середа, 4 березня 2015 р.

"Леся Українка - дочка українського народу"


ХХ25 лютого 1871 року
народилася
велика поетеса
Леся Українка

"…я в серці маю те, що не вмирає…"
Леся Українка

Поруч Шевченка і Франка найкращі твори писала Леся Українка. Це прибране письменницьке ім'я, а справжнє її ім'я і прізвище Лариса Косач-Квітка.

Народилася вона 25 лютого 1871 року у місті Звягель на Волині (тепер Новоград-Волинський).

Леся вже змалку проявила свій талант: ще коли мала дев'ять років, написала перший свій віршик: «Ні долі, ні волі у мене нема». Мати Лесі – Олена Пчілка(псевдонім) теж була українською письменницею. Коли вона побачила, що Леся має поетичний хист, почала її виховувати так, що з неї виросла справжня письменниця. Коли Леся мала 13 років, вона написала вірш «Конвалія»,видрукуваний в часописі «Зоря» у Львові.

Вірші Лесі почали появлятися дедалі частіше в дитячому журналі «Дзвінок»,що виходив у Львові, і в журналі «Молода Україна», що його видавала в Києві її мама. Один з найкращих творів Лесі - «Лісова пісня». У ньому змальовується чарівна краса поліської природи.

Багато віршів і казок написала Леся для дітей. Вона хотіла редагувати журна«Дзвінок», але тяжка недуга змусила її лікуватися поза межами України.Незважаючи на недугу, що мучила Лесю змалку, вона пильно вчилася і писала. У своїх творах вона закликає земляків боротися за кращу долю, палко любити свій народ і батьківщину. Вона навчає нас, що треба бути відважними, сміливими й завзятими, - «сором хилитися, долі коритися».

Леся прожила всього лише сорок два роки. Померла в серпні 1913 року, і поховали її в Києві.

( за матеріалами«Українське дошкілля», Київ 2006)
Детальніше дивись тут:


На відзначення цієї дати
Копичинецька міська бібліотека для дітей

облаштувала відкриту поличку (викладку літератури) для учнів 1-4 класів під назвою:

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар