четвер, 27 серпня 2015 р.

День Незалежності "З Україною в серці"


Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в далекому полі.
О. Олесь

       Україна... Рідна сторона, земля наших батьків, на якій нам судилося народитися і жити, яка стала для нас Вітчизною.
      Велична і трагічна історія України. Здавна численні завойовники приходили на цю прекрасну, багату землю, щоб загарбати її й поневолити український народ.
      Народні пісні, думи, перекази донесли до нас правду про давні героїчні і сумні часи, коли славні козаки-запорожці боронили волю народу, священні землі рідної землі.
    24 роки тому з великою надією та вірою у майбутнє ми прийняли виклик долі – стали на шлях створення та розбудови власної незалежної держави. З кожним роком поглиблюється усвідомлення подій, що відбулися 24 серпня 1991 року, коли Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності України. Цей короткий документ заклав підґрунтя для розбудови нової держави, тієї, про яку наш народ мріяв багато віків.

23 серпня - День Державного прапора. Впродовж історичних звершень він ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. Серце кожного українця завмирає при підйомі національного прапору. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праці, краси та багатства рідної землі.
Ці визначні державні свята, вистраждані мільйонами відданих українців, достойних її синів і доньок, стали по-справжньому всенародними. У серцях народу України серпнева блакить неба і жовтогарячий зерновий лан зливаються барвами української державності в символ свободи та праці.



У неділю, 23 серпня в Копичинецькому Центрі культури і дозвілля відбувся святковий концерт присвячений Дню Незалежності України "Торуймо шлях до перемоги, бо Україна в нас одна". До святкування також долучилася Копичинецька міська бібліотека для дорослих, організувавши в фойє ЦКіД фотовиставку " Копичинці у плині літ..." Копичинчани мали можливість переглянути світлини рідного міста.



«Люблю Батьківщину я свою. Вона найкраща в цілім світі.»


                              Я вірю в майбутнє твоє, Україно,
                         Я вірю, що скоро повстанеш з руїни!
                          Ти мужня і сильна – держава народу,
                         Вкраїнці, єднаймось! Вперед – за свободу!
                          Бо знов наша ненька в біді опинилась,
                         І кров невинна вже вкотре пролилась.
                       Браття , за правду разом вставаймо,
                         Рідну Вкраїну усі прославляймо!
                            Вставай, Україно, вставай, моя мила!
                            Вкраїнці, єднаймось, бо разом - ми сила!
 

     Цьогоріч День Незалежності України ми відзначаємо з особливим усвідомленням його значущості. Усім українцям доводиться життям, боротьбою та працею щодня відстоювати і утверджувати найцінніше для кожної нації і держави – волю!
    У цій борні на скрижалях історії навічно записані нові імена українських Героїв, які віддали життя за незалежну європейську демократичну Україну: Герої Небесної сотні, патріоти. Честь і слава борцям за волю України!
   В приміщенні сільської бібліотеки – філії села Тудорів біля кутка «Символіка України»  проведений з користувачами бібліотеки усний журнал «Люблю Батьківщину я свою. Вона найкраща в цілім світі.»


День незалежності

          24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України» на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року. Україна стала Незалежною Державою.


   Відзначаючи це свято   в будинку культури с .Красне було проведено святкування Дня Незалежності України під назвою «  Нас єднає Україна». В програмі свята звучали вірші ,пісні,  запалні таночки у виконанні дітей викликали гарячі аплодисменти глядачів. У сяткуванні брали участь і діти і дорослі а також молодь села . У бібліотеці с.Паївка проведена історична година "Моя Україна квітуча, ти землями вічна родюча"

         24 серпня в  с Красному відбулося освячення пам’ятника  Борцям за волю  України Після освячення слово дали дітям. Маленькі читачі бібліотеки  декламували вірші співали патріотичних пісень іпоклали квіти до підніжжя . Закінчився захід спільною молитвою за мир в Україні.
          У бібліотеці с.Паївка проведена історична година "Моя Україна квітуча, ти землями вічна родюча".

"Україна вже є! Незалежною вічно їй бути"
В центральній районній бібліотеці розкрито книжкову виставку «Україна вже є! Незалежною вічно їй бути».

"Рідного прапора кольори"

 В центральній районній бібліотеці розкрито викладку літератури "Рідного прапора кольори"

Ти в моєму серці Україно!

                                             Вставай Україно! Вставай!
                                             Виходь на дорогу свободи
                                             Де грає широкий Дунай,
                                             Де ждуть європейські народи.



