вівторок, 1 березня 2016 р.

ПОЕТЕСА ЗЛАМУ СТОЛІТЬ

                                
«Поетеса зламу століть»
Чи довго ще, о Господи, ми будемо блукати
і шукати рідного краю на своїй землі?
Леся Українка

            Леся Українка…Це ніжне й дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач твердо і назавжди зафіксований у пам’яті кожного українця
. Гордий дзвін її імені в серцях мільйонів людей породжує не тільки спогад про «Лісову пісню» або «Досвітні вогні», але й палку любов до великої поетеси і гордість за свій народ.
Лесю Українку славетну й улюблену письменницю нашого народу, феноменальну жінку у світовій культурі -можна охарактеризувати її ж поетичним образом - "світло нагірне".Нагірною проповіддю було її слово, що будило з алергійного сну націю й вселяло віру й надію в її духовні сили.
«Хто має силу ходити по гострім камінні, – пише поетеса, – той завжди перейде по ньому до чогось високого, до вищого, ніж звичайно можна дійти рівними та гладкими стежками». Такою була вона сама.
Усе коротке життя Лесі Українки було сповнене такого творчого горіння, такої самозабутньої жадоби роботи, зроблено в галузі літератури так багато, що досягнутого вистачило б на життя кількох.
Час був такий, що поезія повинна була дзвонити у великі дзвони, бити на сполох. Цю історичну роль в українській поезії початку ХХ століття виконала Леся Українка.
Мужність, незламна воля, пристрасність переконань і бойовий темперамент – така Леся Українка, полум’яний борець за свободу людської думки,за визволення батьківщини.
З нагоди 145-ї річниці Лесі Українки в бібліотеці-філії  с. Вільхівчик відбулася презентація книжкової виставки «Поетеса зламу століть». Бібліотекар Бесащук Н. ознайомила дітей з творами поетеси. Під час виставки діти дізналися цікаві факти з біографії Лесі Українки, її життєвого та творчого шляху.

Немає коментарів:

Дописати коментар