середа, 25 травня 2016 р.

ВИБІР ПРОФЕСІЇ - ВИБІР ЖИ ТТЯ


Вибір професії – вибір життя
Дати людині щастя улюбленої праці –
означає допомогти їй знайти серед безлічі
доріг ту,на якій найяскравіше
розкриваються індивідуальні творчі сили і
здібності її особистості.
 
Василь Сухомлинський

Світ професій такий різноманітний. Як осягнути його? Як уникнути помилок при вирішенні питання ким бути? Яку стежку обрати у житті?
У житті кожної молодої людини настає той час, коли вона має обрати майбутню професію. Це по-справжньому доленосний життєвий крок і дуже важливо, щоб цей вибір був усвідомлений, виважений, зроблений із особистісних інтересів і нахилів та враховував затребуваність фаху на сучасному ринку праці. Саме від цього залежить подальша самореалізація майбутнього фахівця та відчуття всього життєвого успіху.
 
Самолусківська бібліотека – філія не стоїть осторонь цього питання. Для старшокласників проведено годину корисних порад «Вибір професії – вибір життя», основна мата якої, підвищення рівня інформованості підлітків з питань профорієнтації,розширення їхніх знань про світ професій, ознайомлення з вимогами до людей відповідних спеціальностей та з умовами праці, висвітлення важливості та позитивних сторін «улюбленої роботи», допомога юнацтву у визначенні власної життєвої траєкторії з урахуванням професійних інтересів та природних здібностей. Проведено анкетування «Ким бути?».


 









вівторок, 24 травня 2016 р.

Найбільший за всі часи урок англійської мови #UAspeakingEnglish.

 


До уваги всіх бажаючих взяти участь у встановленні Україною рекорду Гіннеса з найбільшого уроку мови!

28 травня 2016 року о 13:00 візьміть участь у спробі України ПОБИТИ світовий рекорд Гіннеса і провести найбільший за всі часи урок англійської мови.Нам потрібно 9000 учасників по всій Україні. Ми можемо зробити це з вашою допомогою!
Як це працює?
Учасники по всій Україні одночасно проведуть один і той самий інтерактивний урок англійської мови. Щоб побити рекорд, нам потрібно 9000 учасників, отже,нам потрібні ви.
Якою може бути ваша допомога?
1. Організуйте приміщення для уроку англійської мови.Ми забезпечимо вас сценарієм уроку. Все,що вам треба зробити, – це знайти місце на 28 травня, зібрати друзів, членів родини, колег та інших людей, зацікавлених у вивченні англійської мови(запрошуємо учасників будь-якого віку!), і разом перегорнути нову сторінку в українській історії. Зареєструйтеся на сайті: http://uaspeaking.org/go-record/ або відвідайте нашу сторінку Фейсбуку: https://www.facebook.com/events/1033961270030950/
2. Не можете організувати приміщення?Зголошуйтесь бути учасником-волонтером! Скористайтеся сайтом http://uaspeaking.org/go-record/ і зареєструйтеся, щоб узяти участь у заході 28 травня.
3. Викладіть інформацію про урок у соціальних мережах. Повідомте всіх про цей фантастичний захід. Використовуйте хештег #UAspeakingEnglish.
Це найлегший спосіб увійти в українську історію та сприяти проведенню Року англійської мови.Будуть призи, відео, буде по-справжньому весело. Приєднуйтесь до нас.
Покажемо світові, що відбувається, коли українці працюють разом!
В рамках заходу пройдуть конкурси «Найстарший учасник», «Наймолодший учасник», «Найкраще фото», «Найбільш творче використання логотипу “Ukraine Speaking”», «Найбільш незвичайне приміщення» і «Найбільше приміщення за межами Львова». Буде вручено призи. #UAspeakingEnglish.
З повагою,
oрганізатори заходу

 

пʼятниця, 20 травня 2016 р.

"ВІСНИК НАДЗБРУЧЧЯ" - НАША УЛЮБЛЕНА ГАЗЕТА


           У районній бібліотеці для дорослих відбулася краєзнавча подорож ««Вісник Надзбруччя» - наша улюблена газета» для учнів 8 –Б класу  (класний керівник Скопецька І.Л.).


         Директор ЦБС ФаберськаМ.М. відмітила, преса є основним джерелом інформації про суспільно-політичне  та культурне життя нашої держави та країн світу. Вона стоїть на одному інформаційному  рівні з телебаченням, радіомовленням та Інтернетом.

Завідувачка відділом обслуговування Мотрук І.Й. повідомила  присутнім про першу згадку  газети, про її початковий вигляд, зміст та про появу першої газети в Україні.

         Цікавим та змістовним був виступ запрошеного на захід Бандурки І.П., який є кореспондентом та радником редактора  районної газети  «Вісника Надзбруччя». 

 Іван Петрович поділився з присутніми спогадами з життя часопису: розповів про людей , які його творили і творять зараз. Він відмітив, що за свій поважний вік газета пережила різні часи і випробування, але незважаючи ні на що, вона була і залишається літописом Надзбручанського краю, і зацікавленість нею не проходить.

         Учасники подорожі мали змогу переглянути номери газети різних років видання, і в подарунок кожен одержав примірник газети.


         Скопецька І.Л. щиро подякувала Бандурці І.П. за розповідь і побажання, щоб «Вісник Надзбруччя» і надалі був найкращим другом, помічником  і порадником.

Бібліотекар Лозінська Г.І. подарувала  свій вірш «Улюблена  газета».
 

УКРАЇНСЬКА СОРОЧКА, ЯК ФЕНОМЕН КУЛЬТУРИ


«                   «Сорочку мати вишила мені,
                   Червоними і чорними нитками.
                  Два кольори мої, два кольори:
                  Червоне – то любов,
                  А чорне – то журба»
      «В Xоростківській бібліотеці для дорослих розкрито  книжково-мистецьку виставку «Українська сорочка, як феномен культури». На виставці також представлено особисту сорочку д-ра М. Палія, подаровану бібліотеці, яка є гордістю, памяттю і окрасою бібліотеки.

Цей подарунок далеко не єдиний, у громадській діяльності д-ра М. Палія. Жителям рідного міста він подарував понад 3 тис. томів своєї книгозбірні.

четвер, 19 травня 2016 р.

ДЕНЬ ВИШИВAНКИ У БІБЛІОТЕЦІ


Вишиванка - символ Батьківщини,
Дзеркало народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у вірші.
Вишиванка - дитинча кирпате,
Що квітки звиває в перепліт,
Материнські ласки, усміх тата,
Прадідів пророчий заповіт.
Вишиванка - писанка чудова,
Звізда ясна, співи та вертеп.
Вишита сльозою рідна мова,
Думами дорога через степ.
Вишиванка - біль на п’єдесталі,
Слава, воля, єдність, віра - ми.
Журавлем курличе, кличе далі,
Стелить вирій взорами-крильми.

Щороку третього четверга травня святкуємо Всеукраїнське свято – День вишиванки. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець може одягти вишиванку і вийти в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.  




Працівники Гусятинської центральної районної бібліотеки долучилися  до цього свята і відзначили день вишиванки у бібліотеці.

До уваги користувачів  книжкова виставка та виставка вишивок «Дивосвіт нашого дозвілля».


вівторок, 17 травня 2016 р.

НОВА КНИГА У БІБЛІОТЕЦІ


 
Це завжди радість для дітей і бібліотекарів. Особливо якщо книги гарні, художньо оформлені,  з ілюстраціями. Бібліотекар Хоростківської міської бібліотеки  для дітей Бігун О.П. наголошує маленьким читачам, що людина, яка вміє і любить читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.
Любімо книги, читаймо їх!

СВЯТО ПРИЙШЛО, ЗВЕСЕЛИЛО ВСЕ СЕЛО


Під такою назвою в приміщенні бібліотеки  с. Красне відбувся конкурс Веселих та Кмітливих. У ньому брали участь дві команди - українські джентельмени  та  Панянки. На конкурсі були такі завдання: привітання і  розминка, музичний конкурс та домашнє завдання. Звучали привітання з святом, виконувались гаївки та гумористичні сценки. Виграла команда Панянки. Вела конкурс бібліотекар Галина Музика.

пʼятниця, 13 травня 2016 р.

ВИБІР КНИГ У БІБЛІОТЕЦІ


Під такою назвою в Хоростківській міській бібліотеці для дітей відбувся бібліотечний урок. На який завітали учні третього класу ЗОШ  І-ІІІступенів №1 м.Хоросткова разом із вчителем Суслою М. Я. та шкільним бібліотекарем. Діти познайомилися з особливостями вибору книг в книгозбірні, місцем книг різної тематики і жанрів на стелажах, порядком розстановки книг на полицях. Юні читачі переглянули книжкові виставки та тематичні полички, які розкриті у фонді.

середа, 11 травня 2016 р.

1939-1945. ПАМ'ЯТАЄМО. ПЕРЕМАГАЄМО.

 
 
Мій край клекоче у пожарі…
Чи ж можу буть байдужим я?
Сталева казка, очі, очі карі –
Такою, пісне, будь моя!
Прослав свій край, лети до неба,
Де кулеметів огнепад,
Щоб не сказав ніхто про тебе,
Що не спала ти під грім гармат…
( В. Сосюра «Слово багнетом сія»)
Війна стала найбільшим випробування і перевіркою всіх сил народу, і цю перевірку він витримав з честю. Україна зазнала значних Втрат внаслідок війни.
З метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій Світовій війні, виявлення поваги усім борцям проти нацизму, увінчання пам`яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності скоєних у роки війни, посилення турботи про ви тиранів війни, учасників визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження традицій воїнів-переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України Указом Президента установили в Україні День пам`яті та примирення, який відзначають щороку 8 травня.
 
Сільська громада села Яблунів також приєдналася до вшанування пам`яті тих подій, де місцеві священнослужителі отець Роман Левенець та отець Андрій Юськів відправили панахиду за загиблими, відкрили та освятили меморіальну дошку пам`яті Героїв Небесної Сотні.
 
 
В цей день з словами скорботи звернулися до жителів села голова районної ради Бойчук В.М. ,та сільський голова Фик Андрій.
 
До цієї дати в Яблунівській бібліотеці-філії № 42 оформлено тематичну поличку на тему : « Роки війни – століття памяті », де користувачі бібліотеки мають змогу переглянути літературу про ті події.
 



ДЕНЬ МАТЕРІ « І ДОБРОТА І ТЕПЛОТА ПОЄДНАННІ У СЕРЦІ МАМИ »

 
Слово і пісня – душа людини! У цьому ще раз переконалася читачі бібліотеки, які уже вкотре відвідала засідання клубу « Надвечір'я».
Не можна передати словами тих почуттів, які переживав кожен з нас – учасник свята.
      Темою засідання були слова «І доброта і теплота поєднані у серці мами», присвячене Дню Матері.
Ведучі свята працівники районної бібліотеки Фаберська М. М., Град Л. С., Осика М. П., теплими, душевними словами розкрили особливу роль матері, яка народжує дітей, віддає їм свою сердечну любов, теплоту і ласку.
 
Кажуть, що найкраще мовиться те, що пройшло крізь розум, душу і серце людини, що пережито й переболіло особисто. Це ми відчули на святі.
Теплими словами про свою неньку, ще зовсім молоду, яка в далекому 1944 році одержала похоронку про загибель чоловіка, розповіла Цілійовська Г. П. Залишившись з двома дітьми, мати взяла всі господарські клопоти на свої плечі. Мені здається, що не було такої роботи, яку моя мама не вміла б робити і в хаті, і в полі, і на подвір’ї…» - згадує Ганна Петрівна, сама уже мати, бабуся.
 
Незабутній образ рідної неньки стояв перед очима кожного з нас. І всі матері однаково добрі й ласкаві, жваві й працьовиті, кришталево чесні й правдиві, які пізно лягали і вставали далеко до сходу сонця, плекали, як квіти, своїх дітей.
Саме про це написав у своїх спогадах і вірші «Cповідь», заступник головного лікаря районної лікарні Гонтар М. М. Які ніжні слова підібрав він, щоб розкрити свою любов до рідної матері і висловив велику вдячність за її турботу про нього.
Не можна було стримати сліз, коли мова йшла про матерів Чухась Т. К., Трух О.С., сини яких стали героями у наші складні часи. Вони не повернулися живими зі Сходу, де йде війна за Україну. Але цих матерів ніщо не може заспокоїти. Кривавими сльозами вони оплакують своїх синочків, не вірять, що їх немає, що не почують від них слово «мама». Біль крає серце кожної матері України, бо гине цвіт, її надія і старість.
І у кожного з нас рвалося серце: «До яких пір будуть гинути наші сини?! Чому?! Навіщо?!».
Залишиться надовго у пам’яті розповідь мами та волонтера Перегінець З. С., яка так багато робить для усіх наших синів, що нині на фронті переживають труднощі і дякують за цю так потрібну допомогу.
 
Поділилася спогадами про відзначення Дня Матері далеко за межами України голова районної спілки політв’язнів і репресованих Турман О. Б.. Підкріплюючи свою розповідь фотографіями, Орислава Богданівна згадала роки перебування на заробітках в Італії, де жінки у День Матері згадували не лише рідну неньку, а й Божу Пречисту Матір – Богородицю, Матір Ісуса Христа.
Учасники клубу виконали безліч пісень, які підтверджували щиру любов до Матері Божої, рідної неньки та Матері – України.
 
 
Зворушливими були спогади, вилиті у власні написані і прочитані вірші матір’ю чотирьох дітей, бабусею і прабабусею Демкурою М. М.
 
А скільки віршів наших українських поетів , присвячених матері, прозвучало у виконанні працівників бібліотеки Лозінської Г. І., Град Л. С. та Пенюти Н.Я..
 
Спогади, розповіді, обмін враженнями продовжували полонити усіх нас за чашкою чаю, яку організували ці прекрасні працівники бібліотеки.
Так, природа щиро і щедро нагородила Матір великою любов’ю до життя, не тільки для того, щоб вона гарно плекала своє дитя, а й для того, щоб під її впливом, як під сонячним теплом пробуджувати в дитини почуття любові, яку рідна донечка чи синочок, у свою чергу, випромінюватиме у ставленні до всього гарного і благородного на Землі, а вирісши й одружившись, естафетно передаватиме цю любов своїм нащадкам.
 
Вчитель-пенсіонер Коваль Р А. висловила велику дяку творчо обдарованим працівникам районної бібліотеки для дорослих і районної бібліотеки для дітей, які у такі складні часи життя, дарують людям прекрасні й душевні години забуття і відпочинку.

 
 
   


 
 

вівторок, 10 травня 2016 р.

НАШУ ПАМ'ЯТЬ ОБПАЛЮЄ ВІЧЕНИЙ ВОГОНЬ

Тих днів не змовкне слава  
І живуть у памяті народу
Його вірнідочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної,великої війни.
 

         Минають роки, відлітає у вічність той час, коли у тривожну травневу ніч замовкли довгоочікуваний мир і настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей. Давно засипані окопи, відбудовані руїни, загоїлися рани ветеранів війни та людська пам'ять знову і знову повертається до грізних полум’яних сорокових, а це означає, що пам'ять народна жива, що солдатські подвиги безсмертні.
    «Нашу пам'ять обпалює вічний вогонь» - під палкою назвою пройшов усний журнал, присвячений дню Перемоги, який провели працівники районної бібліотеки для дорослих для учнів 8-Б класу.
     Перед  учасниками заходу виступила вчитель Скопецька Ірина Любомирівна, яка наголосила, що не зітреться з пам’яті людської і не піде в забуття великий подвиг нашого народу – його битва, його перемога над фашистами, бо хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.
      Учні Попелишин  Діана, Пшик Назар, Драган Христина, Лихач Олександр, Слободян Аліна, Осиф Анастасія повели присутніх у ті , далекі грізні роки важких випробувань, поневірянь, сліз, болю і мільйонів смертей. Але мужні і самовіддані солдати вистояли у тому пеклі і здобули таку очікувану і довгождану перемогу.
    Проникливо і душевно прозвучав вірш « День перемоги» у виконанні бібліотекаря Лозінської Г. І.
       Бібліотекар Град Л. С. зробила огляд літератури «Цей день перемоги був так ще далеко».
       Вшанування пам’яті загиблих і вічна слава живим ветеранам – це наш священний обов’язок і особливо сьогодні, коли Україна переживає складну політичну ситуацію – воєнні дії на сході країни. Слово «війна» болюче ранить наші душі, а слово « мир» - загоює їх.
 Тож бережімо мир…