      24 серпня ми відзначили одне з найвеличніших свят —День Незалежності України. Нам випала довга і важка дорога до волі.  Шлях цей устелений легендарною мужністю, незламною вірою та героїзмом багатьох поколінь. І як би не хотіли наші вороги, щоб ми зламалися, здалися цього ніколи не станеться.   Саме незалежність покликана зробити найголовніше — життя свого народу щасливим і заможним. Бібліотека-філія с. Вільхівчика також прийняла участь у святкуванні. У ній була розгорнута книжкова виставка "Ти встала з колін Україно, тепер свої крила розправ", біля Могили Січових Стрільців наша книгозбірня разом з клубом та громадою села провела літературно - музичне свято « Ти в моєму серці Україно!». А також  священнослужитель  о.Василь Бачинський провів молебень за Україну, за воїнів « Небесної сотні» та воїнів АТО.



 

вівторок, 25 серпня 2015 р.

«Гра- квест»


   Спільно із службою у справах дітей Гусятинської районної державної адміністрації проведено конкурси для дітей з пільгових категорій. А це 28 дітей шкільного віку. Серед  них - діти із малозабезпечених, багатодітних сімей, діти – сироти. 

     Два конкурси відбулися в центральній районній бібліотеці та  бібліотеці для дітей. Завдання полягало  в тому, щоб в районній бібліотеці знайти книжкову виставку про нашого земляка, козацького ватажка, ім’ям якого названо вулицю в селищі  Гусятин, є пам’ятник йому. А також назвати автора роману про даного героя.

   В центральній бібліотеці для дітей конкурсантів чекали загублені речі літературних героїв. Діти повинні були назвати автора, назву твору та героя якому належить загублена річ. 


     Успішно виконали діти всі завдання . Бібліотекарі побажали їм виконати всі заплановані конкурси із гарним настроєм повернутися до своїх домівок.


середа, 19 серпня 2015 р.

«Читай і засмагай».


         Літо… Це коли кожен день теплий або гарячий, це  коли навкруги зелено, пишно і барвисто. Щоразу  з настанням канікул Гусятинська районна бібліотека для дітей пропонує своїм користувачам цікавий відпочинок з книгою. Так для школярів молодшого шкільного віку в книгозбірні організовано книжкову виставку «Читай і засмагай».
          Насамперед пропонуємо дітям книги сучасних творів,які об’єднані в серію «Сучасна дитяча проза», а це: М.Павленко «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?», К. Лебедєва «Птаха корабель», Б. Жолдак «Капосні капці», Г. Малик «Вуйко Йой і Страшна Велика Кука» та інші.

«Яблуневий Спас»


Нещодавно, в Яблунівському будинку культури відсвяткували I Міжнародний пісенно-поетичний фестиваль «Яблуневий Спас». Міжнародна назва не перебільшена, хоча в залі були усі українці з України та Словенії. Учасниками фестивалю були композитори, мистецькі та культурні діячі нашого краю, поети, виконавці пісень з Галичини, Закарпаття, Хмельниччини, Вінничини, Київщини, Миколаєва та Тернопільщини. Ініціативу проведення фестивалю проявили наші земляки Іван Кушнір та Іван Бандурка.

пʼятниця, 14 серпня 2015 р.

четвер, 6 серпня 2015 р.

«Правда, милосердя, вдячність, вища любов – основні мотиви творчості Наталени Королевої»


       Під такою назвою в Хоростківській бібліотеці для дорослих оформлено викладку літератури письменниці.
      Вона власниця трьох докторських дипломів, лікар, історик-археолог, малярка з академічною освітою, поліглот із знанням дев’ятьох європейських та орієнтальних мов, дослідниця й знавець античного світу та середньовіччя.
      Довгий час творчість Н. Королевої була зовсім недоступна читачеві в Україні, але в бібліотеці завдяки діаспорі є оригінали її творів «Легенди Старокиївські»,  що з’явилися під час війни у Празі 1942 року. Посмертно у діаспорі у різних часописах публікувалися оповідання, які переслали українці з Чехії. Завдяки їм видано було у 1961 році у Чікаго історичний роман «Що є істина», який сягає давньоримських часів, а головним героєм виступає Понтій Пилат.

«Участь у ХVІ Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини»»


Монастирищина вітала тисячі лемків з різних міст України та з-за кордону. 1-2 серпня відбувся фестиваль «Дзвони Лемківщини-2015». Цього року фестиваль мав особливий формат. Він був приурочений 70-річчю з початку депортації українців. Розпочали заходи урочистої ходи з міста Монастириськ до урочища Бичово, під час якої вшанували пам’ять жертв депортації 44-46 років, загиблих Героїв АТО, загиблих Героїв Небесної Сотні, серед яких є два лемки.

«Книги досліджень лемківщини»


Під такою назвою в Хоростківській бібліотеці для дорослих  оформлено  ілюстровану книжкову виставку. Публікації охоплюють різні теми, від лемківської архітектури та деревориту до історії (зокрема про післявоєнний період-переселення в 1947 році).
 
