пʼятниця, 20 жовтня 2017 р.

РОЗУМНІ І ВІРНІ ДРУЗІ

Бачить – не бачить,
Чути – не чує.
Мовчки  говорить,
Добре мудрує.
Кривду соромить,
Правди навчає,
Часом жартує,
Смішки справляє - 
Люба розмова.
Дай, Боже,діти,
З нею довіку
Знаться – дружити.
Хто ж то такая
В світі щаслива,
Мудра, правдива
І жартівлива?
Як не вгадали,
 Стану в пригоді:
Річ коротенька – книжка та й годі.
             Леонід Глібов.

Людина, яка любить і вміє читати, - щаслива людина. Це дуже добре розуміють вихователі та їхні помічники з Гусятинського садочку «Дзвіночок» Свідер Х.І., Галунька Л.М., Свінтіцька В.М., Рабчинюк Л.С., Кобилецька Т. М., які 20 жовтня 2017 року разом із своїми вихованцями завітали до Гусятинської районної бібліотеки для дітей. Бібліотекарі гостинно зустріли маленьких користувачів. Провели екскурсію по відділах бібліотеки, познайомили з книжковими виставками, періодичними виданнями для маленьких, новинками літератури, діти розгадували загадки про казкових героїв.
         Бібліотекарі наголошували діток, щоб прилучилися до чарівного світу книги, треба насамперед подолати  грамоту, навчитись читати, бо могутність і краса книжок відкриваються у всьому своєму безмежжі тільки перед людьми освіченими й допитливими.



четвер, 19 жовтня 2017 р.

СХИЛІМОСЬ ПЕРЕД МУЖНІСТЮ УПА

        14 жовтня виповнилося 75 років від дня створення Української повстанської армії. В цей день українці вшановують борців за волю України, також є нагода пригадати славні сторінки історії держави та народу, проаналізувати сьогодення та оцінити перспективу нашого поступку. 
       Можна багато розмірковувати про УПА, про її провідників та десятки тисяч невідомих вояків. Важливо продовжувати їхню справу, звіряти свої дії з їхніми помислами, бути гідними їхнього подвигу.
       В історії України чимало героїчних постатей. Одні загинули на засланні, інші пережили усі лихоліття й залишилися серед нас. Їхні біографії спонукають задуматися над тим, наскільки жертовними були українські патріоти того часу, які ціною власного життя, сімейного щастя здобували для нас краще майбутнє.

     До цієї дати в бібліотеці-філії села Яблунів розгорнуто книжкову виставку  "Схилімось перед мужністю УПА". Користувачі бібліотеки мають можливість переглянути літературу на цю тематику, переглянути папку з газетними публікаціями, списки мешканців села, які того часу боролися за незалежнісь України. Також, можуть ознайомитися з історичним портретом: "Роман Шухевич- український політичний і військовий діяч".





ГЕТЬМАНСЬКИМИ СТОЛИЦЯМИ, КОЗАЦЬКИМИ ШЛЯХАМИ

      14 жовтня в Україні святкують день Покрови Пресвятої  Богородиці та День українського козацтва.
   З давніх-давен Пречисту Богородицю козаки вважали своєю покровителькою. історики вважають, що українське козацтво виникло в 1480-х роках, але тільки в середині ХVI століття їхня кількість зросла настільки, що козацьке військо почало впливати на перебіг політичних подій в Україні і Європі.
      Неможливо знайти у минулому України якейсь інше явище, яке б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу. Козацтво - це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним плетивом дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами. Козацтво було неповторною моделлю суспільного розвитку з оригінальним соціально-політичним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами та інститутами, культуро, фольклором.
      Козаччина - доба піднесення народного духу, доба видатних державних, військових, церковних та культурних діячів - будівничих національної державності, які славили Україну, зробили її знаною у всьому світі.
      У бібліотеці підготовлена книжкова виставка: "Гетьманськими столицями, козацькими шляхами" .



ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ У БІБЛІОТЕЦІ

      17 жовтня 2017 року в читальній залі Гусятинської центральної районної  бібліотеки для дорослих відбулися громадські слухання «Якою я бачу сучасну бібліотеку?».
       «У кожній країні у різні часи бібліотеки виконували важливу місію — бути пам’яттю народу, скарбницею культурних і духовних цінностей людської цивілізації» - наголосила  директор Гусятинської ЦБС Марія Михайлівна Фаберська, відкриваючи слухання. Вона ознайомила присутніх представників влади, громади, користувачів з проблемними  питаннями функціонування книгозбірень, вивчення різних точок зору щодо сучасної бібліотеки, зміни її іміджу.

