районна бібліотека для дорослих спільно з учнями 11 класів провели поетичну годину «Поезіє! З душі моєї лийся», присвячену 85- річчю від дня народження Л. В. Костенко.


До молоді звернулася вчитель української мови та літератури Маланюк Л. Й. Вона наголосила, що такі поети, як Л. В. Костенко- гордість нашої нації. Дійсно, її поезія – це» неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».  Її вірші хвилюють молодь тому, що вони суворі й мужні, категоричні й безкомпромісні.
Знайомлячи присутніх із життєвим і творчим шляхом Ліни Костенко, ведучі намагалися передати мужність, патріотизм, високу духовність поетеси.

На заході прозвучали вірші автора у виконанні учнів та бібліотекаря Лозінської Г.. Виконавцям вдалося передати силу поезії, які оживали і проявлялися несподіваними гранями. Кожен розумів, Ліна Костенко пропускає через себе весь світ.

 «Свої університети» Ліна Костенко проходила шляхами сердечності і гніву. Різні «опали» в часи застою, заборона друкуватися, привели до, майже, 16 –ти річного забуття поетеси. Тільки починаючи з   1977 р. творчість Костенко була визнана.

Поетеса була нагороджена багатьма різними преміями а також стала першим лауреатом Міжнародної літературно – мистецької премії імені Олени Теліги. Про все це присутні дізналися  з бібліографічного огляду, з яким ознайомила бібліотекар відділу обслуговування Град Л. С..

До уваги читачів представлено книжкову експозицію «Безсмертний дотик до душі».


Твори Л. В. Костенко, як класика сучасника, досліджують науковці, вивчають учні, читають та перечитують читачі в бібліотеках.


















          "У дзеркалі її поезії" 

19 березня 2015 року
видатній українській письменниці,
поетесі-шестидесятниці
Ліні Костенко
виповнилося 85 років.
   

Відома українська поетеса Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 р. в містечку
Ржищеві на Київщині в учительській сім'ї.
В літературу Л. Костенко приходить у добу «хрущовської відлиги »
разом з такими поетами - «шестидесятниками»,
 як І. Драч, Б. Олійник, Т. Коломієць, В. Симоненко, М. Вінграновський.
У 1957 році вийшла перша книжка її поезій «Проміння землі»,
 а вже наступного року — друга збірка «Вітрила».
На сьогодні Л. Костенко — автор близько десяти поетичних книг, серед яких найвідоміші: «Мандрівка серця» (1961), «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), «Вибране» (1989) тощо.
Серед найвідоміших творів – поеми "Берестечко", "Маруся Чурай", збiрки поезії "Вiтрила",
 а також перший прозовий роман "Записки самашедшого", який вона написала у 2010 році.
Творчість Ліни Костенко — визначне явище в українській літературі новітнього часу. її прикметною рисою є інтелектуалізм — рух, поезія, злети думки, яка осягає великі історичні простори, напружено шукаючи ключів до таємниць буття людини, нації, людства...
(Бібліотека школяра)
Більше дізнатись можна тут http://www.ukrtvory.com.ua/kosten.html

В Копичинецькій міській бібліотеці для дітей
з нагоди 85-тилітнього ювілею поетеси
розкрита  книжкова викладка літератури під назвою:
"Літературні перлини"
 

20 березня 2015 року в бібліотеку завітали
учні 5- го  класу Загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Котівка
зі своїм класним керівником Возьняк Наталією Євгенівною.
Бібліотекар читального залу Вовк Г.Р. провела для них
 інформаційну годинуна тему:"Діти і бібліотечне читання".
 Розповіла про структуру дитячої бібліотеки, познайомила з літературою на вже функціонуючих книжкових виставках,
 розповіла про систему каталогів і картотек,
 продемонструвала періодику для читачів середньої вікової категорії
 (представниками якої вони є).
Діти прослухали бесіду присвячену творчості Ліни Костенко.


Бібліотекар Ділай О.М. ознайомила учнів з роботою комп'ютерного залу.
 Гості переглянули блог Копичинецької міської бібліотеки для дітей.


На завершення всі дружно записалися до бібліотеки
 і вже, як повноправні користувачі, взяли книги для домашнього читання.


середа, 18 березня 2015 р.

"Свіча запалена від серця"

      Березень - особливий місяць у житті українського народу. Він наповнює людські серця надією на весняні оновлення. Земля пробуджується в передчутті радісного тепла, а людська душа - нових почуттів, надій та сяйливих мрій.
Цей місяць величний і в українській культурі, тому що ми святкуємо день народження видатного українського письменника - Тараса Григоровича Шевченка.
 
        Уже стало доброю традицією по усій Україні проводити Шевченківські дні.
У Раштовецькій школі спільно з бібліотекою проведено літературно - музичну композицію "Свіча запалена від серця". Учні 3-10 класів вдало переплели презeнтації із виразним читанням віршів, уривками поем Тараса Шевченка. Присутні знайомились з іменами жінок, які в різний період полонили серце великого поета.
        Бібліотекар доповнила розповіді учнів та прочитала вірш Оксани Басісти - "У Шевченків ювілей" та запросила усіх присутніх у сільську бібліотеку переглянути викладку літератури «Прочитайте рідне слово із сторінки "Кобзаря"».

вівторок, 17 березня 2015 р.

«Великий син великого народу»


Творіння великого генія українського народу Т.Г.Шевченка належать до скарбів світового значення. Тарас Шевченко – наша душа, наша мудрість. Його творчість – це заповіт для всіх у справі збереження рідної мови.
         До 201 річчя з дня народження Кобзаря в бібліотеці-філії с. Постолівка проведено літературні читання.  Користувачі декламували найкращі поезії Шевченка. 
         В бібліотеці розкрито книжкову виставку «Великий син великого народу», де читачі мали змогу ознайомитись з творчістю поета, художника, філософа.
         Сьогодні творчість Кобзаря, кожне його слово падає на наші душі, щоб прорости добірним зерном любові до України, свого народу.
 

 "Струни Кобзаревого серця"



Минула довга сотня літ,
А він – із мармуру й граніту
Знов сходить в люди, будить світ
І переможно йде по світу
У  Суходільській бібліотеці-філії розкрито книжкову виставку "Струни Кобзаревого серця" присвячену 201 річниці  з дня народження Т.Г.Шевченка.

Бібліотекар  з учнівською молоддю провела вікторину по творчості поета, також звучала поезія великого Кобзаря.
 
          Бібліотека-філія с. Самолуски провела літературну годуну «Читаю Шевченка і лячно мені у кожному слові теперішні дні».

           Глібівська сільська бібліотека-філія разом із дитячим садочком провели літературний ранок «Дякуємо тобі, Тарасе, за дух непоборний».


 

«Шевченко - знайомий і незнайомий»


Тарас Шевченко - символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу.

В бібліотеці с.Ст.Нижбірок  з учнями 5-7 класів проведено вікторину по творчості  Т. Г. Шевченка «Шевченко - знайомий і незнайомий».  На заході був присутній сільський голова Довгань М.Г. В бібліотеці до послуг користувачів книжкова виставка «Учітеся,брати мої, думайте, читайте… »

 

 
 

"Читаємо Шевченка разом"


У кожного народу є свої історичні постаті першої величини. До таких велетнів української національної культури належить і Т. Г. Шевченко.
 
"Читаємо Шевченка разом"- під такою назвою у бібліотеці-філії с. Товсте пройшли літературні читання. Користувачі читали улюблені вірші безсмертного поета: "Тече вода з-під явора", "Садок вишневий коло хати", "Зоре моя вечірняя", "Зацвіла в долині червона калина" та інші.  А також  читачі мали змогу переглянути книжкову виставу «Тарасові твори сіяють як зорі» і таким  чином  долучилися до вшанування 201-річниці з дня народження великого Кобзаря.

понеділок, 16 березня 2015 р.

"У моєму серці - велич Кобзаря"


         Відзначаючи 201річницю народження Кобзаря в смт. Гримайлів біля пам'ятника Т.Г. Шевченка відправлено панахиду. Також згадали, що 150 років тому М Вербицький написав музику до гімну "Ще не вмерла Україна"

Ще не вмерла України,ні слава,ні воля,
Знову ці слова безсмертні в бій ведуть героя,
"Згинуть наші воріженьки ,як роса на сонці":-
Промовляють ,як молитву українські хлопці
"Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
Не дамо зганьбити слави нашого народу,
Бо за нами синє небо та батьки і діти,
Як помрем, то на могили принесуть нам квіти.
Синьо-жовті,як кольори нашої держави
...Ми за неньку Україну голови поклали,

Автор: О А Басіста.

        Після зачитання цих слів, хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв,які віддали життя за волю України.
        З промовами виступили вчителі середньої школи Трінчук Л.Д, Прокопишин Л.П . Розповіли про нелегку долю поета, його поезію, що відображає сьогодення.

Я жив колись на Україні за неї мучився, стражлав
І малював та безупину про її долю все писав .
Писав вірші,о Боже милий за неньку я тебе благав,
Молився й плакав,як дитина,щоб ти народу волю дав.
А мій народ розп'ятий в муках, як сильний духом Прометей,
Не раз вмирав у час розпуки і воскресав у судний день .
Судив катів,а їх - безліку ,запхали в очі пазурі ,
Щоб ти ,як той сліпий каліка, блукав довіку у пітьмі.
Я не осліп з небес все бачу-оскаженілих,лютих псів .
Навіщо груди роздирають Вкраїни нашої синів?
Для чого?Щоби подивитись,яка живуча в нас душа.
Та щоб вам в крові утопитись, коли вже людськості нема!
Кістками нашими вдавитись і захлиснутися слізьми !
А називаються братами ,а в груди лізуть чобітьми!
Яка вас мати породила,не вже не маєте добра!
Чи то вас в церкві не хрестили, чи то вам батько Сатана-
Сидить собі в кремлівських мурах та потішається з війни,
А ти чорній, Вкраїно , з горя ,тобі ж бо хрест іще нести
На домовину свого сина й гіркую доленьку клясти.
А я заплачу тихо в раю та щиро Богу помолюсь
Знову душа моя страждає,коли на землю подивлюсь.
А там - братів моїх вбивають, поля вкриваються кістьми.
До тебе ,Господи,взиваю, Ти Україну захисти!

Автор: О А Басіста.

       Працівники дорослої бібліотеки відвідали Гримайлівську середню школу. Для юнацтва провели літературний урок з нагоди народження Т.Шевченка та ознайомили учнів з книжковою виставкою "У моєму серці - велич Кобзаря"