 

«ХVІ Всеукраїнський фестиваль лемківської культури"Дзвони Лемківщини"»

Делегація Гусятинщини на Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини»
Делегація району, очолювана головою районної державної адміністрації Віталієм Батогом, взяла участь у XVI Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини», приуроченому 70-річчю депортації українців.
Наші земляки, лемки за походженням, вимушений переселенець із Луганщини, який зараз проживає на Гусятинщині , Петро Мадяк, Копичинський міський голова Володимир Пеляк разом з іншими були удостоєні підняти Державний Прапор України та прапор етнічного товариства «Лемківщина».
Детальніше: http://kopychyntsi.blogspot.com/2015/08/v.html
 

«Оперний співак і педагог співу: Клим Чічка-Андрієнко»


      Клим Чічка, Клеменс Квятковскі, Чічка-Андрієнко... Під такими іменами наш земляк був відомим всім поціновувачам високого мистецтва співу у цілій Європі. Він був солістом Львівської опери у 1922 -1927 роках, солістом Берлінської опери та музичного салону у 1934-1938 роках, йому аплодували в Німеччині, Іспанії, Франції та Голландії, і тільки в рідній Україні майже ніхто про нього не знав і не чув його унікального тенорового голосу. А співав він особливо, проникливо, м’яко і водночас сильно, чим захоплював і зворушував слухачів. Недаремно ж про нього так схвально відгукувалася вся європейська преса: «замітний тенор, які рідко родяться, а ще рідше доходять до такої голосової техніки… справжній геній співу» , «цей тенор має золото в горлі… обдарований фантастичними можливостями», «його спів є правдивий, є проявом правдивого музики, і Богом обдарованого мистця».
    19 липня відбулося святкування 130-річчя від дня народження славного земляка, організатором якого Копичинський музей театрального мистецтва Тернопільщини. Вечір у його пам'ять розпочався поминальним молебнем, котрий відправив священник церкви Воздвиження Чесного Хреста міста Копичинець о.Руслан Корнят. Спільна молитва проходила на вулиці, яка носить ім'я К.Чічка-Андрієнка, біля міської бібліотеки для дорослих, в якій зберігається меморіальна дошка, виготовлена на честь співака. Саме на цій вулиці 19 липня 1885 року у сім'ї місцевого міщанина Андрія Чічки народився Клим.
 
       Після молитви всі присутні зайняли місце в голубому залі Копичинського ЦКіД, де була розміщена виставка літератури та екслюзивних документів про життя і творчість Клима Чічки-Андрієнка. Директор Копичинського музею театрального мистецтваТернопільщини Савка Руслана Мирославівна ознайомила гостей з творчістю оперного співака.
     Прозвучали пісні на честь нашого земляка. Твори виконували: Володимир Турок - соліст Копичинського центру культури і дозвілля, народний жіночий вокальний ансамбль "Любисток" та Наталя Васюта. Ніби золотим перевеслом переплітались чудові мелодії у виконанні Чічки-Андрієнка з архівних матеріалів.

 

 

«Літературна спадщина Володимира Винниченка»


Володимир Винниченко – письменник, громадський і державний діяч. Його ім’я, як визначного політика, керівника першого українського уряду ввійшло в історію України. Володимир Винниченко написав низку законодавчих актів УНР, і до лютого 1919 року очолював Директорію. Однак потім під тиском міжпартійних розбіжностей залишив державницьку діяльність. За підпільну агітацію, зберігання нелегальної літератури, а головне за спробу відновлення державної свідомості українців Володимира Винниченка арештовували,ув’язнювали і він був вимушений емігрувати, але Україна завжди була в його творах, в душі і серці. За своє бурхливе життя написав півсотні оповідань,понад 15 романів, два десятки п’єс,що ставилися на сценах багатьох міст Європи. Він визнаний і як живописець – автор портретів, пейзажів, натюрмортів. Нині понад двадцять його полотен зберігаються в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ.
З літературною спадщиною Володимира Винниченка , золотим фондом України, можна ознайомитись переглянувши книжково-газетну виставку "Літературна спадщина В. Винниченка".

вівторок, 4 серпня 2015 р.

“Книга збирає друзів”,


Ось і закінчився навчальний рік і почалась золота пора – літні канікули. Отже, 31 липня на екскурсію до  Суходільської сільської бібліотеки завітали учні початкових класів. І недарма, адже у нас – відкриття Літніх читань “Книга збирає друзів”, що проходять з метою організації дозвілля влітку, а також стимулювання читання дітей, розширення їх читацького світогляду. Перше читання розпочалось грою-конкурсом “Країна, якої немає на карті”, де діти почули цікаві повідомленя про книги, взяли активну участь у конкурсах, вікторинах, дізнались про роль бібліотеки в сучасному суспільстві. Попереду – багато цікавих ігор, конкурсів, виставок та мандрівок. А головне – найактивніших читачів вкінці літа чекають цікаві сюрпризи та подарунки!