    Поділились своїми думками та висловили пропозиції учасники слухань: Остафійчук О.С –головний спеціаліст відділу культури і туризму Гусятинської райдержадміністрації, Рижевський С.І. – завідуючий відділом культури, туризму, молоді та сім’ї, фізкультури і спорту   Гусятинської селищної ради, Добровольська О.Я.- директор Центру соціального обслуговування одиноких громадян, Бандурка І.П. - педагог, публіцист, літератор, громадський діяч, краєзнавець, член національної спілки журналістів України, Савчук М.Д.- громадський діяч,     Островський Р.К.- секретар первинної організації  Національної Спілки журналістів м. Копичинці, Турман О.Б.- голова районної спілки політв’язнів і репресованих та представники громадськості. Вони розповіли про значення книги в їхньому житті, що прихильників читання традиційних книжок завжди буде багато та наголосили про важливість збереження бібліотечних закладів, поповнення їх сучасною літературою,оснащення комп’ютерним обладнанням, тощо.




    З результатами анкетування «Якою я бачу сучасну бібліотеку?» ознайомила присутніх методист Гусятинської районної бібліотеки Новіцька Г. С. 

Дуже радує, що більшість наших користувачів, а це -75% на питання:чи завжди вдається знайти в бібліотеці потрібну інформацію,  відповіли що «найчастіше». Коли проаналізувати чи достатньо комфортні умови в бібліотеці, то відповіді були такими: 60% - незадоволені температурним режимом, 10%   - відсутністю приміщень для проведення масових заходів, 30% - відсутністю комп’ютерного обладнання. Респонденти запропонували нові послуги, які б вони хотіли отримувати в бібліотеці: 59% - послуги безкоштовного Інтернету, 27% - курси комп’ютерної грамотності, 15% - безкоштовне вивчення іноземних мов. 100% респондентів хочуть бачити бібліотеку теплою, з оновленим дизайном, сучасною літературою, розмаїттям періодичних видань.
   На проблемах своїх книгозбірень зупинилися завідуючі міськими та сільськими бібліотеками. Це: Благута О.Т.(зав. бібліотекою для дорослих м. Копичинці), Басіста О.А.(зав. бібліотекою для дорослих селища Гримайлів), Пенюта Н. Я. (зав. районною бібліотекою для дітей), Мотрук Г. Й.   ( зав. відділом обслуговування районної  бібліотеки для дорослих ), Росяк Л. І. (зав. бібліотекою для дорослих м. Хоростків), Демчишин О.М.(зав. бібліотекою – філією  с. Нижбірок), Гречух І. А. (зав. бібліотекою - філією с. Товсте). Виступаючі наголосили на недоукомплектованість сучасною комп’ютерною технікою,   неможливістю   задовільнити  попит на інформацію.  Крім того, приміщення  бібліотек потребують проведення капітальних ремонтів та опалення, гостро відчувається брак необхідного устаткування,  спеціальних меблів тощо.





   Не були байдужими до проблем бібліотек і взяли активну участь в обговоренні всі учасники слухань, зокрема Савчук М. Д., Турман О. Д., Семків Б. В. Підкреслили про неможливість закриття бібліотек, необхідність комп’ютеризації, поповнення книжкових фондів.

    Про тісну співпрацю з бібліотекарями розповіли Добровольська О. Я., Джума І., Печінка Л. Є..


   Вселив надію про подальше функціонування бібліотечних закладів і підтримку їхньої роботи Рижевський С. І.
     До уваги присутніх розкрито книжкову виставку «Реліквії нашої бібліотеки». На виставці представлені книги, подаровані  письменниками, що відвідали Гусятин,з автографом від автора.



середа, 18 жовтня 2017 р.

НА ПОКРОВУ У ГУСЯТИНІ

На Покрову в Україні відмічають аж чотири свята! Адже 14 жовтня – це День Покрови Пресвятої Богородиці, День Заснування Української Повстанської армії, День українського козацтва та День захисника України.
   Чому всі ці події святкуються в один день? Чи не правильніше було б розподілити їх на інші дні? Це просто неможливо, адже вони поєднані не лише датою. Те, що чотири свята відзначаються саме у цей день – не випадковість, а сплетіння української історії та традицій, які ми продовжуємо підтримувати й сьогодні.

   Працівники Гусятинської районної бібліотеки для дорослих та центральної бібліотеки для дітей взяли участь у відзначенні свята в селищі Гусятин.

пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

БІБЛІОТЕКА. БУТИ ЧИ НЕ БУТИ


Чи читають сьогодні книгу? Звичайно, читають. Але вимоги часу змушують бібліотеку змінюватися. Із запилюженої книгозбірні ця структура має сьогодні шанс переродитись в інтерактивне медіа - середовище, що відповідає інформаційним і соціальним потребам сучасної людини. В Гусятинській районній бібліотеці для дітей проходить анкетування. Користувачі мають змогу висловити особисте ставлення до бібліотеки і якою  вони бачать сучасну бібліотеку.
 Всі стовідсотково переконані, що бібліотека сьогодні це відповідний температурний режим, сучасний дизайн, новинки літератури, комп'ютерне обладнання.

Бібліотека тільки як книгозбірня вже не повинна існувати. Зараз вона може виконувати функції літературних клубів, таборів, літкав'ярень…



четвер, 12 жовтня 2017 р.

НЕЗЛАМНА ОСОБИСТІСТЬ


        До Івана Степановича Космини завітали учні 9-ого та 11-ого класів Гусятинської ЗОШ. Цю зустріч організувала вчитель української мови і літератури Маланюк Людмила Йосипівна та представник районної бібліотеки Град Лідія Степанівна.
    Людмила Йосипівна представила Івана Степановича як молодого  автора книжки ''Світло в кінці тунелю'. Після  отриманої жахливої травми Іван пересів в інвалідний візок. Але саме це змусило подивитись  на життя інакше. Він знайшов гармонію та сили надихати інших. Будучи депутатом Гусятинської  об’єднаної  територіальної громади Іван Степанович сприяє створенню умов для вільного пересування селищем та надає послуги на належному рівні людям з інвалідністю.
    Перед присутніми виступив сам автор книги «Світло в кінці тунелю». Спочатку Іван Степанович  розповів учням коротко  про себе. Він розказав як важко себе реалізувати в житті коли ти на 85 відсотків нерухомий.

      Молоді люди уважно слухали відверту розповідь про необдумані вчинки та їх наслідки про які Іван Степанович  описав у книжці. Він намагався пояснити учням, що бажання само реалізуватися, штовхає молодь на безглузді вчинки і цим хворіє 90 відсотків молоді.
     «Я знаю безліч людей,- сказав автор,-  які були впевнені в собі і не вірили, що з ними може статись щось лихе. Та випробовуючи долю, вони як і я опинились в інвалідному візку, а дехто попрощався і з життям. Я надіюсь, що перш ніж робити якийсь ризикований крок, ви згадаєте сьогоднішню розмову, яка була своєрідною пересторогою і попередженням, як не треба жити. Часто у свідомості з'являється бажання повернути час назад. Але, на жаль... ЗАДУМАЙТЕСЬ!!! Не оступіться та допоможіть не оступитись своїм друзям! Бо занадто вже висока ціна цим необдуманим вчинкам...»
       В планах Івана Степановича ще багато ідей, яких він хоче реалізувати. Іван Космина намагається зробити якнайбільше корисних справ вже сьогодні, не чекаючи завтрашнього дня.
      Районна бібліотека для дорослих отримала в дарунок від автора книгу «Світло в кінці тунелю». Ми впевнені, що ця книжка не залишить байдужим кожного, хто доторкнеться до нелегкої долі Івана Степановича.

середа, 11 жовтня 2017 р.

ЗДОРОВ'Я БЕЗ ЛІКІВ І ДОВГОЛІТТЯ БЕЗ ХВОРОБ


Використання людиною лікарських рослин має багатовікову та складну історію. Деякі з них із давен-давен завдяки своїм цілющим властивостям здобули повагу багатьох народів, пройшли довгий шлях широкого лікувального використання, не втратили й нині свого значення у народній та здобули визнання офіційної медицини.
У читальному залі Гусятинської  районної  бібліотеки для дорослих відбулася зустріч із автором книги «Семь шагов до моста жизни»  Віталієм Корольовим, який на даний час проживає у селі Новосілка нашого району.



 Його представила присутнім директор Гусятинської ЦБС Фаберська Марія Михайлівна.
«Я над усе люблю Україну. І найпалкіша моя мрія про те, щоб на своїй землі, в своїй державі українці жили щасливими, здоровими» - такими словами розпочав свою зустріч з читачами бібліотеки  автор..
Віддавшись цілком ідеї технічного прогресу, людина втратила відчуття своєї цілісності та спорідненості з природою. Доля жорстоко карає людину за те, що вона перестала вважати себе породженням Матері-Природи. Не опинившись перед загрозою самознищення, людина не могла б передбачити всієї глибини небезпеки своєї діяльності на шляху технічного прогресу. Ми перестали сприймати людину в гармонії духовно-фізичної сутності, в її взаємозв’язках з нашим земним світом та Всесвітом.
Гість розказав, як повернутись до Природи, як відновити здоров’я і як вижити. Він розповів про нетрадиційні методи лікування і профілактику різних захворювань, корисну інформацію про лікарські рослини.
Також, присутні мали змогу переглянути  викладку літератури «До здоровя без ліків до довголіття без хвороб » .


