середа, 28 травня 2014 р.

Семінар «Азбука бібліографічної роботи»


На базі Копичинецької міської бібліотеки для дорослих пройшов районний семінар працівників ЦБС. В роботі семінару взяли участь начальник відділу культури і туризму Гусятинської райдержадміністрації Роман Сагайдак та  житель міста Копичинець - письменник, громадський діяч Богдан Михайлович Савка і учасники театру поезії  «Слово» Копичиненецького міського центру культури і дозвілля (керівник Руслана Савка).

         Семінар складався з двох частин. Перша частина «Азбука бібліографічної роботи». Друга частина «Роль публічної бібліотеки у вихованні свідомого громадянина - патріота»  та презентація книги Богдана Савки «Забути не маємо права», присвячена вшануванню Героїв України, адже свято встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. 

         Відкрила семінар директор  Гусятинської ЦБС Фаберська М.М.
 
          З вітальним словом звернувся до бібліотекарів начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Р.Є. Сагайдак, який нагородив ювілярів-бібліотекарів грамотами відділу культури і туризму. А також зупинився на проблемах і досягненнях бібліотечної галузі району.

         Про використання  інформаційних технологій у роботі бібліотеки поділилася своїм досвідом завідувач Копичинецької міської бібліотеки для дорослих Благута О.Т.. Присутні переглянули електронну презентацію Копичинецької міської бібліотеки для дорослих.

         В ході семінару були висвітлені такі питання:

1.Організація і методика бібліографічної роботи в бібліотеці( зав. методично – бібліографічним відділом М. П. Осика)


 
2. Бібліографічне обслуговування в бібліотеці . Робота з Д Б А. ( бібліограф Г. М. Шустак)


3. Довідково – бібліографічне обслуговування користувачів дітей та керівників дитячого читання( зас. директора по роботі з дітьми Н. Я. Пенюта)
4. Ознайомлення з бібліотекою-базою проведення семінару  (зав. філією для дорослих м. Копичинці О. Т. Благута ).
5. Вимоги до ведення облікових документів і списання книжкового фонду ( зав. відділом комплектування О. З Доробало).

6.Обмін досвідом:
1. Форми масового бібліографічного інформування( зав. бібліотекою – філією с. Целіїв М. М. Пилипів)
2.Огляд нової літератури – одна з найпоширеніших форм бібліографічної інформації.( зав. Бібліотекою -філією м. Хоростків Л. І. Росяк).
         Перед учасниками семінару виступив письменник, краєзнавець, громадський діяч Богдан Михайловича Савка - автор багатьох публікацій про боротьбу ОУН-УПА на Тернопіллі та книжок


  •  «А смерть їх безсмертям зустріла»
  • «Гаряча була то хода»
  • «І могили говорять»
  • «А нас й Сибір не доконав»
  • «Останні на полі слави»
  • «Забути не маємо права» ,  про написання якої автор поділився з нашими колегами.
Працівники бібліотеки мали змогу взяти участь у веб-конференції  «День Героїв вшановує молодь Тернопілля», організатором якої була Тернопільська обласна бібліотека для молоді.
 
 
Україна живе,бореться, житиме і перемагатиме.  23 травня – День Героїв: минулого, сучасності та майбутнього!  Герої сьогодення  - це Герої  Небесної Сотні та  українські патріоти, що загинули  в мирний час , захищаючи незалежність України.  Вони були звичайними людьми. І в мить останню віддали нам  найдорожче , що мали, - життя своє. Вічна пам'ять всім борцям за волю України. Їхній подвиг забути не маємо права. 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар