понеділок, 30 вересня 2013 р.

Підсумки громадських обговорень "Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?"
 У бібліотеках Гусятинського району проходили громадські обговорення «Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?». В них взяли участь 7 бібліотек: Товстенська бібліотека-філія, Личковецька бібліотека-філія, Яблунівська бібліотека-філія, Копичинецька бібліотека-філія для дорослих, Копичинецька бібліотека-філія для дітей, Гусятинська ЦРБ, Гусятинська районна бібліотека для дітей. Організовувались та проводилися анкетування, опитування, круглі столи, конкурси малюнків, тощо. В приміщеннях бібліотек було розміщено скриньки для збору зауважень та пропозицій. Про проведення громадських опитувань обговорювалось на районному семінарі бібліотечних працівників, розміщені оголошення в районному часописі «Вісник Надзбруччя» та на блозі Гусятинської ЦБС. Всі підтверджуючі фотоматеріали розміщено на блогах наших бібліотек: Блог Гусятинської ЦБС «Надзбруччя», Личковецька сільська бібліотека, Блог Копичинецької бібліотеки-філії для дітей «Копичинецькі читайлики», Копичинецька бібліотека-філіал для дорослих.

            В обговоренні взяли участь   2868 респодентів.

Засідання круглого столу «Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?» відбулося 20 вересня за участю Голови Гусятинської райдержадміністрації Ігоря Зіновійовича Банири, заступника голови райдержадміністрації Романа Євгеновича Сагайдака, селищного голови смт. Гусятин, члена асоціації книговидавців та розповсюджувачів України Михайла Дмитровича Савчука, завідуючої сектором внутрішньої політики та зв’язків з громадськими організаціями і засобами масової інформації апарату райдержадміністраціїОлександри Михайлівни Боднар, виконувачки обов’язків  начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Марії Михайлівни Фаберської, сільського голови с. Яблунів Я.І Івачевського, завідувачів бібліотек-філій та бібліотекарів району.


 Кожен з присутніх висловив свою думку про сучасну бібліотеку і внесли пропозиції у наданні допомоги щодо оновлення книжкового фонду, поліпшення матеріально-технічної бази. 
Товстенська сільська рада

 
     Населення сільської ради становить 722 особи. Приймали участь в громадських обговореннях 126 респондентів – 17,5%.
       Опитувані висловили своє задоволення щодо бібліотечного обслуговування. Особливо велике зацікавлення членів клубів за інтересами. Та всі відмітили необхідність в тому, щоб бібліотекар працювала повний робочий день, фонд поповнювався новими матеріалами (особливо програмовою літературою та періодичними виданнями).

Личковецька сільська рада 

Населення сільської ради становить 1953 особи. В склад сільської ради входять села: Личківці, Трибухівці. Приймали участь в громадських обговореннях 250 осіб.
Були висловлені такі пропозиції:
              - Оновити стільці, стелажі;
                      -  Телефонізувати бібліотеку
              -  Розширити асортимент сучасної художньої літератури.

      Жителі села бажають, щоб бібліотека і надалі залишалась опорою для діяльності громади, щоб вони мали змогу і надалі отримувати інформацію на електронних носіях.

 


Яблунівська сільська рада


Населення сільської ради становить 1951 особу. Приймали участь в обговореннях 244 респонденти -12,5%.
Щодо покращення бібліотечного обслуговування було висунуто ряд пропозицій, а саме: Недостатнє поповнення бібліотечних фондів, відсутність комп’ютерних послуг, відсутність опалення, потреба в заміні вікон та вхідних дверей.
Сільський голова Я.І.Івачевський пообіцяв у сприянні придбання комп’ютера для бібліотеки.