УВАГА! УВАГА!УВАГА!
Шановні користувачі  Гусятинської районної бібліотеки для дорослих. 

Повідомляємо Вас, що 17 жовтня 2017 року о 10.00 год. в приміщенні бібліотеки  відбудуться громадські слухання  «Якою я бачу сучасну бібліотеку?».
Запрошуємо Вас прийняти участь у громадських слуханнях.

Контактні  телефони: 2-18-60; 2-21-02

неділя, 8 жовтня 2017 р.

НОВЕ ОБЛИЧЧЯ В ЛІТЕРАТУРНІЙ ГУСЯТИНЩИНІ

        У бібліотеці Гусятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулась презентація першої збірки «Береги надії» молодого поета, нашого земляка, Козира Олега.
         На зустрічі були присутні  вчитель української мови та літератури Маланюк Людмила Йосипівна, старшокласники школи (учні 9-А та 11-го класів), шкільні бібліотекарі Шмигановська Лілія Ярославівна, Роздеба Оксана Михайлівна, педагог-організатор Козир Світлана Олегівна та бібліотекар районної бібліотеки для дорослих Град Лідія Степанівна.
        
 Мета цього заходу - залучити якомога більше учнівської молоді до читання поезії, виховувати інтерес до книги та надати можливість молодим талантам заявити про себе.
        Вчитель Маланюк Л. Й. представила присутнім автора збірки «Береги надії» Козира Олега Сергійовича. Вона наголосила, що його поезія йде від щирого серця і припаде до душі кожному читачеві.

        Учні мали можливість познайомитися ближче з Козиром Олегом, задати йому питання про творчість, а також прослухали вірші у виконанні автора та й самі з радістю їх читали.



      Своїми враженнями від прочитаних віршів поділилась бібліотекар районної бібліотеки для дорослих Град Л.С..
        Приємно вражені були як учасники зустрічі, так і Олег Сергійович. На згадку та з нагоди Дня народження старшокласники подарували молодому поету блокнот та ручку, щоб і надалі творити та записувати свої поетичні рядки.

         Районна бібліотека для дорослих отримала в дарунок збірку поезії «Берег надії» з автографом автора. Тепер користувачі бібліотеки  будуть мати змогу познайомитись з прекрасною  збірочкою поезій «Береги надії» Олега Козира.

СВЯТО ХРАНИТЕЛІВ МУДРОСТІ

Туди ведуть усі дороги,
Там релаксуєш як в Артеку.
Ви оббиваєте пороги
Щоб зняти стрес...
                   В БІБЛІОТЕКУ!
         Враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства, встановлений Всеукраїнський день бібліотек в Україні згідно з Указом Президента України «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек» від 14 травня 1998 р. № 471/98.
        Нещодавно, 30 вересня 2017 року, своє професійне свято святкували працівники бібліотечної системи району. У звязку з тим, що свято припало на вихідний день, урочисту нараду перенесли на 03 жовтня 2017 року.
        На урочистостях, які відбулися у приміщенні Гусятинської районної бібліотеки, були присутні представники районної влади — голова Гусятинської районної ради Бойчук В.М. та завідувач відділом культури і туризму  РДА Сагайдак Р.Є., які виступили з вітальним словом та запевнили “винуватців” свята у підтримці культурно-просвітницьких закладів, до яких відносяться бібліотеки, місцевими органами влади.



        Привітати бібліотекарів прийшли знаний поет-пародист Базів М.М., а також двоє місцевих поеток Семенюк О.В. (с. Постолівка) та Печінка Л.Є. (смт. Гусятин). 


        Сказати що атмосфера на урочистому заході була дружньою — не сказати нічого.  Поетичні вітання з побажаннями усіх гараздів перемежовувалися бурхливими оплесками та, довго незатихаючим, сміхом. Цього дня у бібліотеці не було нудних промов, не було вручення грамот та вимпелів, але була тепла, щира бесіда працівників бібліотек з поціновувачами їхньої такої потрібної усім нам праці.
         Роль привітної господині урочистого заходу взяла на себе директор Гусятинської районної бібліотеки Фаберська М.М., 
завдячуючи якій атмосфера банальної наради перетворилася у родинне свято, бо працівники бібліотечної системи району це — невеличка, але дружна “родина”, яка приносить свій вклад у збереження духовності на теренах Гусятинщини.