Копичинецька бібліотека-філія для дорослих
 

На протязі червня-вересня Копичинецька міська бібліотека для дорослих проводила громадські слухання на тему «Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?» в яких приймали участь громадські організації, школи міста, ЦКіД та музей театрального мистецтва , підприємці, місцева влада та жителі міста Копичинець.
Анкетування та усне опитування проводилось не тільки в приміщенні бібліотеки, а й поза її межами.
Велика більшість громади виявились дуже цікавими співрозмовниками, які вболівають за майбутнє бібліотеки. Всі думки,які ми почули, були для нас цікавими і корисними.
В громадських слуханнях взяли участь 696чоловік. Заповнили анкети - 86 чол., усно висловили свої пропозиції 610 чол.
Зробивши аналіз анкет та усного опитування,видно, що громада м. Копичинець не байдужа до життя та розвитку бібліотеки.
Більшість респондентів потребують вирішення питання покращення матеріально-технічної бази бібліотеки:
- Оновлення бібліотечного фонду та періодичних видань. До бібліотеки надходить дуже мало сучасної літератури та тільки два найменування преси. (230 чол)
- Нове бібліотечне обладнання (стелажі,столи, кафедри) (85 чол)
- Придбати проекторну дошку (190 чол)
- Цифровий фотоапарат (35 чол)
- Кольоровий принтер (102 чол)
- Покращити тепловий режим бібліотеки (180чол)
- Зробити капітальний ремонт приміщення(Бібліотека знаходиться в приміщенні «Народного Дому» в архітектурній пам’ятці 19 ст) (220чол)
- Створити електронний каталог (75 чол)
- Забезпечити доступ для інвалідів (20чол)

Копичинецька бібліотека-філія для дітей

В обговоренні взяли участь 342 респонденти, що становить 30% від загальної кількості користувачів-дітей.

З них: 50% - віком від 6 до 9 років;
30% - віком  від 10 до 15 років;
19% - від 15 до 17 років.
В результаті усного опитування підтвердилося констатування бібліотекарів про недостатнє комплектування дитячого закладу сучасною новою літературою,                                                  доречним було б придбати діапроектор.
В загальному респонденти сучасну бібліотеку бачать:

-          Багатою на інформацію, незалежно від того, на яких носіях вона знаходиться – в друкованих виданнях, чи на електронних носіях.
-          Комфортною з точки зору сучасного інтер’еру
-          Доступною для всіх категорій користувачів, як в інформаційному плані, так і в плані розпорядку роботи закладу.
-          В бібліотеці мають працювати висококваліфіковані фахівці, які добре знають літературу, володіють сучасними комп’ютерними технологіями, творчо відносяться до своєї професії, вміють співпрацювати з владою і громадою відповідного населеного пункту.                                                                          

Центральна районна бібліотека
 

Населення Гусятина становить 7104 особи. Приймали участь в обговоренні 914 респондентів – 12,9%.
З них більшість опитуваних задоволені роботою інтернет-центру, де мають змогу безкоштовно користуватися інтернет-послугами завдяки програмі «Бібліоміст».

Основними проблемами вважають
-          Потребу заміни вікон в відділі обслуговування;
-          Необхідність опалення у відділі обслуговування (не опалюється за браком коштів);
-          Недостатнє комплектування фондів сучасною літературою, довідковими і навчальними посібниками;
-          Передплачувати більше періодичних видань;
-          Ремонт санвузла;
-          Заміна стільців, столів.

Районна дитяча бібліотека

В обговоренні приймали участь 296 респондентів.  У виступі завідувачки районної бібліотеки Надії Пенюти  зазначалось, що  за сприянням районної ради всі вікна в книгозбірні поміняні на енергозберігаючі, є сучасні гарні вхідні двері, замінено покрівлю. Завдяки районному відділу культури зроблено сучасне електричне опалення. Та в зимовий період не вистачає коштів на енергоносії і тому не всі приміщення опалюються. Тому респонденти вказували на незадовільний тепловий режим у бібліотеці в осінньо-зимовий період. А від цього нищиться фонд, бо книги покриваються цвіллю. Не задовольняє користувачів відсутність компютерного обладнання. Деякі опитувані готові допомогти фінансово. Недостатня кількість періодики, програмової літератури.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар